Keresek egy makrót

Makró készítés, parancsfájl írás és az API használata
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

Keresek egy makrót

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írom e postot, ha tévedtem volna helyezzétek át.

Sóval s tetvvel... Mikor még évekkel ezelőtt egységsugarú Win-userként a Word 6.0-val írtam a doksijaimat, abban találtam egy nagyon hasznos makrót. Azt csinálta, hogy készített egy táblázatot, amiben az összes telepített betűkészlet fel volt sorolva példa-karakterekkel. Na én épp ilyesmit szeretnék most az OOo-ba, hogy csináljon nekem egy doksit (nem muszáj hogy kifejezetten táblázat legyen), amiben szerepel a betűkészlet neve és mellette (másik táblázatcellában vagy legalábbis tabulátorral elválasztva a névtől) az áéíűúőóüöäßĉĝĥĵŭŝÁÉÍŰÚŐÓÜÖÄĈĜĤĴŜ—
karakterek (azért ezek, mert a magyar, német és eszperantó ékezetes karakterek kellenek nekem, meg a nagykötőjel). Így egyetlen pillantással át tudnám tekinteni, hogy a sok betűkészletem közül melyik megfelelő a magyar szövegekhez teljes mértékben! Fontos, hogy a makróba ne legyenek a betűkészletek "fixen behuzalozva", hanem minden futásakor olvassa be a megfelelő könyvtárból az összes betűkészletet, mert hiszen lehet hogy időközben telepítettem egy újabb fontot.
A makró elég ha a TTF fontkészleteket veszi figyelembe, ami nem TTF az nem érdekel. A makró futtatásakor lehessen megadni azt is, milyen méretben csinálja a táblázatot, ha ezt nem adjuk meg akkor 12 pontos legyen az alapértelmezett méret.

Szóval van-e valami ilyesféle makró, vagy ha nincs, megírná-e valaki?
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresek egy makrót

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Talán kicsit későn, de találtam valamit:
Csatolmányok
Így néz ki 16-os betűkkel...
Így néz ki 16-os betűkkel...
Betűkészlet_Listázó.odt
Próbafájl a makrókkal együtt.
(21.29 KiB) Letöltve 467 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

Re: Keresek egy makrót

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

Nagyon szépen köszönöm, pont ilyet kerestem! 100%-ig megfelel!
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Kisfürjesi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. október 6., vasárnap 13:05

Re: Keresek egy makrót

Hozzászólás Szerző: Kisfürjesi »

A fájl sajnos már NEM található...
LibreOffice 6.0.1.1 - Win 10 Home
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresek egy makrót

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sajnos volt egy "baleset" itt a fórumon, az addig feltöltött mellékletek mind elvesztek, csak a témák és hozzászólások szövegét sikerült visszaállítani.

A betűkészletek kilistázására létezik agy a Writerben működő KITERJESZTÉS: a TestFonts. Innen le tudod tölteni:
https://extensions.openoffice.org/en/project/testfonts

Képes kilistázni az adott dokumentumban közvetlen formázással és a Stílusokkal alkalmazott betűkészleteket, megmondja egy máshol készült dokumentum esetén, hogy melyek azok a dokumentumban használt betűkészletek, amelyek NÁLUNK hiányoznak, illetve kilistázza az összes nálunk telepített betűtípus nevét.
Nyilván azt csak módosítással képes megtenni, ami az eredeti feladat volt:
hogy az ékezetes és speciális karaktereket megmutassa: meg vannak-e azok valósítva a betűkészletekben, vagy sem.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresek egy makrót

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyébként Andrew Pitonyak makrókönyveiben megtalálható az a makró is, amit erre a feladatra átalakítottam, pl. ebben:

http://www.pitonyak.org/AndrewFontMacro.odt

Annak idején csak annyit változtattam rajta, hogy a Font Summary gombhoz tartozó makróban kicseréltem a szöveget ékezetes betűket tartalmazó karaktersorra, így azokat írja ki példaképpen.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Kisfürjesi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. október 6., vasárnap 13:05

Re: Keresek egy makrót

Hozzászólás Szerző: Kisfürjesi »

Jó lesz ez! Köszönöm! Tudom majd alakítani...
A 90-es évek elején találkoztam a CorelDraw 5? 6? verzió tartozékai közt 1 font KÖNYVVEL...
ennyi elég:

Aachen BT
0123456789
á, é, í, ó, ö, ő, ú, ü, ű,
Á, É, Í, Ó, Ö, Ő, Ú, Ü, Ű,
Normal Bold
Árvíztűrő tükörfúrógép Árvíztűrő tükörfúrógép
Italic Italic&Bold
Árvíztűrő tükörfúrógép Árvíztűrő tükörfúrógép
Ugyanez körvolallal
Árvíztűrő tükörfúrógép Árvíztűrő tükörfúrógép
LibreOffice 6.0.1.1 - Win 10 Home
Válasz küldése