Formázás megtartása

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Tomcat11
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. április 13., hétfő 20:36

Formázás megtartása

Hozzászólás Szerző: Tomcat11 »

Hali
Azt hallottam, hogy amit open office-ban megformázok, annak a formázása elveszik microsoft office-ban. Ez igaz? Ha igaz, orvosolható?
Ms Windows XP • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formázás megtartása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Ez ÍGY nyersen fogalmazva biztosan nem igaz.
Mivel a "Kezdők" rovatba írtad a hozzászólásodat, a válaszom az, hogy 100%-ban kompatibilis a két program. (Értsd: Amilyen formázást egy átlagos kezdő használ, az jól átmegy a két program között.)
Ha egy kicsit haladóbb módon használod, akkor az én privát meglátásom szerint a Writer<->Word és a Calc<->Excel között 85-95 %-os a kompatibilitás.
Egy szuper felhasználónak meg: vagy nem okoz gondot, és jelentős többletidőt kétszer megírni - mondjuk - egy makrót, vagy olyan ügyesen írja, hogy mindkettőn fusson.

off:
(...Vagy CSAK az OOo-t használja, és ráveszi a dokumentum "címzettét" is hogy töltse már le végre az ingyenes OOo-t! :D )
Komolyan nem értem; Acrobat Readert mindenki (minden rendszergazda) képes letölteni, hogy pdf-et el tudjanak olvasni, az OpenOffice esetén meg nem egyszer hallottam már, (nagyobb cégek felhasználóitól, ahol külsős, vagy távoli telephelyen székelő rendszergazdát vesznek igénybe,) hogy nem telepíthetik az ingyen szoftvert...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formázás megtartása

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Én is kezdő vagyok. Azt látom, hogy az MS Office Power Pointban megformázott .pps fájl fomázásai közül, de a Writerben is a középre állított szövegek, címek
mindig kikerülnek a bal oldalra. Hol kellene beállítani, hogy megmaradjon az eredeti formázás?:
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formázás megtartása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Tölts fel ide egy mintafájlt, (ne nagyot, max. 100kiB!) abból talán ki tudunk okoskodni valamit...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése