LibreOffice telepítés utáni probléma

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Marianna
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. április 3., hétfő 20:53

LibreOffice telepítés utáni probléma

Hozzászólás Szerző: Marianna »

1 éve használom a LibreOffice-t. A napokban letöltöttem az új verziót, és még 1x tudtam elindítani a Calc-t, azóta pedig nem indul el. Kaphatnék segítséget, mi lehet a probléma? Windows 10-t használok, eddig nem volt gond. Avast vírusdetektáló program van fent a gépemen.
OpenOffice 3.1 a windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice telepítés utáni probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A témádat leválasztottam a régi témáról, mert az nem is a LibreOffice-ról szólt. Saját problémának mindig nyiss új témát!
És frissítsd az aláírásodat! (Ha LibreOffice-t használsz, az szerepeljen ott is. Ezt utólagos beírással tudod megtenni a felhasználói vezérlőponton.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice telepítés utáni probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A napokban letöltöttem az új verziót, és még 1x tudtam elindítani a Calc-t, azóta pedig nem indul el. Kaphatnék segítséget, mi lehet a probléma?
Előbb te próbálj meg segíteni pontosabb és több információval.

- Milyen LO verzió volt feltelepítve azelőtt?
- Csak letöltötted a telepítőt, vagy telepítetted is?
- Végig futott a telepítés lefagyás, hibaüzenet nélkül?
- Milyen LO verziót telepítettél fel most? (Az "új" az kevés információ, a pontos verziót kérjük: LO 7.4.6.2, vagy 7.5.2.2? Az előző a legújabb Still, az utóbbi a legújabb Fresh verzió.
- Mit jelent az, hogy "Nem indul el"? A program ikonjára kattintva nem indul, vagy dokumentumra kattintva nem indul?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Marianna
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. április 3., hétfő 20:53

Re: LibreOffice telepítés utáni probléma

Hozzászólás Szerző: Marianna »

Sajnos az előző és egyben első verzió számát nem tudom megírni, mivel nem jegyeztem meg. Nem írtam fel, és mivel letelepítettem újra az egészet, Így most az LO 7.5-s verzió van a gépemen. Az elősző verzió egyébként 2022.01.04-i verzió volt, azaz, az ami akkor volt a legutolsó. Időközben én nem frissítettem.
Kiraktam a Calc és a 7.5-s verzió parncs ikonját az Asztalra. Bármelyikre kattintok nem indul el.
OpenOffice 3.1 a windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice telepítés utáni probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Első javaslatom, hogy inkább a legfrissebb Still verziót telepítsd!
Átlagos és kezdő felhasználóknak, továbbá napi rendszerességű munkához csakis a javasolt a fejlesztők által is. A Fresh a PowerUsereknek való, akik vállalják az új funkciókkal esetleg bekerülő új bug-ok jelentését, kitesztelését, és azoknak, akik kísérletező kedvűek.
https://www.libreoffice.org/download/do ... breoffice/

Második javaslatom, hogy csinálj TISZTA telepítést!
Egy "szabályos" uninstall NEM törli az összes részét az előző verziónak: például fájlokat hagyhat a programkönyvtárban, de főleg meghagyja a felhasználói profilt a Windows felhasználói könyvtárban. Ezeket kézzel töröld az uninstall után, és indítsd újra a gépedet.
Csak azután kezdj a telepítésbe. Itt találod meg a LO felhasználói profilt:

Kód: Egész kijelölése

C:\Users\<a te windows felhasználóneved>\AppData\Roaming\LibreOffice\4\
Harmadik javaslatom: próbálj ki egy Hordozható verziót, hogy az képes-e futni a gépeden. Nincs mindegyik LO verzióból hordozható, de majdnem mindegyikből van vagy a PortableApps oldalon, vagy a winPenPack oldalon. Előbbi "telepítőfájlként" tölthető le, utóbbit cak ki kell csomagolni a célkönyvtárba, ami BÁRMI lehet a gépeden. (A hordozható változatok, nem veszik át az MS és az ODF fájltípusok kezelését automatikusan, azt neked kell hozzárendelni, ha szükséged van erre.)
https://portableapps.com/apps/office/li ... _portable/ (angolul ott van, hogy kinek mit javasolnak)
http://www.winpenpack.com/en/index.php (LO 745, 751, ha kicsit legörgetsz az oldalon)
https://downloadarchive.documentfoundat ... ffice/old/ (a régebbi verziók telepítőfájljai)

A LO 7.4.6 (x64) otthon telepítve van nekem Win10 prof(x64) operációs rendszerre, és remekül működik.
A cégnél még LO 6.4.7-et használunk.
Az ezektől újabb verziók csak hordozható változatban vannak nálam fent a gépemen, de mindegyik működik.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése