Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Táblázatkezelő
Ferke
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. november 7., kedd 8:43

Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Ferke »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Calc Élőfej-be/Élőláb-ba lehetséges-e *JPG képet betenni?
Hogyan?

köszi
OpenOffice 7.6.2.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem nagyon. Nagyon nem. (Nekem se sikerült eddig semelyik AOO/LO verzióval.)

A fejléc helyett megoldhatod a munkalap első sorában lévő cellához horgonyzott képpel, és az ismétlődő sorok opció bekapcsolásával.

A láblécre csak egy még gyengébb megkerülő tippem van: Oldalhoz horgonyzott kép, lehúzva a laptörésig. De ezt minden oldalra kézzel kell megcsinálni... Ráadásul üres sorokat kell kihagyni a laptörés előtt, hogy a kép egésze látszódjon és megfelelően pozícionálódjon, de ne takarjon bele a cellatartalmakba.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Ferke
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. november 7., kedd 8:43

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Ferke »

Köszi.
Sajnos nekem is ez a tapasztalatom. :crazy:
Excel-ben ezt egyszerű kivitelezni.
OpenOffice 7.6.2.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Két évtizede nincs Excelem, így .xls, .xlsx fájlom is csak annyi van, amennyibe a Fórumokon botlok.

Mi történik, ha LibreOffice-szal megnyitsz egy olyan Excel fájlt, amiben van kép a fejlécben???
Tudsz feltölteni, vagy linkelni egy ilyet???
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Harsányi Zoltán
Önkéntesek
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:35
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Harsányi Zoltán »

Sziasztok!

Az alábbi módon lehetséges: Formátum → Oldalstílus → Élőfej vagy Élőláb → További → Kép

Üdv. Zoli
Csatolmányok
Kép a fej és láblécben.ods
(57.88 KiB) Letöltve 42 alkalommal.
LinuxMint 21.2 (home) • Ms Windows 7 (work) • LibO 7.6.x
Ferke
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. november 7., kedd 8:43

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Ferke »

Formátum → Oldalstílus → Élőfej vagy Élőláb → További → Kép
Eddig én is eljutottam, mostmár, de sajnos a formázás nem sikerül megfelelően.
Vagy én nem tudok valamit vagy a Calc egy picit fura.
OpenOffice 7.6.2.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Vagy én nem tudok valamit vagy a Calc egy picit fura.
Az alkalmazandó képet először importálnod kell a LibreOffice-ba, aztán illesztheted be a fejlécbe-láblécbe. A kép a későbbiekben is rendelkezésedre fog állni, mint egyedi háttérkép.
Aztán pedig csak annyira méretezheted, formázhatod, amennyire a "Háttér" funkció ezt megengedi.
  • Csempe-elrendezés,
  • Teljes terület kitöltés,
  • Egyedi méret.
Tehát eleve a kívánt fizikai és pixel méretre optimalizált képet kell/célszerű importálnod. Ezt harmadik féltől származó szoftverrel teheted meg: az Ingyenes IrfanView a legtöbb ilyen optimalizálási feladatra elegendő.
A kép tehát a fejléc-lábléc HÁTTERÉBE kerül, a szöveg - ha írsz a fejlécbe-láblécbe, az a kép ELŐTT fog megjelenni Szóval, ha (látszólagosan) a kép MELLÉ/ALÁ/FÖLÉ szeretnél írni, akkor kell a képbe illesztened egy fehér részt is, ami fölé/elé kerülhet majd esetleg a szöveg. Vagy eleve szerkeszd a kívánt szöveget a képbe (ha az statikus szöveg, sose kell változtatni). Ehhez viszont már "nagyobb tudású" képszerkesztő program kell.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Ferke
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. november 7., kedd 8:43

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Ferke »

Eddig ez mind OK.
De amikkor a kép mérete miatt változtattam egy külső programban a méretén, majd a leírt módon beillesztettem akkor totál szétesett nyomtatáskor.
Kisebbre vettem a méretét (max 10%-15%), nyomtatáskor viszont csak a kép jobb felső sarkából jelent megy egy rész.
Évek óta dolgozom Excel-el. Ott azért minden sokkal egyszerűbb.
Most kellet valamit alkotnom Calc-ban, de nem jön össze. Marad a rögzített első sor.
Ennyi volt.
Feladom.

Köszi mindenkinek.
OpenOffice 7.6.2.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőfej-be/Élőláb-ba JPG beillesztés?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De amikkor a kép mérete miatt változtattam egy külső programban a méretén, majd a leírt módon beillesztettem akkor totál szétesett nyomtatáskor.
Kisebbre vettem a méretét (max 10%-15%), nyomtatáskor viszont csak a kép jobb felső sarkából jelent megy egy rész.
Ha töltesz fel példafájlokat (a képeket külön is, meg a táblázatkezelő dokumentumot is), akkor talán többet tudunk mondani a dologról.

ALAPVETŐ dolog, hogy a különböző fájlformátumok között nem kompatibilis tulajdonságokat a LibreOffice-szal CSAKIS ODF (.ods) fájlformátumban használjuk, és nem próbáljuk meg .xls-be, xlsx-be menteni!!!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése