Tábla fűzés

Adatbázis kezelő
aerocool
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. május 20., szerda 11:25

Tábla fűzés

Hozzászólás Szerző: aerocool »

Szió!
szeretnék segítséget kérni a base használatában. Egy olyan adatbázist szeretnék létre hozni, mellyel a cuccaimat akarnám rendben tartani és rendszeresen tudjam öket az aktuális árjaikkal figyelemmel kisérni. De a baj ott kezdődik, hogy egy tárgy több helyen is szerepel különböző rendelési számmal, árral, beszállítóval. Viszont már a csoportosítás sem egyszerű, mert a tárgyak egyrésze 2-3 alcsoportba tehetők, de a másikrésze az minimum 6. vagy 7. alcsoport adja meg a pontos paramétereit és még ehhez hogy fűzzem hozzá azt hogy honnan vettem és kinél olcsóbb? az Access-szel megtudtam csinálni,hogy egy táblába bele raktam egy másik táblát, hogy az adatok a lehető legkevesebbszer ismétődhessenek, de base-zzel nemtudom meg csinálni. hiába keresgéltem a neten csak az access-hez jutottam vissza. pl: az egyszerűbbje durván: egy pneumatikus munkahenger amit megvettem egy cégnél ahol x összegbe került annak van egy rendelési száma ami alapján rendelhetek még belőle viszont a hengert osztályoznom kell lökethossza szerint, tengely átmérő szerint, vezérelhetőség szerint de ez a tárgy egy másik cégnél is kapható más árral.
Kérlek segíts nekem, hogyan tudnám adatbázisba vinni őket.
Ms Windows XP • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tábla fűzés

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha már más nem szólt hozzá eddig.
az Access-szel megtudtam csinálni
Tehát van valamid amit Accessben készítették és működött (mdb vagy accdb fájl) akkor azt fel lehet használni kiindulásként.
Ha új odb fájlt készítesz akkor a "Csatlakozás meglévő adatbázisokhoz" opciót válaszd és a táblákat és lekérdezéseket máris használhatod, csak az űrlapokat és a jelentéseket kell elkészíteni.

Ha teljesen át akarsz állni, akkor átmásolod a táblákat egy új odb adatbázisba és folytatod abban.

De kezdheted teljesen előről is, de akkor sok munkád amit eddig belefektettél, elveszik.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
g_123_wert
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:58

Re: Tábla fűzés

Hozzászólás Szerző: g_123_wert »

Szia!

Készítettem egy adatbázist amiben az általad leírt dolgokat el lehet tárolni. Az eszközök Relációk... résznél tudod megnézni mi mivel kapcsolódik.
Azt nem mondom, hogy könnyű tölteni így elsőre, de ilyenkor létre szoktam hozni egy táblázatot ami lekódolja Vlookupokkal amit beírok neki és akkor már csak azt kell feltölteni.
Csatolmányok
Új adatbázis1.odb
(5.8 KiB) Letöltve 210 alkalommal.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 7.x
Válasz küldése