[Megoldva] Helyesírás nyelve beragadt

Szövegszerkesztő
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

[Megoldva] Helyesírás nyelve beragadt

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Minden szót aláhúzva kapok a magyar szövegben. Jobbklikkelve látom, hogy svédre van állítva a helyesírás nyelve. Látszólag választhatnám a magyart is, de hiába próbálom bejelölni, makacsul megmarad a svéd.
Amikor a menüben a helyesírás-ellenőrzést választom, a sok-sok nyelv végiggörgetése után tudom a magyar helyesírást is ellenőrizni, de hiába jelölöm be a magyart, makacsul svéd szövegként értelmezi.
Hogy tudom ezt megváltoztatni?
Verzió: 6.4.7.2
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábriel 2022. május 13., péntek 17:27-kor.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Helyesírás nyelve beragadt

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy .odt típusú mintadokumentum alapján TALÁN meg tudnám vizsgálni, hogy milyen beállítás szándékos, vagy véletlen módosítása okozza a hibát.
(.doc, .docx dokumentumban BÁRMI IS okozhatja.)

Annyit tegyél meg még - a mintadokumentum feltöltésén kívül - hogy megnézed: ugyanez-e a helyzet egy frissen létrehozott dokumentumban is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Helyesírás nyelve beragadt

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Várjunk csak!!!
Amikor a menüben a helyesírás-ellenőrzést választom, a sok-sok nyelv végiggörgetése után tudom a magyar helyesírást is ellenőrizni, de hiába jelölöm be a magyart, makacsul svéd szövegként értelmezi.
Itt azt mondod, hogy NEM A BEKEZDÉSSTÍLUSBAN van beállítva a magyar, hanem a kézi ellenőrzés során te akarod megválasztani, hogy milyen nyelv szerint ellenőrizzen a program?! Ez nem így működik!

Gondolj arra, hogy egy dokumentum tartalmazhat különböző nyelvű bekezdéseket. Ha ezekre különböző bekezdés stílusokat alkalmazol, akkor mindegyikben megadhatod, hogy az a fajta bekezdés milyen nyelvű. A helyesírás-ellenőrző programrész pedig ez alapján automatikusan aszerint ellenőrzi a szöveget, hogy te, ott a stílusban milyen nyelvet állítottál be.

Az általad leírt módszert sose próbáltam, de szerintem az csak akkor működhet, ha a Stílusban a nyelv "NINCS" értékre van állítva.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Helyesírás nyelve beragadt

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Bocs, hogy ilyen sokáig nem reagáltam, de nem jött semmilyen értesítés. Ezentúl majd gyakrabban figyelek.
Ez egy új .odt fájl a gépemen, erről is azt hiszi a gépem, hogy svédül van.
https://drive.google.com/file/d/1iPWW5b ... sp=sharing
Jó így? A fórumon közvetlenül is lehet odt fájl-t feltölteni?
Amit a Stílusról írtál, nem értem. A Stílusok menü alatt nem találom a nyelvet,
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Helyesírás nyelve beragadt

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

A Beállításoknál az Beállítások alapértelmezett nyelvre - Nyugati volt svédre állítva, ezt magyarra állítottam és megszűnt az aláhúzogatás.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Helyesírás nyelve beragadt [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jó így? A fórumon közvetlenül is lehet odt fájl-t feltölteni?
Igen lehet. A "Válasz küldése" (nem a Gyorsválasz!) gombra kattintva alul megtalálod a Csatolmányok lehetőséget. 128 KiB a maximális mérete az ODF fájloknak, amit fel tudsz tölteni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Helyesírás nyelve beragadt [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A megosztott dokumentumodban az alapértelmezett Bekezdés stílus nyelve Svédre van állítva. Nálam nem húzogat alá semmit, mert nálam a svéd nyelvhez NINCS helyesírás ellenőrző telepítve az általam használt, fixen telepített 6.1.6 verziómban.

De a hordozható 7.3.1 verziómban már van Svéd helyesírás ellenőrző, ezért ott aláhúzza. Meglévő dokumentumban tehát az Alapértelmezett Bekezdés stílus Font tulajdonságainál a Nyelv tulajdonságot kell módosítanod.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése