Új makrókönyvtárból nem működik a makró.

Makró készítés, parancsfájl írás és az API használata
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Új makrókönyvtárból nem működik a makró.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv mindenkinek!

Jó pár egyszerűbb és bonyolultabb számítási algoritmust írtam vagy másoltam be már a "Standard" makrókönyvtárba mind a dokumentum alá, mind pedig az OOo Calc program alá. Ebből a könyvtárból remekül működnek is. Most jutottam el odáig, hogy olyan sok modulom van már az OOo "Saját makrók.../Standard" könyvtárában, hogy rendezni szerettem volna őket. Rá is jöttem, hogy lehet a "Standard" könyvtárral azonos 'szinten' létrehozni újabb könyvtárakat (nem használtam ékezetes betűket, jeleket a nevében). Át is húztam a megfelelő moduljaimat a "Szervező"-vel az új könyvtárba, de a meglévő és eddig működő dokumentumaim (és teljesen új dokumentumom újonnan felhasznált) függvényei az "#ÉRTÉK" hibaüzenetet adják vissza. Írtam gyorsan egy egyszerű "Replusz" függvényt az új könyvtár egyik moduljába, és teljesen új dokumentumon kipróbáltam, eredmény: ugyanaz a hibaüzenet, ha pedig át(vissza)húzom a modult az OOo "Standard" könyvtárába akkor tökéletesen működik.

A dokumentum "Standard" könyvtára mellett létrehozott új könyvtárból viszont működnek! De nekem mindig (új dokumentumban is) elérhetőként kellenek a függvények.

Mit csinálok rosszul, mit kell még tennem, hogy az OOo Calc alatt az új makró könyvtárakból is normálisan működjenek a makrók?
(magyar OOo3.1 és OxygenOffice3.1, WindowsXP_prof.SP3)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új makrókönyvtárból nem működik a makró.

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Tudnál egy mintát feltenni?
Igaz makrók területén nincs sok tapasztalatom de én is megpróbálhatom az én gépemen.
Base -be próbáltam és ott a Standard mellett lévő könyvtárból is futott a makró. (SUN és FSF 3.1 alatt)
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új makrókönyvtárból nem működik a makró.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Itt a minta, kis magyarázat is benne...
Előre is köszönöm!
Csatolmányok
repluszproba.ods
(18.96 KiB) Letöltve 234 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új makrókönyvtárból nem működik a makró.

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Nálam is így működik minden OOo változatban.
Utána kerestem a bejelentett hibák között és megtaláltam a téged elszomorító hírt, a calc csak a standard könyvtárban keresi a basic kódot. A két hiba a sok közül, issue 87928, és a issue 53615, azt mutatja, hogy régóta fennáll ez a probléma mi csak most szembesültünk vele.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új makrókönyvtárból nem működik a makró.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Jó, beletörődtem, hogy csak a standard könyvtárból működnek a makró függvényeim. :(

A másik ide vágó gondom kapcsán kérdezem:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... f=22&t=471

De hogy lehetne rávenni az .oxt exportálót és a kiterjesztés kezelőt, hogy az exportált könyvtár moduljai, függvényei másik gépen való telepítéskor az OOo "Saját makró, Standard" könyvtárba kerüljenek?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése