OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szövegeim

Szövegszerkesztő
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szövegeim

Hozzászólás Szerző: góbé »

Win 7 64 bit-re felraktam a 4.1.7-es verziót és ez írásvédettként, nem szerkeszthetőként nyit meg olyan szövegeket, amiket win XP alatt szerkesztettem/írtam... :-O
sehogy sem tudom megmondani neki, hogy ezt ne tegye... :-)
megjegyzem, hogy a win-install után, elsőnek LibreOffice-t tettem fel, de nem szerettem (már sokadszorra :-) ) és leinstalláltam...
biztosan csak egy-két kattintás kell, de nem találom, hogy hová...
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A LibreOffice használatának megszokásán túl csak a szokásos doktrínákat tudom javasolni:

- AOO felhasználói profil reset/törlés
- AOO tiszta újratelepítés
- víruskereső program (főleg a Defender) ideiglenes kikapcsolása egy próba idejére, illetve (újbóli) beállítása, finomhangolása
- fájlok megnyitásának próbája olyan helyről, ahol egyértelműen van írási joga a programoknak. A Windows User-ből mi mindig áthelyezzük/átirányítjuk a Dokumentumok könyvtárat és egyéb tárolóhelyeket (Letöltések, Videók, Képek, stb...) egy másik fizikai HDD-re (főleg, mióta SSD-t használunk a rendszerhez és a telepített programokhoz: a dokumentumokat másik - helyi! - winyón tároljuk). A Windows frissítéseknél (de mondjuk főleg a Win10 frissítéseknél) már nem egyszer előfordult, hogy bizonyos jogokat önhatalmúan megvont a felhasználótól és a nem MS származású programoktól a Windows által felügyelt SSD/HDd területeken.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Viszont az aláírásodat frissíthetnéd, mert ott még WinXP-t használsz...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: góbé »

AOO-t leszedettem a win-7-tel -> letöltöttem a 4.1.6 verziót DIREKT a tövéről -> install -> indítom és beolvastatom az egyik könyvet -> ÍRÁSVÉDETT :crazy: :ucrazy: közben megjelenik egy "UNO exe has stupid" üzenet -> próbálom megfejteni mit akar ez jelenteni? stb. stb.
Kaspersky védelmem van (megvettem!!!) miféle ingyenes program az, amelyiknél KI KELL kapcsolni a vírusvédelmet?
a könyveket, szövegeket NEM az SSD-n tartom...
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem használok fixen telepített AOO-t. De a hordozható verziók esetében nem tapasztaltam ilyet se Win7-en, se Win10-en.
A fixen telepített LibreOffice verziókkal eddig ilyen problémám sosem volt.
Nod32-t használunk a cégnél, az se okozott eddig ilyen problémát.
A kikapcsolást csak azért javasoltam (rövid időre!) hogy kiderüljön: azzal akad-e össze a te AOO programod.

Mondom még egyszer: a Win 10 frissítések gyakran okoznak jogosultsági problémát, de ezeket a megfelelő Windows beállítások ellenőrzésével és módosításával, illetve újratelepítésekkel sikerült orvosolni.
- Például a Win10 folyton visszaáll a helyi hálózat irányában Jelszavas védelemre. Ez nálunk a cégnél jelszó nélkülire van állítva, de a frissítés folyton felülbírálja. Emiatt nem tudunk a NAS-ra menteni a frissítés után, míg vissza nem állítjuk.
- Vagy pl. a Canon multifunkciós printerünk szkennelő funkciója elromlik minden egyes Win10 frissítéskor. Ilyenkor a teljes nyomtató drivert, és a hozzá tartozó gyári szkennelő Tools-t teljesen újra kell telepíteni.

És ez egyik se LO vagy AOO programmal kapcsolatos hiba. Lehet, hogy a Win 7 frissítések is ilyenek kezdenek lenni?
AOO-t leszedettem a win-7-tel
SOSE a Windows uninstall-ját használd, hanem az eredeti AOO/LO telepítőt!
És ezután még KÉZZEL el kell távolítanod az AOO User profilját, és a programkönyvtárban meghagyott maradékot!!! Mert ezeket SEMMI nem törli. Csak ezután nevezhető a következő telepítés TISZTÁNAK.

beolvastatom az egyik könyvet -> ÍRÁSVÉDETT
DE HONNAN? Másold át MÁSHOVÁ a winyón (lehetőleg olyan helyre, ahol a Windows nem garázdálkodhat: pl a gyökérkönyvtárbnan létrehozott ÚJ könyvtárba) és ONNAN próbáld meg megnyitni!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: góbé »

"És ezután még KÉZZEL el kell távolítanod az AOO User profilját, és a programkönyvtárban meghagyott maradékot!!! Mert ezeket SEMMI nem törli."
az user-profil hol található?
régebben, úgy 10 éve, még szórakoztam ilyenekkel - a registry-ből kimazsoláztam/kitöröltem az illető progival kapcsolatos bejegyzéseket - persze WinXP-ben
a Win 7 már volt nálam felrakva kétszer is, de sosem hosszú ideig - utána rendszerint egy UBUNTU-zás következett, amíg bele nem futottam ott is valami megoldhatatlanba; aztán vissza az XP-re
az AOO-nak ez a verziója kétféleképpen nyitja meg a szövegeket - írható vagy írásvédett módon...
annyit sikerült elérnem, hogy egy írható másolatot nyisson meg, DE azt csak új néven hajlandó visszamenteni a helyére pl. v2 toldalékkal
ez eléggé ciki, mert az eredeti néven is megmarad és ez gond lehet idővel :-(

más: a LibreOffice még mindig nem tűri az AOO-t ugyanazon a gépen? felrakhatom ide azt is?

köszönöm a törődést! :-)
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

más: a LibreOffice még mindig nem tűri az AOO-t ugyanazon a gépen? felrakhatom ide azt is?
Nem tudom, mit értesz ezalatt. Régebben nekem mindkettő fixen (permanensen) telepítve volt fenn a gépemen. Természetesen csak az egyik lehet hozzárendelve a fájlformátumokhoz, a másik esetében csak a Fájl - Megnyitást használhatod, mert a fájlnévre történő dupla kattintással csak a hozzárendelt program indul el. A két program ezt leszámítva gond nélkül működött nálunk WinXP-n.
A Windows7, Windows10 korszakban a cégnél és otthon is már csak egyetlen LibreOffice változatot rakunk fel permanens telepítéssel, a próbaverziókat és az Apache OpenOffice-t csak hordozható változatban tesszük fel. Nem mindegyik változat hajlandó EGY IDŐBEN futni/működni egy másik verzióval együtt, de külön időben indítva azokat futnak gond nélkül.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

az user-profil hol található?
A Window User könyvtárban, aminek a tartalma Commanderekkel csak akkor válik láthatóvá, ha bekapcsolod bennül a Rejterr/rendszer fájlok megjelenítése.
Nálam, Win10-en a LO 6.1.6 verziómnak az User profilja most a

c:\Users\ApanyaW10\AppData\Roaming\LibreOffice\4\user\

útvonalon található, ahol az ApanyaW10 a Windows felhasználónevünk. Na, ezt az \user\ könyvtár tartalmát kell törölnöd, amit - nagy valószínűséggel - csak rendszergazdai jogokkal tudsz megtenni a Total-, Unreal, Free- Commanderekben. (Én ezeket a régimódi kétablakos fájlkezelőket használom még mindig)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

az AOO-nak ez a verziója kétféleképpen nyitja meg a szövegeket - írható vagy írásvédett módon...
annyit sikerült elérnem, hogy egy írható másolatot nyisson meg, DE azt csak új néven hajlandó visszamenteni a helyére pl.
Ez azt jelentheti, hogy
- az AOO valamiért elvesztette az írási jogát arra a területre, vagy a Windows/Víruskereső elvette azt
- azok a fájlok írásvédetté váltak valamitől (op. rendszer frissítés, stb)

Előbbi esetben meg kéne próbálnod átmásolni egy frissen létrehozott új könyvtárba az összes rosszul megnyíló fájlodat.
Ha UGYANABBA A könyvtárba MÁS fájlnévvel tudsz menteni, akkor az utóbbi eset áll fenn.
Rakj fel egy hordozható verziót (Portable Apps/winPenPack LO/AOO) és próbáld meg azokkal megnyitni. A hordozható verziók NEM a Windowsba épülve tárolják az User profiljukat, hanem ott keletkezik a programkönyvtárban, ahová telepítetted (Portable Apps verziók), vagy másoltad (winPenPack verziók) a programot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: góbé »

úgy tűnik, hogy inkább a Win 7 a hibás nem az AOO :-)
egy külső vincsen lévő tároló helyen megkerestem az illető könyveket -> minden könyvtár read-only -> megszüntettem ezt, majd átmásoltam őket a gépre egy új könyvtárba -> minden könyvtár és bennük a fájlok read-only :o :o :roll: :shock: -> megszüntettem ezt, majd megnyitottam néhányat AOO 4.1.6-tal -> valamennyi írható :bravo: :super:
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akkor ezek szerint a Win7 is elkezdte csinálni a hülyeségeket, amit a Win10 csinált csak eddig...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 4.1.7 írásvédettként nyitja meg a saját szöve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akkor ezt tekinthetjük megoldottnak?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése