Sérült dokumentum javítása

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
loostris
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. október 30., csütörtök 14:11

Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: loostris »

Sziasztok!

Lehet, hogy már foglalkoztatok korábban a témával, de sajnos én nem találtam meg... Arra szeretnélek kérni titeket, hogy légyszi segítsetek a következő probléma megoldásában, ha lehetséges: Open Office 2,3 van a céges gépemre telepítve. Már párszor kiszúrt velem, hogy nem akarta megnyitni hibára hivatkozva a mentett dokumentumokat. Ezért két helyre is lementettem a biztonság érdekében a doksikat. Viszont most ismét nem akarja megnyitni egyik helyről sem. I/0 általános hibára hivatkozva, meg szűrőt kérne...
Légyszi aki tud rá ötletet, az segítsen, mert nem szeretném fél éves munkámat elveszíteni, ami gyakorlatilag pótolhatatlan is.

Köszönöm előre is! Adri

loostris kukac freemail pont hu

Szerkesztés:
Az email címek ilyen megadása a spam programok forrásává teheti a fórumot, és céljává téged, ezért kérlek, hogy többé ne tégy ilyet.
A cím megadás ebben a formában, a későbbi keresést nehezíti, ezért módosítottam, a témához jobban illőre.
Ms Windows XP • 2.3.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SOS

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha szűrő jön elő a dokumentum megnyításakor akkor a fájl sérült, és valószínűleg a munkás elveszett. :x

Próbálkozni lehet a következőkkel:
Nevezd át a fájlt zip kiterjesztésre, próbáld megnyitni bármilyen kitömörítő programmal. Ha nem sikerül bajban vagy.

Keress helyre állító programot, fizetőset talán találhatszsz(ha tényleg fontos a munkád).

Ha sikerült megnyitnod csomagold ki a content.xml fájlt belőle.

A content.xml-t nyisd meg egy Xml szerkesztőben, és keress olyan helyeket ahol rendellenességet találsz, próbáld meg kijavítani. (XML szerkesztésre: XML Notepad 2007, amit most találtam, OpenXML Editor )

Készíts egy üres fájlt, és annak a content.xml helyére másold be a sérült fájlodból valót.

Ha szerencséd van akkor az új fájl mindent tartalmaz, ha nem akkor többé kevésbé vissza tudtad szerezni a munkádat.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
loostris
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. október 30., csütörtök 14:11

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: loostris »

Szia!

Köszönöm a gyors választ! Sajnos hibásnak találja a *.zip formát :'( Fel tudnék robbanni... Még egy lehetőség van, követem tovább a tanácsodat!

Köszönöm: Adri
Ms Windows XP • 2.3.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Frissíteni is érdemes lenne az OOo-t újabb változatra, egy csomó hiba javítás és új képességek miatt, hacsak valamiért nem lehet. A 3.0.0 hamarosan megjelenik magyarul is.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
vasonyg
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. december 15., hétfő 14:22
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: vasonyg »

Állandóan újra indítja a sérült dokumentumo/file-ok javítását, vagyis nem lehet kinyitni semmit, mert egyből javitani akar. Oo 3.0 magyar, (angol XP Prof SP2). Először újratelepítettem a javító funkcióval, s mert nem segített uninstall-t és újratelepitést csináltam. Ennek ellenére nem szűnt meg a hiba. elég idegesítő. Van valakinek ötlete?
Windows 7 Prof, Libre Office 4.3
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Merdys
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. május 12., kedd 16:05

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: Merdys »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mivel hiába kerestem rá az interneten, nem találkoztam hasonló hibával. Tegnap este egy Openofice Writer dokumentum mentése közte (vagy közvetlenül utána, nem tudom, be tudta-e fejezni) lefagyott a gépem. Mivel hajnal volt már, ezért inkább kikapcsoltam,és úgy hagytam. Ma reggel meg akartam nyitni,mire helyreállítást ajánlott fel. Azonban nem hajlandó rendesen megnyitni, mindig valamilyen szűrőbeállításokat kér (ugyanakkor nem ír ki sérülést, vagy hibaüzenetet). Azonban, hiába írta azt, hogy sikeres volt a helyreállítás, akárhogyis állítom a szűrőt, a dokumentum olvashatatlan, csak ##############-karaktersorból áll. Habár emlékeim szerint (még a lefagyás előtt) a 7. oldalnál már biztosan mentettem, mégis csak 3 oldalt ad így ki.
Hogyan lehetne megmenteni, nagyon rosszul esne, ha a hajnalig tartó munkám teljesen kárba veszne.

Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Merdys 2009. május 12., kedd 16:51-kor.
Ms Windows XP • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha be volt kapcsolva a biztonsági mentés akkor itt találhatsz .bak kiterjesztéssel fájlokat, csak vissza kell arra a kiterjesztésre változtatni, amilyen eredetileg is volt:

Kód: Egész kijelölése

c:\Documents and Settings\<felhasználó>\Application Data\OpenOffice.org\3\user\backup\
Ha nem akkor még a kikapcsolás elött ilyen helyen találhattad volna meg számok_betűk.tmp kiterjesztéssel:

Kód: Egész kijelölése

c:\Documents and Settings\<felhasználó>\Local Settings\Temp\számok_betűk.tmp\
Mivel kikapcsoltad a gépedet ez törlődhetett.

A szűrő felajánlása azt jelenti, hogy sérült a fájlod.
Ha átnevezed a fájlt .zip kiterjesztésre megtudod nyitni winzippel? Ha igen akkor van még reményed ha nem, nincs.
a fájlod javíthatatlan.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Merdys
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. május 12., kedd 16:05

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: Merdys »

Kód: Egész kijelölése

c:\Documents and Settings\<felhasználó>\Application Data\OpenOffice.org\3\user\backup\
Hát ez csodálatos! Nagyon szépen köszönöm! Eredeti terjedelmében megtaláltam itt "<fálnév>0.odt" névvel és kiterjesztéssel. Ha jól látom akkor ez az a mentés, ami akkor történt, mikor lefagyott a gép (vagy ez egybeesett az automatikus mentéssel, nem tudom, melyik lehetséges).
(Ugyannakor .bak fájlból egyet sem látok :))

A zip-es megoldást próbáltam, már mielőtt feltettem volna a kérdést, az előző hozzászólásokból ötletet merítve, de akkor azt írta ki a winrar(?), hogy hibás a fájl és nem tudja megnyitni.

Még egyszer köszönöm, igazán hálás vagyok.
Ms Windows XP • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

(Ugyannakor .bak fájlból egyet sem látok :))
Aktiváld az Eszközök>beállítások>Megnyitás és mentés>Általános, alatt a "Mindig készítsen biztonsági másolatot" opciót.
Az adatbázis fájlok kivételével mindenről készít biztonsági másolatot.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
prucsok
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. július 8., csütörtök 19:03

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: prucsok »

Sziasztok!
Ugyan nem openoffice problema, de hatha tudtok segiteni. Volt egy serult doc fajl a pendriveomon. Egy windows 7es gep megprobalta kijavitani. Termeszetesen nem sikerult neki, csinalt egy found konyvtarat es beletette egy javitott reszet (kemeny 1 mondatot...). Ugye ez a 8ezer x-es meretu fajl. Viszont az eredeti serult dokumentumom nincs a pendrivon! Ugyhogy se serult, e javitott... Megis hova tette? mit tudok tenni? nem tunhet csak ugy el! vagy megis?? segitsetek lecci!

Prucsok
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A pendrájvodon volt a dokumentumod egyetlen létező példánya? Kicsit régebbi állapot/verzió sincs meg sehol?

Ha nincs, akkor egyetlen biztos megoldást tudok: levonod a tanulságot, és ezután legalább két-három helyen tárolod a dokumentumaidat:
Elsősorban a wincseszteren, de ott se árt legalább két mappában tartani.
Aztán például a "felhőben": elküldöd magadnak E-mailen, és úgy állítod be a levelező kliensedet, hogy ne törölje le a szerverről letöltéskor a fájlodat. A Gmail elég nagy tárhelyet biztosít az ilyen megoldáshoz, de bármelyik szolgáltatót igénybe veheted.
A nagyon fontos dokumentumokat nem árt egy harmadik fajta (CD, DVD; pendrájv, másik gép a hálózaton; FDD, ZIP lemez ha utóbbiak egyáltalán vannak még...) adathordozóra is rögzíteni.
Tény: munka van vele, de megéri...

Ha nagyon fontos adatok voltak, próbálkozhatsz cégeknél, akik adat visszaállítással foglalkoznak (jó pénzért).
Persze magad is próbálkozhatsz ehhez hasonló szoftverekkel, de csak saját felelősségedre:
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/pe ... -ZH12.html
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
prucsok
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. július 8., csütörtök 19:03

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: prucsok »

:S hat ez eleg rossz hir, de lehet, h a sors keze mar megint :S Az egyetlen verzio ott volt, ugyanakkor rengetegszer mentettem a szamitogepen (ami XP-s, a 7-es nem a sajatom) wordben, de az meg nem adja ki a korabban mentett verziokat. Illetve csak a mait talaltam. Hol lehetnek a regebbiek?
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sérült dokumentum javítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

de az meg nem adja ki a korabban mentett verziokat. Illetve csak a mait talaltam. Hol lehetnek a regebbiek?
Mi az, hogy "nem adja ki"? Semmilyen fájlkezelő program nem mutatja a munkakönyvtáradban a (pl.: számozott) fájlneveket, amin korábban mentetted a munkádat? Vagy nem is tudod, hogy hova menti a Word a munkáidat?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése