részösszeg csoportosítás

Általában minden ami máshova nem fér
Uvegeszs
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. január 5., csütörtök 13:01

részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Uvegeszs »

Kedves Felhasználó(k)! Segítséget szeretnék kérni! Évente egyszer év vége után használom a táblázatkezelőt.
Részösszeget készítettem két csoportost. sikerült. Összeszeretném csoportosítani a részösszegeket. Egyesével megtaláltam hol lehet, de a táblázat túl nagy. És most nem tudom hogy lehet előhívni a sorok előtt azt a parancsmezőt, ahol pl az alábbi táblázat esetén a részösszegeket egyszerre tudom be illetve kinyitni csoportosítani? Tud nekem valaki segíteni? Előre is köszönöm régi táblázataimban benne vannak most is. Üdvözlettel Üveges Zsolt
Libre office 7.3.2.2
49f2b1bff42cfccbd8f788c8dc32c1c309559be0
windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Példafájl nélkül (nem kép, hanem .ods fájl!) semmit se lehet mondani a dologról. Nem látjuk a fájlod struktúráját, ahhoz ez a leírás kevés.
Nem kell, hogy az éles fájlodat töltsd fel ide (főleg, ha nagy fájlméretű), de valami hasonlót, akár csak buta tesztadatokkal is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Uvegeszs
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. január 5., csütörtök 13:01

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Uvegeszs »

küldöm a táblázatot. AZaz küldeném, de hol tudom csatolni? Nem találom az ikont.
Libre office 7.3.2.2
49f2b1bff42cfccbd8f788c8dc32c1c309559be0
windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Válasz küldése gombot kell választanod és nem a Gyors válasz-t. A szövegszerkesztő ablakocska alatt megtalálod a "Csatolmányok" lehetőséget. A Fájlméret limit 128 KiB ezen a fórumon. Vagy optimalizáld a nagyobb fájljaidat, vagy töltsd fel valami ingyenesen elérhető fájlmegosztóra és linkeld be ide.

Egy válaszhoz max 3 db csatolmányt fűzhetsz hozzá.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Uvegeszs
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. január 5., csütörtök 13:01

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Uvegeszs »

Köszönöm az útbaigazítást. Küldöm a mellékelt táblázatot, amelyet egy éve csináltam. Itt látható a táblázat bal szélén az a oszlop mező, ahol felül az ágyazottságnak megfelelő számok találhatóak. A számokra kattintva vagy a + - gombokra kattintva csoportosan be tudok zárni a résszöszegeket és nyitni is tudom. Azt már meg találtam, hogy hol lehet ezt egyesével megtennem. De a munka táblázataim ettől jóval nagyobbak és 2-3 rétegben csoportosítottak. És ott az egyes kinyitások és becsukások nem használhatóak. Kérdésem, hogy ezt a balszélen található oszlop mezőt hogy tudom előhívni.
Segítséget előre is köszönöm
Csatolmányok
tesztelek1becsukva.ods
(35.1 KiB) Letöltve 70 alkalommal.
tesztelek1.ods
(46.68 KiB) Letöltve 69 alkalommal.
Libre office 7.3.2.2
49f2b1bff42cfccbd8f788c8dc32c1c309559be0
windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Maga a keresett funkció az Adatok - Részösszegek menüpontban kapcsolható be, ezt látom. De mivel sose használtam ezt a funkciót, így részleteiben segíteni se nagyon tudok a használatát illetően.

Annyit látok még, hogy ki kell jelölni sorokat (néhány sorban néhány oszlopot) és aztán használni a menüpontot. Meg azt is látom, hogy ha egy vagy több sor több ilyen csoportban is szerepel, az a szürke oszlop tetején lévő kis számmal kiválasztható, hogy melyiket akarod kinyitni/bezárni, melyik szerint akarod használni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Uvegeszs
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. január 5., csütörtök 13:01

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Uvegeszs »

Megtaláltam hol lehet "be" és "ki" kapcsolni ezt a mezőt, Ki tudom kapcsolni és eltűnik a sorok elől, de bekapcsolásnál nem jelenik meg! Nézetben nem található erre utalás.
Szerintem ez hiba!!!
Libre office 7.3.2.2
49f2b1bff42cfccbd8f788c8dc32c1c309559be0
windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szerintem ez hiba!!!
Nem tudom, lehet. Ha az, akkor érdemes jelenteni.
https://bugs.documentfoundation.org/
Mi itt ezen a fórumon ugyanolyan felhasználók vagyunk, mint te. Nem tudunk programhibákat javítani.

Mit értesz az alatt, hogy "kikapcsolod" a funkciót? Hogyan csinálod? Lehet, hogy ha teljesen "eltünteted" (szétbontod a csoportot), akkor a teljes beállítási procedúrát ismételten végre kell hajtanod(?) Ez esetben ez nem hiba, csak kényelmetlen megoldás...
(Én csak kinyitni/bezárni próbáltam a példafájlodban...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Uvegeszs
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. január 5., csütörtök 13:01

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Uvegeszs »

Ez azt jelenti, hogy egy olyan régi fájlt, amiben van ilyen oszlop mező, ott el tudtam "tüntetni", mert a vázlat törlése gombbal eltünt.
De ha visszavontam megjelent a sorok előtt ez a csoportosítási oszlop. Viszont ha vázlatot csináltam ezen a táblázaton nem jelent meg ez az összesítő oszlop. De a vázlet törlése gomb aktív lett. de nem láttam!
Libre office 7.3.2.2
49f2b1bff42cfccbd8f788c8dc32c1c309559be0
windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: részösszeg csoportosítás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudok többet segíteni, sajnos. Ahogy írtam, én egyáltalán nem használom ezt a funkciót...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése