Excel behívása Open Calc-ba

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
alugyipak
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. október 3., hétfő 10:38

Excel behívása Open Calc-ba

Hozzászólás Szerző: alugyipak »

Tisztelt Tagok!
Kérek segítséget. Az alábbi Excel függvényt, hogyan lehet importálni az Open Calc-ba, hogy működjön?
=HAHIBA(HA([@IDŐPONT]="";"";JOBB(SZÖVEG([@IDŐPONT];"ó:pp AM/PM");2)); "")
Ez egy vérnyomásnapló automatikus de/du beállító cellája. Minden működik csak ez az egy képlet nem. Én nem tudtam megoldani. Ma kezdtem az Opennel ismerkedni. Sajnos a Microsoft jogom lejár és nem akarom megvásárolni.
Köszönöm a segítséget.
Kapi Gyula
Apache OpenOffice 4.1.13
Win 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Excel behívása Open Calc-ba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én angol függvényneveket használok (és LibreOffice-t), úgyhogy nem tudom, pontosan melyik angol függvény névnek felel meg a te általad használt függvény magyar neve, de meg fogod érteni így is, remélem:

1.: Elsősorban úgy oldhatod meg a problémádat, hogy LibreOffice-t használsz Apache OpenOffice helyett. A LO ugyanis sokkal kompatibilisebb az idegen fájlformátumokkal és az azt szerkeszteni tudó programokkal. Például az AOO nem ismeri a HAHIBA() (IFERROR()) függvényt, a LibreOffice meg igen.

2.: Másodsorban megírohatod makrókkal magadnak a HAHIBA() függvényt az AOO Calc-hoz. Akkor NÁLAD legalább jól fognak működni az importált Excel fájlok.

3.: Nem használod az összevont HAHIBA() (IFERROR()) függvényt az AOO-ban sem, meg már az az Excelben sem. Átírod két függvénnyé: olyanná, ami létezik az AOO-ban is: HA() és HIBA() (vagy: HIBÁS()) egymásba ágyazva.



Azt semmiképpen ne várd, hogy az AOO-ba előbb-utóbb bekerül az az Excel függvény, mert a dolgok mai állása szerint soha nem fog. Kevés a fejlesztő az AOO-nál.
Használd a LO-t, és annak a natív (ODF) fájlformátumait!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Excel behívása Open Calc-ba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De ha nem csak a hiányzó függvény a probléma, akkor fel kell, hogy tölts egy példafájlt ide, ami tartalmazza a nem működő függvényt, és annak a hivatkozott celláit azok tartalmával együtt. Csak akkor tudom tesztelni, hogy mi MÉG a probléma...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
alugyipak
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. október 3., hétfő 10:38

Re: Excel behívása Open Calc-ba

Hozzászólás Szerző: alugyipak »

Kedves Tibor!
Köszönöm a segítséget.
Apache OpenOffice 4.1.13
Win 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Excel behívása Open Calc-ba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azért majd jelezz vissza, hogy mire jutottál, mit választottál, hogyan oldottad meg a problémát...

(Más felhasználóknak ez értékes információ lehet a jövőben.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése