[Megoldva] Kulcsszavakra keresés

Táblázatkezelő
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

[Megoldva] Kulcsszavakra keresés

Hozzászólás Szerző: fat spider »

A LibO dokumentumok Fájl> Tulajdonságok>Kulcsszavak részbe ha beírok kulcsszavakat, milyen kiegészítővel, programmal lehet a kulcsszavakra keresni Win10 alatt?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fat spider 2019. május 22., szerda 21:42-kor.
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kulcsszavakra keresés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Erről annyit tudok csak, hogy a Windows látja ezeket a tulajdonságokat. A Windows 7-be beépített explorerből vágtam ki ezt a képet, a Tulajdonságok.ods fájlban beállított értékek a fájlkezelőben látszanak:
Tulajdonságok_Windows_intéző.png
Win 10-en csak a cégnél tudom kipróbálni, holnap.

De hogy milyen Windows kereső funkció képes ezt kezelni, azt nem tudom. Én régimódi Kommandereket használok keresésre, de szinte mindig a fájlnévre, esetleg néha a létrehozás idejére keresek.

De ha működik is, az nagyon-nagyon lassú lesz. Minden fájlokon belül történő keresés sokkal lassabb, mint ha csak a fájlnévre keresünk. Mivel az ODF és az OOXML dokumentumok is ZIP archívumok, a megfelelő részek kibontása még több időt vehet igénybe, mint a nem tömörített típusú fájloknál.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Kulcsszavakra keresés

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Erről annyit tudok csak, hogy a Windows látja ezeket a tulajdonságokat. A Windows 7-be beépített explorerből vágtam ki ezt a képet, a Tulajdonságok.ods fájlban beállított értékek a fájlkezelőben látszanak:
Tulajdonságok_Windows_intéző.png
Win 10-en csak a cégnél tudom kipróbálni, holnap.

De hogy milyen Windows kereső funkció képes ezt kezelni, azt nem tudom. Én régimódi Kommandereket használok keresésre, de szinte mindig a fájlnévre, esetleg néha a létrehozás idejére keresek.

De ha működik is, az nagyon-nagyon lassú lesz. Minden fájlokon belül történő keresés sokkal lassabb, mint ha csak a fájlnévre keresünk. Mivel az ODF és az OOXML dokumentumok is ZIP archívumok, a megfelelő részek kibontása még több időt vehet igénybe, mint a nem tömörített típusú fájloknál.
Köszönöm a gyors válaszodat, azt hiszem, valóban a fájl nevébe kell legközelebb beírnom a kulcsszavakat, ahogy javasoltad....
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Válasz küldése