[Megoldva] Nem indul a LibreOffice

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Yani70
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. április 29., szombat 22:14

[Megoldva] Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Yani70 »

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Lenovo Ideapad Gamer 3 laptopot. Windows 10 x64 jogtiszta operációs rendszert van rátelepítve.
Feltelepítettem a legújabb LibreOffice-t, de sajnos nem indul csak tisztalap módban. Bármilyen alkalmazására kattintok nem indul, csak a tisztalap mód indul el. Abból viszont már tudom indítani bármelyik összetevőt.
Mi lehet a gond, miért nem indulnak az alkalmazásai?
Előre is köszönöm a választ!

Üdv: János
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yani70 2023. május 1., hétfő 19:23-kor.
LibreOffice 7.5.2.2
Windows 10 x64
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Soha ne a legújabb Fresh verziót telepítsd, ha átlagos felhasználó vagy. Jobb választás számodra a legújabb Still LO változat, ami ma a LO 7.4.6.

Van rendszergazdai jogosultságod a gépedhez (úgy lett telepítve a Windows, és olyan User-ként lépsz be induláskor a Windowsba)?

Van teljes jogosultságod a dokumentumaid tárolóhelyéhez?

Nincs valami Microsoftos agresszív biztonsági program telepítve, vagy paraméter beállítva? (Mi NOD32-t használunk, azzal sose ütközött az aktuális LibreOffice. Más, harmadik féltől származó, és a MS által beágyazott biztonsági rendszerekkel is van néha (nem is ritkán) ütközés az angol fórumok kérdései szerint.

Ezt a "tisztalap mód"-ot most hallom először, sose használtam. Igaz a LO 7.5.x csak hordozható verzióban van feltelepítve nálam, mert itthon LO 7.4.6-ot, a cégnél LO 6.4.7-ez használok. (De mind elindul Win10 Prof. x64-en). Így aztán nem is tudok róla semmit.

(Most olvasom, hogy már a 5.3 verzióban bevezették a Tisztalap módot:
https://help.libreoffice.org/latest/hu/ ... _mode.html
https://lacyc3.eu/10-nagyszeru-libreoffice-funkcio
De nekem sose volt rá szükségem, nem is tudtam róla, azaz minden telepített verzió indult gond nélkül...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Yani70
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. április 29., szombat 22:14

Re: Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Yani70 »

Köszönöm a választ. Rendszergazdai jogosultságom van a windows-on. A windows saját vírusírtója van fent, nincs más. A 7.5.2.2 verzió van feltelepítve az officeból. Megpróbálom az általad javasolt verziót.
LibreOffice 7.5.2.2
Windows 10 x64
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Megpróbálom az általad javasolt verziót.
De tiszta telepítést végezz!
A szabályos uninstall UTÁN kézzel törölni kell a LO programkönyvtárbeli esetleges maradványait és az Uninstaller által SZÁNDÉKOSAN meghagyott LO felhasználói profilt (amit ÚJABB verzióra történő frissítés esetén is csak kis versziószám ugrás mellett érdemes meghagyni, de downgrade esetén nem javasolt megtartani!). Ez a Windows User-en belül található
Általában itt található:
c:\Users\a_te_windows_felhasználóneved\AppData\Roaming\LibreOffice\4\


Előtte talán érdemes lenne egy HORDOZHATÓ verziót kipróbálni, hogy az nálad elindul-e...
Akárhány hordozható felrakható a gépre, mert azok NEM VESZIK át a fájltípusok kezelését, és nem módosítják a Windows Registry-t.

https://portableapps.com/apps/office/li ... e_portable
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Yani70
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. április 29., szombat 22:14

Re: Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Yani70 »

A tiszta telepítés ellenére sem indult. Végül az segített, hogy a tisztalappal indításkor felajánlott opciók közül a hardveres gyorsítást tiltását választva tökéletesen indult.
Köszönöm a segítséget!
LibreOffice 7.5.2.2
Windows 10 x64
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Végül az segített, hogy a tisztalappal indításkor felajánlott opciók közül a hardveres gyorsítást tiltását választva tökéletesen indult.
Nem feltételezem azt, hogy olyan gyenge lenne a géped, ami miatt ez megtörténhetett, inkább azt - gyakran megtörténik -, hogy a Windows önhatalmúlag lecserélte a hardverelemek gyártó által kibocsájtott drájvereit a Microsoft-féle verzióra, ami általában semmire se jó. Pl. a videokártya drájvert.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Yani70
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. április 29., szombat 22:14

Re: [Megoldva] Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Yani70 »

Semmiképpen nem gyenge, hiszen zsír új laptop Ryzen 5 procival, dedikált vidókártyával. Sőt a videóhoz is a gyári driver van feltelepítve.
LibreOffice 7.5.2.2
Windows 10 x64
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Nem indul a LibreOffice

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sőt a videóhoz is a gyári driver van feltelepítve.
Nem tudom persze, hogy ez-e az ok, de hozzáteszem: a drájvercsere úgy szokott megtörténni, hogy a Windows egy szót se szól róla. Nálunk, a cégnél például - de ez nem jelent túl nagy problémát - minden hálózati printerből egyszer csak kettő jelent meg a gépen (akkor láttam amikor nyomtatni akartam), mert a Windows egy automatikus frissüléskor úgy gondolta, hogy a fent lévő drájverek neki nem jók. Nálunk nem törölte a régieket, csak felrakta a sajátjait minden printerhez, ami a hálózaton elérhető volt. Mivel multifunkciós printerekről van szó, a legtöbb funkció működött az új drájverrel is, de nem mind (nem emlékszem már, hogy mi nem), de ha a régit, gyárit választom, minden működik.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése