[Megoldva] Számomra különleges grafikon elkészítése

Táblázatkezelő
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

[Megoldva] Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Láttam egy szép grafikont.

Tartozik hozzá egy példa fájl, amit a grafikon készítői feltöltöttek a saját fórumuk oldalára.
https://sites.google.com/site/e90e50fx/ ... lumncharts

A kérdésem az, hogy tud-e valaki segíteni abban, hogy ezt a grafikont hogy lehet Calc-ban elkészÍteni, hogy hasonló szép grafikont kapjak?
Csatolmányok
BARRE (1).ods
(23.32 KiB) Letöltve 195 alkalommal.
szep_grafikon.png
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fat spider 2019. április 22., hétfő 10:36-kor.
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én ennek a megvalósítását csak úgy tudom elképzelni LibreOffice-ban, hogy a két grafikont egymásra húzom, egyikkel befedem a másikat, de a felső grafikon hátterét kikapcsolom, és a feliratok közül is törlök, szóközökkel helyettesítek néhányat a fölül lévő grafikonban.
A skálát az automatikus skálázás végrehajtása után fixre veszem, és törlöm az egy színű összeg-oszlop adathalmazát. A három tényezőt mutató összeg grafikonját a háttérbe (hátrébb) küldöm, és kézzel átszínezem. A LibreOffice szabad kezet ad az RGB színezésre.

A visszaküldött mintában még nem minden felirat van kikapcsolva, láthatatlanná téve, ezek egymásra zsúfolódnak még, hogy lásd, miről van szó.

Vigyázz, mert a feliratok teljes törlése átméretezi a grafikont, ezért célszerű másként trükközni velük. (100%-os átlátszóság, fehér betűszín, szóköz karakterek, stb.)
BARRE Zizi64.ods
(20.69 KiB) Letöltve 191 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Én ennek a megvalósítását csak úgy tudom elképzelni LibreOffice-ban, hogy a két grafikont egymásra húzom, egyikkel befedem a másikat, de a felső grafikon hátterét kikapcsolom, és a feliratok közül is törlök, szóközökkel helyettesítek néhányat a fölül lévő grafikonban.
A skálát az automatikus skálázás végrehajtása után fixre veszem, és törlöm az egy színű összeg-oszlop adathalmazát. A három tényezőt mutató összeg grafikonját a háttérbe (hátrébb) küldöm, és kézzel átszínezem. A LibreOffice szabad kezet ad az RGB színezésre.

A visszaküldött mintában még nem minden felirat van kikapcsolva, láthatatlanná téve, ezek egymásra zsúfolódnak még, hogy lásd, miről van szó.

Vigyázz, mert a feliratok teljes törlése átméretezi a grafikont, ezért célszerű másként trükközni velük. (100%-os átlátszóság, fehér betűszín, szóköz karakterek, stb.)
BARRE Zizi64.ods
Köszönöm a hozzászólásodat!

Az a gondom, amit Te is írtál: a két grafikont egymásra húzom, egyikkel befedem a másikat, de a felső grafikon hátterét kikapcsolom, és a feliratok közül is törlök, szóközökkel helyettesítek néhányat a fölül lévő grafikonban.

A témaindító hozzászólásomban belinkelt oldalon egy xls kiterjesztéssel "egyszerűen", igaz trükközve előállították as oldal bloggerei. Mivel számomra a leírásuk nem egyértelmű, azért nem tudom reprodukálni - sajnos.

Próbálkozom és a neten keresek, ha a megoldást megtalálom Calc-ra, megírom...
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Van még egy ötletem:

A háttérbe kerülő grafikont kell először létrehozni, és képként exportálni. Aztán átállítani a grafikont a mintafájljaidban az előtérben lévőnek a tulajdonságai szerint, majd az exportált képet hozzáadni a grafikonhoz, háttérképként. Nyilván itt is figyelni kell a feliratok duplázódására, illetve annak elkerülésére. Vagy az előtérből, vagy a háttérbe kerülő példányról el kell távolítani a feliratokat, de anélkül, hogy az arányok megváltozása használhatatlanná tenné a képet, vagy az élő grafikont. Ennek a megoldásnak a hátránya, hogy a képet újra létre kell hozni (és újra alkalmazni), ha a grafikon bemenő adatai megváltoznak.



És mindkét általam javasolt megoldásra lehet ÍRNI makrót is, ha sokszor kell ismételni a dolgot. (A makrórögzítő tudása kevés lesz ehhez.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kitaláltam egy harmadik, egy "igazi" megoldást is, az elejétől a végéig csakis a LibreOffice 6.1.5 Calc létező tudását használva, makró nélkül, vagy egyéb kiterjesztés nélkül:
BARRE Zizi64b.ods
(16.81 KiB) Letöltve 208 alkalommal.
A lényeg, hogy kétszer annyi (jelen esetben 6) grafikont rajzoltatok ki, de mindegyik sima oszlopgrafikon lesz. A stack-elést (halmozást) az adattáblázatban valósítom meg, nem a grafikon fajtájának a megválasztásával. Azaz létezik egy, kettő, és három oszlop összege kategória is az egyenkénti oszlopadatokon túl.

Az egyik három grafikont az első Y tengelyhez, a másik hármat a második Y tengelyhez rendelem. Ily módon lehetőségem nyílik különböző módon formázni a két tengely esetében az adatsorokat. Az összegeket összébb tolom (teljesen egymásra), 100%-os fedési értékkel, az eredeti adatok oszlopgrafikonjait meg széttolom, -20%-os fedési értékkel. Aztán már csak a tengelyskálák fixre állítása és a színezés marad, és esetleg a nem kívánt rácsok, feliratok eltüntetése.

Az oszlopok sorrendjét azért kellett megváltoztatnom, hogy az összegek kerüljenek a háttérbe. Ennek a pontos kivitelezési sorrendjével még lehet kísérletezni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Kitaláltam egy harmadik, egy "igazi" megoldást is, az elejétől a végéig csakis a LibreOffice 6.1.5 Calc létező tudását használva, makró nélkül, vagy egyéb kiterjesztés nélkül:
BARRE Zizi64b.ods
A lényeg, hogy kétszer annyi (jelen esetben 6) grafikont rajzoltatok ki, de mindegyik sima oszlopgrafikon lesz. A stack-elést (halmozást) az adattáblázatban valósítom meg, nem a grafikon fajtájának a megválasztásával. Azaz létezik egy, kettő, és három oszlop összege kategória is az egyenkénti oszlopadatokon túl.

Az egyik három grafikont az első Y tengelyhez, a másik hármat a második Y tengelyhez rendelem. Ily módon lehetőségem nyílik különböző módon formázni a két tengely esetében az adatsorokat. Az összegeket összébb tolom (teljesen egymásra), 100%-os fedési értékkel, az eredeti adatok oszlopgrafikonjait meg széttolom, -20%-os fedési értékkel. Aztán már csak a tengelyskálák fixre állítása és a színezés marad, és esetleg a nem kívánt rácsok, feliratok eltüntetése.

Az oszlopok sorrendjét azért kellett megváltoztatnom, hogy az összegek kerüljenek a háttérbe. Ennek a pontos kivitelezési sorrendjével még lehet kísérletezni.

Húúú, azta...! :-)

Ez az amit kerestem!

Te aztán nagyon szuper vagy! :bravo:

Ma délelőtt értelmezem amit itt leírtál és annak ismeretében magam is készítek hasonlót!

Ez nagyon elegáns grafikon, ez az eredmény jött az eredeti leírásban is....

Látható, hogy egy eredménynek több megoldása van/lehet!
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

:) Köszönöm!

Én is büszke voltam magamra ma hajnali fél kettőkor!!! :D ;)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Megoldva] Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta::) Köszönöm!

Én is büszke voltam magamra ma hajnali fél kettőkor!!! :D ;)
Láttam, hogy éjjel nem tudtál aludni, merem remélni, hogy nem a problémám miatt! :-)


Az biztos, hogy nagyon jól kitaláltad az eredményt elnézve...! :-)
Csatolmányok
Zizi64 éjjeli munka.png
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Számomra különleges grafikon elkészítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Két fórumon tevékenykedtem, önkénteskedtem. A másik egy irodalmi fórum. Ezen a te problémád foglalkoztatott. Közben persze néztem az angol AOO/LO fórumot is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése