Animáció kinyerése ODP-ből

Bemutatókészítő
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Van egy teljesen egyszerű és szinte banálisnak mondható kérdésem.
Hogyan tudom kinyerni az ODP-ből a (feltehetőleg GIF) animációt?
Már mindenhogy próbáltam.
Képre kattintva kép mentése másként, itt GIF-et adtam, de csak az első képkockát menti le.
Azután kijelölve hagytam és exportálás. Itt volt egy párbeszédablak a GIF beállításairól, de most is csak az első kockát menti le.
Hogy lehetne azt mégis megoldani, hogy a teljes beágyazott, egyébként szerkesztésben mozgó animációt megkaphassan GIF-ben?
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A mintafájlt töltsd fel légyszíves, ha publikus. Abból talán meg tudjuk állapítani, hogy tényleg animált GIF-ről van -e szó, illetve a lementési lehetőséget is könnyebb, jobb konkrét fájlon kipróbálni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Pl. ez, de van sok egyéb más is, ahol hasonló a helyzet.
http://brtkr.extra.hu/offsite/kacsa.odp
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Kami »

Az ODP is egy zip fájl csak. Másold át valami.zip néven és bontsd ki.

kacsa.odp/Pictures mappában találod a PNG fájlt, ami szerintem igazából MNG. Vagy a mentésnél próbáld PNG-nek kimenteni.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Magam is az előttem hozzászóló Kami ötletét akartam javasolni, ezért aztán csak a többit írom le:
Az Impress dokumentumból a képtárra ki tudod húzni a "kacsát", ott tudod tárolni egyéb OOo dokumentumban való felhasználás céljából.
Másik dokumentumba behúzva működik. Próbáltam Writer, Calc, Draw dokumetumban. OO által létrehozott és szerkesztett Html-ben csak addig működött, amíg OO-val szerkesztettem, amikor Firefox-szal megnéztem, akkor már csak állt a kacsa.

(Képtárra kihúzás: a képen bal egérgombbal mozgás nélkül hosszabban (2-3 másodperc) kattintani, majd húzni.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Ez az érdekes! Az ODP-ben (ami ugye tömörített fájl) PNG formátumban szerepel. Ezt kimentem és megnyitom GIMP-ben és csak egy réteget mutat átlátszóban és nincs több réteg, mit a GIF-ek esetében.
a Khexedit is azt mondja a fájlról, hogy ez egy PNG.
De akkor miért animálódik az Impress-ben? Hol a többi képkocka?
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Megnéztem újra, létezik *.apng kiterjesztésű animált kép típus, sőt szerkesztő kiterjesztés a Firefox3.5 -höz, de a kacsád úgy sem mozog. Ezzel a Firefox kiterjesztéssel lementődött külön egy állókép fázis, és az jóval kisebb fájl lett. Ebből gondolom, hogy a fázisok biztos, hogy a fájlban vannak, sőt valószínűleg valamilyen script is, ami alapján mozog, de ez a kacsa mégsem apng. (Töltöttem le példát az apng-re, az mozog Firefox 3.51-ben, DE NEM MOZOG Openoffice-ben!)
Nem tudom, mi lehet ez...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Közben én is rájöttem (közben elvágták a telefon földkébelt és sajnos már nem tudtam befejezni a választ).
Igen, létezik animált PNG, amit szépen mutat is az Opera, de az én kacsámat mégse animálja. :(
Hexaeditorban mégis PNG-nek mondja.
A bemutatókat egyébként a

címről szedtem le.
(Nem csak meztelen nősek vannak itt.) Mindegyik Powerpoint-ban van.
Ezekben a "prezentációkban" vannak kis díszítő animációk.

admin: Az ilyen web címek megadásától a továbbiakban tartózkodjunk, a felhasználási feltételeknek nem megfelelő tartalom miatt töröltem. Legfőbb ok az oldalon található reklámok tartalma.
Az ilyen linket magán üzenetben célszerű megadni az arra kiváncsinak.
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Egyébként azért tettem kódba. Na mindegy!
Megállapítottam, hogy az Impress a beágyazott GIF vagy APNG animációkat nem képes kiexportálni, úgy, hogy azok animálódjanak. Csak az első képkockát fogja kimenteni. De olyan,mintha a PNG-ben benne lenne a többi képkocka is; az is elmentésre kerül az ODP-ben (hisz enélkül nem animálódna), de a kép mentése másként-ra annak csak az első kockáját hajlandó exportálni. Szörnyű. Tehát célszerű megtartani az összes felhasznált kis képet a későbbiekre. :cry:
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Mi it a probléma?

1. Az OOo jól importálta a PPT animációját.
2. Ha PPt Viewerrel is működik, akkor ez a fájl a Powerpoint hülye (vagy nem hülye) típusú animációja (nem próbáltam) Ennek ellenére az OOo ismeri.
3. Ki tudod másolni a fájlt a Zip-ből akárhová. (próbáld csak meg kiszedni a PPT-ből.)
4. El tudod menteni a képet a képtárba OOo-n belül.
5. Mindkét mentési helyről fel tudod használni később létrehozandó Writer, Calc, Impress, Draw dokumentumban.
6. Az OOo tud Flash-ba menteni (a kacsádat nem próbáltam)

Az "apng" típust tényleg úgy tűnik, hogy nem ismeri az OOo, de az egy új típusú animációs képfájl, még a böngészők közül sem ismeri mindegyik.
Az animált GIF formátum -tudtommal- még mindig licenc védelem alatt áll. A StarOffice5.2 anno -ha jól emlékszem- tudta szerkeszteni, de aztán gyorsan kikerült az utódokból, gondolom jogi problémák miatt...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

A Firefox-hoz találtam egy plugint, amivel lehet szerkeszteni APNG-t, de a kacsámat így is csak egyetlen képkockának látja, noha a fájlméret szerint abban többnek kellene lennie. A lényeg, hogy úgy nem lehet kimenteni, hogy azt közvetlenül honlapra lehessen tenni (ilyen esetben a legcélszerűbb a GIF lenne).
Tehát egy teljesen zárt közegben, Ooo-ban leszek kénytelen használni. :cry:
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

:) Kész a kacsád GIF-ben, és tisztán OpenOffice-szal (egész pontosan OxygenOffice3.1) csináltam! :)
Ezek szerint tévedtem, amikor azt írtam, hogy a GIF-et nem tudja előállítani az OOo!

Nem tudom ide feltölteni, mert 300kiB fölött van.
Impressben van egy animáció készítő szerszám, azzal hoztam létre az eredeti animáció alapján egy új kacsát (alig néhány kattintással), ami az előzőekben felsorolt módokon kimenthető, de már az általad is használhatónak ítélt, működő animált GIF keletkezik eredményképpen !

Mindezt persze én sem tudtam még tíz perccel ezelőtt, tehát nem tudásnak, rutinnak, hanem a kitartó próbálkozásnak az eredménye!
Szóval, egyszerű felhasználóként én mindig úgy vagyok az OOo-val, hogy várok, és próbálkozok egy hónapot, mielőtt kimondanám, hogy: "szörnyű, hát még ezt se tudja"!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Kész a kacsád GIF-ben, és tisztán OpenOffice-szal (egész pontosan OxygenOffice3.1) csináltam!
Segítenél, ha leírnád hogyan követted el.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
kacsa.odp-t megnyitottam Impressben,
Az alsó eszköztáron üldögél az "Animáció" ikon: katt...
Aztán a képek szerint sorba:
Bitkép objektumként az új "Semmihez" hozzáadjuk a meglévő, kijelölt kacsát (egyszerre az összes fázisát)
A kezdő kép számlálóját letekerem 1-re és LÉTREHOZom az új kacsát.
Ezután egérrel az új kacsát kicsit félretolom, törlöm alóla a régi kacsát.
Majd a kijelölt új kacsával végrehajtom az téma elején leírtakat:
Vagy mentem az ODP fájlt és ZIP-re átnevezve, kiszedem belőle a már GIF-ként jelenlévő kacsát,
vagy kihúzom a képtárra, és pl. HTML dokumentumba behúzva és elmentve, hivatkozott (működő, animált) GIF-ként mentődik a HTML fájl mellé.
Csatolmányok
kacsahadművelet1.gif
Kacsahadművelet2.gif
Kacsahadművelet3.gif
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Szegény kis kacsa, hogy megszenved az animácoóért! :lol:
Tologatni jobbra-balra, beilleszteni, kitörölni stb.
Nálam csak az Ooo 3.0.1-es verzió van. Itt nincs "Animáció" ikon. :(

Most nézem, hogy mégis van, de a Beszúrás - Animált kép... pontban. :)

DE. Mivel áttetsző a kacsa, a képkocka közepére teszi, így a lába nem áll egy helyen. Ráadásul szélesebb is lesz.
Próbáltam a háttérbe képet tenni, hogy az majd megfelelő helyen tartja vízszintesen a kacsát, de hiába. Csak két képkockát csinál meg belőle, egyet a háttérből, egyet a kacsa első kockájából. (Ez a modul hibája lehet.)

Sokan azt mondják, semmi gond. Egy szerkesztő programmal könnyen középre lehet tenni a kacsát. Hát épp ez a probléma, hogy középen van! Nem foglalkozik a határoló dobozon belüli helyzetével. Nem hagyja ott, ahol az eredetileg lenne.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Hogy te milyen kukacoskodó vagy! :)
Komolyabban:
Azt észrevettem én is, hogy kicsit kövérebb lett a kacsa, de a lábát bizony nem figyeltem; most már látom, nálam is elmozdul OOo3.1-ben is, OxygenOffice3.1-ben is.
No, erre én már nem tudok gyógyírt.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Animáció kinyerése ODP-ből

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Persze semmi problémája nem lenne, ha nem áttetsző lenne a kacsa mögött. :arrow: De hát a GIF-nek pont ez a lényege!
És nem kukacosdokom, hanem kacsáskodom. :geek:
Válasz küldése