Oo Base+Firebird

Adatbázis kezelő
Bakony
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2008. december 9., kedd 13:44

Oo Base+Firebird

Hozzászólás Szerző: Bakony »

Üdv Mindenkinek!

A címben szereplő két alkalmazás együttműködéséről szeretnék többet megtudni. Az elképzeléseim szerint a Firebirddel létrehozott adatbázishoz készítenék űrlapokat és lekérdezéseket az Oo segítségével. A kérdésem az hogy lehetséges-e ez? És ha igen hogyan?
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.

Bakony
Ubuntu 9.x • 3.1.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oo Base+Firebird

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Igen.

Régebben még a 2.x alatt próbáltam és működött, localhost alatt, máshol nem kísérleteztem.
ODBC és JDBC alatt is ment de több problémám akadt amire vissza kellene emlékeznem és újra megcsinálni.
A lényeg az alábbi linkeken megtalálható.
A lényeg az, hogy az adatbázist ne OOo alatt hozd létre, az általában nem megy vagy csak hosszas vesződés után, mert az elsődleges kulcsot nem tudja az OOo beállítani, mivel a FB generátort használ az automatikus értékadásra, ezért lehet problémád az űrlap használat során is.

ODBC kapcsolat leírása.

JDBC-hez a jaybird 2.2 kísérleti változata kell a 2.1 nem jó hozzá. A jaybird beállítása itt.
Valahogy így:

Kód: Egész kijelölése

firebirdsql:oo:localhost:path/file?defaultHoldable
Röviden ennyi jutott most eszembe.
Ha megakadsz kérdezz, és még keresek a angol fórumon is mert nem régen volt róla szó.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Bakony
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2008. december 9., kedd 13:44

Re: Oo Base+Firebird

Hozzászólás Szerző: Bakony »

Szerbusz!

Ott akad meg az egész, hogy az ODBCnél nem lát semmit, gondolom mivel nincs jogosultsága. De ha levettem róla védettséget, akkor meg a flamerobin nem volt hajlandó csatlakozni. :) Ööö ez a 22-es csapdája? :D
Így első ránézésre nem biztos, hogy jól gondoltam ezt a párosítást, mert később még lesz néhány kellemetlenségem valszeg. Sebaj innen szép nyerni! Köszi a segítséget mindenesetre, még egy darabig próbálgatom.

Üdv.:Bakony
Ubuntu 9.x • 3.1.X • Ms Windows XP
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Oo Base+Firebird

Hozzászólás Szerző: Kami »

Localhoston próbáld ki először a megfelelő kapcsolódási paraméterek megadásával. Próbálj a SYSDBA felhasználóval kapcsolódni. Ellenőrizd FlameRobinban, hogy tudsz-e úgy kapcsolódni. Nézd meg hogy az adott szolgáltatás a 3050-es porton figyel-e. Ez az alapértelmezett. Legyen működő és beállított JAVA a JDBC-hez. Most hirtelen ennyi.

Meg még ez:
http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Firebird_SQL
Bakony
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2008. december 9., kedd 13:44

Re: Oo Base+Firebird

Hozzászólás Szerző: Bakony »

Szerbusztok!

Köszönöm a segítséget Mindenkinek! A Firebirddel nem boldogultam végül is, de a PostgreSQL-lel sikerült megoldanom a problémámat. A problémám lényege annyi volt, hogy találjak egy több felhasználós adatbázis rendszert, amihez az Oo Base-zel tudok űrlapokat, lekérdezéseket, jelentéseket gyártani.
Köszönöm a segítséget még egyszer!

Üdv.: Bakony
Ubuntu 9.x • 3.1.X • Ms Windows XP
Válasz küldése