Írásvédett a táblázat miatt?

Szövegszerkesztő
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Írásvédett a táblázat miatt?

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Egy oldalon négy egyforma táblázatom van (CTRL C, CTRL V), a tulajdonságaikat próbáltam állítgatni, egy A4-es formátumu oldalhoz igazítani, és legnagyobb meglepetésemre nem lehetett, mert írásvédettek lettek. Új dokumentbe másoltam, de amint igazítani próbáltam, írásvédett lett. :shock: Hogy lehet ebből kimászni?
Csatolmányok
Árak 2hasábos 2019-06-01.odt
(22.87 KiB) Letöltve 204 alkalommal.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Írásvédett a táblázat miatt?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én megpróbáltam átállítani a LETÖLTÖTT dokumentumodban az alapértelmezett oldalstílust A/4 méretre. Sikerült.

Majd megpróbáltam a táblázatok igazítási tulajdonságáét (jobb klikk, Táblázat tulajdonságok, Táblázat fül igazítás, Automatikus. A tábla szélessége kitölti a rendelkezésre álló helyet a hasábban. Tehát ez is sikerült.

Egyenként átmásoltam az automatikus igazításúra módosított táblák közül az első hármat (tábla sorainak kijelölése, Ctrl-C) egy új .odt fájlba, és ott rögtön a teljes margókon belüli oldalszélességhez igazodik. Tehát ez is működik.

Arra ügyelj, hogy amíg a kurzor a táblázaton belül van, addig az oldalállítás menüpont szürke, nem használható.

LibreOffice 6.1.5 verziót használtam a próbához.
Árak 2hasábos 2019-06-01.odt
(18.92 KiB) Letöltve 206 alkalommal.
Árak 1hasábos próba.odt
(15.95 KiB) Letöltve 196 alkalommal.


Írásvédettként (csak olvashatóként) akkor nyílik meg a dokumentum, ha például email csatolmányként kaptad, és közvetlenül az E-mailből próbálod megnyitni. Mindig le kell menteni a helyi tárra a dokumentumot, mielőtt szerkeszted azt.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Írásvédett a táblázat miatt?

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Nekem nem sikerül. Letöltöttem mindkét csatolmányodat és csak annyit tettem, hogy belekattintottam a "Parafinkezelés lábra" szövegű cellába, hogy megigazítsam. Rögtön letiltott. Ez valami szoftverhiba lehet nálam? Talán az újratelepítés a megoldás? Eddig nem vettem észre, hogy valami hiba lett volna.

SZERKESZTVE. Most újratelepítettem. Linuxom van. Az előző a Szoftverkezelőből volt, azt töröltem, és most a Flatpak-kel telepítettem. Verzió: 6.2.2.2 Ugyanaz történik. A táblázatokon kívül írtam egy kis szöveget, azzal semmi gond, bármit csinálhatok vele. De amint a táblázatba kattintok, elszürkül az egész, és módosítás megtagadva. Mi ez? :x
Csatolmányok
írásvédett.png
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

[Megoldódott, de mitől?] Re: Írásvédett a táblázat miatt?

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Nem az internetről kaptam, én írtam. Most kénytelen voltam megírni a táblázatot még egyszer. Pont ugyanolyan, de most hagyta magát. Most már örök rejtély marad, hogy mitől volt ilyen.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Írásvédett a táblázat miatt?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Látom már valószínűleg, hogy mi a problémád.
Kattints bele a táblázatba - jobb klikk egy cellán - Cella módosíthatóvá tétele.

Nyilván te védted le is, mert nem én...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Írásvédett a táblázat miatt?

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Nálam: "Cellavédelem megszüntetése". De furcsa, hogy minden táblázat minden cellájára egyszerre állt be a védelem és ezt csak egyenként lehet oldani. De most túl vagyok rajta, kis extra fáradságba került megint összeeszkábálni a táblázatot. De kösz, akkor legközelebb tudom, mi a teendő.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Írásvédett a táblázat miatt?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nálam: "Cellavédelem megszüntetése".
Ja, én most LO4.4.7-en próbáltam...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése