[Megoldva] Libre Office Writer indulási probléma

Általában minden ami máshova nem fér
mohabacsi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021. március 14., vasárnap 10:43

[Megoldva] Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: mohabacsi »

Sziasztok!

Évek óta használom a Libre Office-t. De ilyenel, amit most produkált még nem találkoztam, de ilyenről nem is hallottam.

Egy nap hibaüzenettel indult el a Write: akarom-e helyreállítani a következő dokumentumot, mert a legutóbb összeomlott az Office? A felugró ablakban nem volt dokumentum név. Semmi. Próbálkoztam. Semmi. Az újraindítási lehetőségeket mind végigzongoráztam, a helyreállítási ablak rendre megjelent.

Kitolok veled, gondoltam, Libre le, registry-takarítás, Libre fel. Semmi. Kitolok veled, gondoltam, és takarítgatni kezdtem a Windows-t (7-es egyébként, CCleaner, Advenced System Care). Semmi.

Újabb vezércsel: lesikáltam az egész oprendszert (format c:), újrahúztam mindent, friss Libre-telepítővel. A rendszerpartíció mellett van egy másodlagos partíció az adattárolásra. Újratelepítés után, a Libre első indításánál az üres soros helyreállítási ablak megint megjelenik, a Libre újra és újra újraindul.

A Write-on kívül minden más simán megnyílik.

Ez mi ez ez, de főleg mi a megoldása?

Köszönöm a segítséget!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mohabacsi 2021. március 14., vasárnap 19:55-kor.
Libre Office 7.1.1.4 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kitolok veled, gondoltam, Libre le, registry-takarítás, Libre fel. Semmi. Kitolok veled, gondoltam, és takarítgatni kezdtem a Windows-t (7-es egyébként, CCleaner, Advenced System Care). Semmi.
Valószínűleg ezekkel csakis magaddal toltál ki. Mert egy csomót dolgoztál vele.

Ha a LO meg akar javítani egy dokumentumot, annak (általában) oka van. Legtöbbször az szokott lenni, hogy megsérült egy nyitva lévő dokumentum a legutóbbi leállításkor. Ha URL-lel rendelkező dokumentumról van szó, akkor vagy végig kell csinálni a helyreállatást, vagy mellőzni azt, de legközelebb már nem kéne, hogy felugorjon a figyelmeztetés.

Ha a Névtelen 1 üres dokumentummal is ezt csinálja, akkor lehet, hogy az alapértelmezett sablon sérült meg.
Ekkor - feltételezésem szerint - segíthet a LO felhasználói profiljának a reszetelése (törlése, vagy átnevezése).
Feltételezem, hogy ezt az újratelepítés előtt nem csináltad meg, emiatt a hibás profilt örökölte az új telepítés. (Ez csak akkor lehet nálad igaz, ha a Format C:-t mégsem csináltad meg.)
Vigyázz, mert minden egyedi beállítás és a makrók is a Felhasználói profilba vannak mentve, ezek elveszhetnek a reszet során, ha - a funkcióktól függően különböző módokon - nem csinálsz azokról biztonsági másolatot.

A Felhasználói profil helye Windows 10 alatt:
Users - a win felhasználói neved - AppData - Roaming - LibreOffice - 4 - user

Ehhez írási, módosítási lehetőséggel valószínűleg csakis rendszergazdai jogosultsággal férsz hozzá.
A különféle fájlkezelő "Commander"-ekben ráadásul be kell állítani előtte, hogy mutassa a "Rejtett és rendszer fájlokat" is, különben nem is láthatod, hogy hol van ez.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Melyik LO verzióról van szó egyébként?? Az aláírásodban jelzettről? Az a Fresh verzió, éles munkára semmiképpen nem ajánlott! Telepíts egy Still verziót (vagy még régebbit) - természetesen "tiszta telepítéssel", azaz a Felhasználói profil uninstall UTÁNI kézi eltávolításával.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mohabacsi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021. március 14., vasárnap 10:43

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: mohabacsi »

Köszönöm szépen a gyors választ!

Kezdetben természetesen rá akartam hagyni a LO-ra a javítást. Csak azt furcsáltam, hogy a javítandó dokumentum sora a felugró ablakban teljesen üres volt. Még az a neve sem volt, hogy „Névtelen dokumentum”. Végigmentem a LO által felkínált javítási lehetőségeken, de kiröhögött.

Az alapértelmezett profilt valóban nem töröltem vagy neveztem át, viszont ahogyan írtam, a komplett Win-t lesikáltam, töröltem, formáztam a partíciót, és az új oprendszer telepítés után ugyanaz a jelenség. Itt adtam fel. Minden bizonnyal a másodlagos partícióra dobált valamit a LO, ahol a doksikat tartom, de hogy a viharba tudta egy teljes újratelepítés után megjegyezni, hogy ott van valami nyalánkság neki?

Megcsináltam az átnevezést és a törlést: semmi nem változott.

A LO-verzió a 7.1-es volt. Vagy a 7.0-s.
Libre Office 7.1.1.4 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Minden bizonnyal a másodlagos partícióra dobált valamit a LO,
Ezt csak akkor teszi, ha te utasítod rá. Át lehet sok mindent helyezni az alapértelmezett helyről a Beállítások - Útvonalak-ban, meg lehet telepíteni a C:-tól eltérő lemezre, de ezeket mind neked kell(ett) erőltetned.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mohabacsi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021. március 14., vasárnap 10:43

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: mohabacsi »

Hát ilyet pedig nem tettem. :-)

Szóval teljesen titokzatos a dolog. A dolgozdám informatikusát is kérdeztem már, ő is csak lesett rám, hogy ilyen nincsen: ha rossz a nappali villanykapcsolója, én meg lebontom és újraépítem miatta a házat és felszerelek egy ugyanolyan, de másik kapcsolót, akkor annak működnie kell. Egyetértettünk.

Azt hiszem, elengedem a problémát, és alternatívaként maradok az Open Office-nál. Csak abban meg nem tudok az új MS-formátumkba menteni...

Mindenesetre köszönöm szépen a törődést!
Libre Office 7.1.1.4 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nálunk nincs fönn Windows 7-en a 7.x.x verzió ( meg aztán Win7-es gépünk is csak néhány van már), de a LO 6.1.6 és a LO 6.4.6 szépen fut rajtuk. Win10 x64-en fönn vannak a LO 7.x.x x64 hordozható verziók tesztelés céljából. Mert mi (a cégünk) csak akkor állunk át egy új verzióra, ha minden általunk használt funkció megfelelően működik, de ott se tapasztaltam az általad leírt hibát. Bár nagy különbség, hogy a hordozható verziók a programkönyvtárukban tartják a felhasználói profilt is, ezért annak a "jogai" is mások lehetnek...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

alternatívaként maradok az Open Office-nál. Csak abban meg nem tudok az új MS-formátumkba menteni...
Én inkább a LO 6.1.6-ot (vagy másik 6.x.x verziót) tenném fel a helyedben... Az még mindig sokkal fejlettebb, mint a Win10-en összeomlásokat produkáló legújabb AOO 4.1.9.

A régebbi LO verziók is letölthetők, lást az alábbi topik nyitóposztját:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=3&t=1363
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mohabacsi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021. március 14., vasárnap 10:43

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: mohabacsi »

Most éppen a legújabb LO-szal próbálkoztam, de reménytelenül. Egyébként azt a verziót, ami miatt lesikáltam a Win-t, hetekig használtam, nem egy frissítés után jött elő a gubanc. Csak úgy, valamiért, tréfából.

De azt vaóban megpróbálom, hogy leszedem ezt a friss verziót, és feldobok egy régebbit. Bár ha rendszer-sika után is előjött ugyanaz a gond, túl nagy reményem nincsen. Ja, egy asztali pc-n ugyanezek a softweres körülmények, ugyanazokkal a telepítőkészletekkel, programveriókkal, csak persze a hardver egészen más: ott semmi gond.

Szép az élet, ha zajlik. :-)
Libre Office 7.1.1.4 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ja, egy asztali pc-n ugyanezek a softweres körülmények, ugyanazokkal a telepítőkészletekkel, programveriókkal, csak persze a hardver egészen más: ott semmi gond.
Víruskereső és egyéb biztonsági programok (tűzfal, stb...) is ugyanolyanok, és ugyanúgy vannak beállítva?

Kollégámnak a játékokkal terhelt laptopján a "túlhasznált" SSD meghajtó "dobta már el" néhányszor a LO felhasználói profilt (több egyedi beállítás is egyszerűen eltűnt...). De a Felhasználói profil reset-je és az abban lévő paraméterek újbóli beállítása eddig még mindig segített...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mohabacsi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021. március 14., vasárnap 10:43

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: mohabacsi »

A szoftveres környezet majdnem csontra ugyanaz. Sőt, a pc-n van még egy Malware Fighter. A beállítások ugyanazok.

SSD vs. LO: elképesztő! A LO ilyen kis hektikusan bulizik?

Egyébként köszönöm: a régebbi verzió (6.4.7) simán elindult. :-) Nagyon szépen köszönöm!
Libre Office 7.1.1.4 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ez nem SSD - LO, hanem szimpla SSD írási gyakoriság probléma. Ha a Windows nem gondoskodik rendesen arról, hogy minden terület lehetőség szerint egyenletes számban legyen újraírva, akkor az ugyanarra a helyre történő sokszoros írás előbb-utóbb tönkreteszi az adott helyen a Flash memóriát. (Az SSD-k lényegében Flash memóriák.)
És mivel a Win7 létrehozásának idejében nem voltak (még nagyon elterjedve) a SSD-k, ezért lehet, hogy a Win7-ben nincs ilyen menedzser program.

És ezért nincs értelme manapság a töredezettségmentesítésnek: Éppen a Windows(10) az, ami "szétszórja" az adatokat a tárhelyen, biztosítva ezzel, hogy egyenletes számban legyenek írva a Flash cellák... (És ráadásul az SSD "töredezve" is sokkal gyorsabb, mint a HDD...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mohabacsi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021. március 14., vasárnap 10:43

Re: [Megoldva] Libre Office Writer indulási probléma

Hozzászólás Szerző: mohabacsi »

Anyósom gépét újra kellett telepítenem. Nem tudtam, hogy a sógorom, anyósom fia kicseréltette benne a hdd-t ssd-re. Újrahúztam a masinát, finomra hangoltam benne ezt-azt, aztán szkás szerint ráküldtem egy defrag-et. Másodpercekbe került, míg végzett. Nem értettem. Aztán esett le a tantusz, hogy ja, ssd. Mondjuk az feltűnt, hogy a boot-idő milyen kis pikkpakk lett, de még evégett sem kapcsoltam.

A Win10 ilyen irányú okosságáról nem tudtam, pedig legalább a lízingelt lányom laptpján feltűnhetett volna, azon az van. Igaz, nem ssd, hanem hdd van még benne.
Libre Office 7.1.1.4 a Windows 7-en
Válasz küldése