Kép osztott oldalon

Szövegszerkesztő
segeta
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 21:28

Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: segeta »

Sziasztok!

A4-es oldalon a háttérben van egy kép. Úgy nyomtatom, hogy az oldal 4x legyen rajta egy lapon, tehát a nyomtatásnál bejelölöm, hogy "oldal laponként": 4.
Nyomtatási előkép rendben mutatja, hogy a háttérkép is négyszer szerepel, de a kinyomtatott lapon mindegyik részen csak a kép bal felső negyede szerepel.
Próbáltam már többféleképp jelölni a horgonyt, de sehogy sem sikerül. Mit rontok el? Vagy ez nyomtatófüggő? Próbáltam különböző nyomtatókkal, mindig ugyanaz...
segeta
LibreOffice 7.3.3.2 az ArcoLinux-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mielőtt rámegy az összes papírod, tintád/festékporod, javaslom, hogy PDF-be nyomtatással próbáld ki a dolgokat valódi nyomtatás helyett. Ehhez a Win 10 eleve tartalmaz virtuális PDF printert, de ingyenes, harmadik féltől származó PDF nyomtatók is vannak bőven.

Aztán meg kéne egy ODF típusú példafájl, hogy mi is ki tudjunk próbálni néhány dolgot.
Ide csak 128 KiB-ig tudsz feltölteni fájlokat. Feltételezem, hogy nem optimalizált háttérképet alkalmazol. Tehát a beágyazott képpel a fájlod nagyobb lehet, mint 128 KiB. Ilyenkor az ingyenes fájlmegosztó szolgáltatókat célszerű igénybe venni, és csak a linket kell bemásolni ide, ahonnan letölthetjük. Ha a fájlod érzékeny adatokat is tartalmaz, akkor készítened/preparálnod kell egy olyat, ami a problémát még tartalmazza, de az érzékeny adatokat már nem.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
segeta
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 21:28

Re: Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: segeta »

Köszönöm a választ.

Készítettem egy próba fájlt a képpel, mindenféle egyéb szöveg nélkül. Ezzel is ugyan az a helyzet pdf-be nyomtatás után (is).
Nem életbevágó a kérdés, de azt gondolom, elég alapvető dologról van szó.
próba.odt
(109.46 KiB) Letöltve 109 alkalommal.
segeta
LibreOffice 7.3.3.2 az ArcoLinux-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A te fájlodban a kép nem nagyon van a háttérben. A szövegterületen van, és csak egy oldalon.

Kimentettem a képet a vinyómra, majd töröltem a dokumentumodból, és aztán importáltam a LibreOffice-ba a képet Oldalstílus háttérképnek, és alkalmaztam az Alapértelmezett Oldalstílusra (streccselt - nyújtott - képként).
Lorem Ipsum vakszöveggel kitöltöttem 4 oldalt, a kép természetesen automatikusan mind a négy oldalon megjelenik, hiszem közben nem váltottam oldalstílust.

A PDF export után mind négy kis oldalon jól látszik a kép az én PDF olvasómban. (Adobe)
próba_Zizi64.odt
(123.79 KiB) Letöltve 105 alkalommal.
4 oldal egy lapon.pdf
(58.57 KiB) Letöltve 109 alkalommal.
A mellékelt dokumentumokat a fixen telepített LO 6.1.6 verziójával készítettem, és a Windows10-nek a PDF nyomtatójával konvertáltam PDF-be.
(Újabb LO csak hordozható változatban van meg a gépemen, az aláírásodban jelzett LO 7.3.3 verzió még nem létezik hordozható változatban, azzal ezért nem tudom kipróbálni. Van úgy néha, hogy a régebbi a jobb...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Csak hogy tisztán lássunk, és egy dologról beszéljünk:

A "4 oldal laponként" nem azt jelenti, hogy az egyetlen megírt oldal négyszer fog megjelenni, hanem azt, hogy négy teleírt A/4-es oldal el fog férni egy A/4 lapon.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A nálam megtalálható legújabb (LO 7.3.2 portable) verzióval is létrehoztam a dokumentumot (nulláról, a te képedet felhasználva) - ugyanúgy, ahogy leírtam az előzőkben. És abban a verzióban (és ugyanazzal a Windows PDF printerrel, és Adobe PDF olvasóval) ugyanolyan jól működik.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
segeta
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 21:28

Re: Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: segeta »

Nem értettél meg.
Kisméretű (A6-os) méretű lapokra van szükségem. Kétoldalas nyomtatás, a kép csak az első oldalon legyen. A4-es lapon szerkesztem meg, majd az 1. oldalt 4x nyomtatom az első oldalra a második oldalt 4x a második oldalra (Oldalak: 1,1,1,1,2,2,2,2. Oldalak laponként:4)
Az eredmény: az első A4-es oldal négyszer lekicsinyítve egy oldalon, a második A4-es oldal négyszer lekicsinyítve a hátoldalon lesz. A képet nem tehetem be sablonba, mert csak az első oldalon szeretném látni (kivéve, ha külön stílust alkalmazok a két oldalon)
Időközben rájöttem, hogy a *.png formátum lehet az oka. Ha *.jpeg-ként teszem be a képet, akkor jól működik, de nekem átlátszó háttérrel kellene.
Na mindegy, még próbálkozok. Azért köszönöm a segítő szándékot.
segeta
LibreOffice 7.3.3.2 az ArcoLinux-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép osztott oldalon

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Erről a "trükkről" nem írtál az előbb:
Kisméretű (A6-os) méretű lapokra van szükségem. Kétoldalas nyomtatás, a kép csak az első oldalon legyen. A4-es lapon szerkesztem meg, majd az 1. oldalt 4x nyomtatom az első oldalra a második oldalt 4x a második oldalra (Oldalak: 1,1,1,1,2,2,2,2. Oldalak laponként:4)
Így is kipróbáltam, nálam így is működik.

A LO 7.3.2 hordozható verzió túl nagy fájlokat csinál, ide nem tudom feltölteni. Főleg a PDF a durván nagy a LO 6.1.6 által létrehozotthoz képest. Nem tudom, hogy a betűtípusokat ágyazza-e be, vagy a képet konvertálja .bmp-be, de valami miatt a LO 7.3.2 által PDF-be nyomtatott fájl mérete: 3,4 MiB. De a kép pozíciója ott is jó. Itt az Első Oldal stílusban tettem a képet a HÁTTÉRBE:
Háttérkép LO616b.odt
(123.52 KiB) Letöltve 112 alkalommal.
Háttérkép LO616b.pdf
(72.05 KiB) Letöltve 111 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése