sortörés

Táblázatkezelő
Hegedűs Imre
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019. július 23., kedd 22:18

sortörés

Hozzászólás Szerző: Hegedűs Imre »

Elnézést kérek ha nem témát kellene nyitnom - de újoncként más lehetőséget nem láttam kérdés feltevésére. Hiába állítom be a Formátum -> cellák-ban az automatikus szövegtördelést akár egy cellában, akár egy kijelölt oszlopban - az utóbbi esetben még a már kézzel tördelt szöveget is visszaállítja egysorosra a végén a piros nyíllal. Miért - és mit tegyek? Ilyen problémát nem találtam itt.
Heged??s Imre OpenOffice 4 Windows 7 Home Premium
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: sortörés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Elnézést kérek ha nem témát kellene nyitnom - de újoncként más lehetőséget nem láttam kérdés feltevésére.
Semmi probléma, éppen jól csináltad.

Hiába állítom be a Formátum -> cellák-ban az automatikus szövegtördelést akár egy cellában, akár egy kijelölt oszlopban - az utóbbi esetben még a már kézzel tördelt szöveget is visszaállítja egysorosra a végén a piros nyíllal.
Valószínűleg közvetlenül nem ezzel függ össze a dolog, de jobb Cellastílusokat használni a közvetlen formázás helyett.

Miért - és mit tegyek? Ilyen problémát nem találtam itt.
Először is meg kéne adnod, hogy melyik programverzióval történik mindez. Az aláírásodban jelzettel? Abból is melyik alverzióval? Másodsorban tölthetnél fel ide egy mintafájlt, az általad megkívánt beállításokkal preparálva. Szöveggel, vagy színezéssel megjelölve, hogy melyek azok a cellák amiket formáztál.

További kérdések:
Mikor állítja vissza? Azonnal, vagy valamilyen más művelet végzése után, vagy egy újabb megnyitáskor?
Egyéb formázást megtart a te programverziód és a konkrét fájlod?
Milyen fájlformátumot használsz? (Mindig a natív, nemzetközi szabvány ODF fájlformátumokat használd!)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: sortörés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nálam LibreOffice 6.1.6 verzióban működik stílussal és közvetlen kézi formázással megadva is - persze .ods formátumban mentve a dolgot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hegedűs Imre
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019. július 23., kedd 22:18

Re: sortörés

Hozzászólás Szerző: Hegedűs Imre »

Eddig annyit tudtam kideríteni hogy negyedik verzió. Szervizben volt a gép - eltüntették a korábbi MS Office csomagot és ezzel az open verzióval adták vissza. Pedig hivatlosan megvásárolt csomagunk van - azt azért nem tudom visszatelepíteni - mert ugyanez a cég egy feltelepítéskor levette az egyedi azonosítót - a lemez tokjára volt ragasztva...
Heged??s Imre OpenOffice 4 Windows 7 Home Premium
Hegedűs Imre
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019. július 23., kedd 22:18

Re: sortörés

Hozzászólás Szerző: Hegedűs Imre »

Én a még excelben létrehozott táblázataimat az eredeti és nem .odt formában mentettem vissza.
Heged??s Imre OpenOffice 4 Windows 7 Home Premium
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: sortörés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szervizben volt a gép - eltüntették a korábbi MS Office csomagot és ezzel az open verzióval adták vissza. Pedig hivatlosan megvásárolt csomagunk van - azt azért nem tudom visszatelepíteni - mert ugyanez a cég egy feltelepítéskor levette az egyedi azonosítót - a lemez tokjára volt ragasztva...
Miiiii vaaaaan?????!!! :shock: :? :ucrazy:
Ez - több ponton is - hihetetlen a számomra. De legalábbis elképesztő. Akkor lehet ennek létjogosultsága, ha operációs rendszert upgrade-eltek rajta: a natív Windows 10-en már nem lehet futtatni a régi MSOffice-okat. De egy virtuális XP-n vagy virtuális Win7-en az is megoldható - ha a géped támogatja és elbírja a virtualizációt.

Én a még excelben létrehozott táblázataimat az eredeti és nem .odt formában mentettem vissza.
Mindenképpen próbáld meg .ods formátumba menteni a dokumentumaidat (próbaképpen legalább egyet). A mentéssel egyben keletkezik egy backup példány is (mármint az eredeti fájlod lesz az), és így egy másolaton fogsz kísérletezni.

Eddig annyit tudtam kideríteni hogy negyedik verzió.
A Súgó menü legalsó pontja megmondja, hogy milyen verziód van...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése