[Megoldva] PDF szerkesztése

Rajzoló
nemis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. december 8., szombat 22:09

[Megoldva] PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: nemis »

Jelenleg a 4.1.2 verziójú OpenOffice-t használom, ezzel azonban nem tudok meglévő pdf file-t szerkeszthetővé tenni.
Egy korábbi verzióval (nem tudom melyik) ez tökéletesen működött.
Elsősorban idegen nyelvű anyagok magyarítását szeretném végezni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nemis 2018. december 9., vasárnap 10:23-kor.
Open Office 4.1.2 Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jelenleg a 4.1.2 verziójú OpenOffice-t használom, ezzel azonban nem tudok meglévő pdf file-t szerkeszthetővé tenni.
Egy korábbi verzióval (nem tudom melyik) ez tökéletesen működött.
Elsősorban idegen nyelvű anyagok magyarítását szeretném végezni.
Attól függően, hogy mit értesz szerkesztés alatt:
- Az OpenOffice/LibreOffice Writer sohasem tudott (és most sem tud) "tiszta" .pdf fájlokat teljeskörűen szerkeszteni. Nem is az magának a formátumnak a célja, hogy szerkeszthessék: hanem, hogy elküldés után más is ugyanazt a formátumot lássa és nyomtathassa, mint amit mi megvalósítottunk, még akkor is, ha más operációs rendszert használ, és egyáltalán nincs Adobe szerkesztő programja.

- "Kozmetikázni" lehet "tiszta" .pdf fájlokat - ha azok lapjai nem egyetlen szkennelt képet tartalmaznak, hanem "szövegszalagokat". Erre a Draw alkalmazás képes, ha telepíted az OpenOffice-ra a megfelelő kiterjesztést. A LibreOffice ezt a kozmetikázást alapból tudja, nem kell külön kiterjesztést telepíteni.
Ilyenkor tehát a szövegszalagokat tudod módosítani, kb. azonos hosszúságú más szövegekre.
Ha a .pdf fájlok oldalai egyetlen szkennelt képből állnak, akkor csakis a pixelgrafikus (kép-) szerkesztő programok jöhetnek szóba - azok is csak a .pdf fájl manipulálása, a képek kinyerése után.

- De létezik olyan PDF fájl is (amit a LibreOffice állított elő), amibe be van ágyazva az eredeti ODF (.odt) dokumentum is. Ez esetben teljeskörűen tudod szerkeszteni a PDF-et (pontosabban a beleágyazott ODF dokumentumot) a LibreOffice Writer alkalmazással.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ez az az OpenOffice kiterjesztés, amit a LibreOffice alapból tartalmaz:
https://extensions.openoffice.org/en/pr ... openoffice
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
nemis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. december 8., szombat 22:09

Re: PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: nemis »

Kedves ZIZI/!

Tökéletesen működik, nagyon köszönöm a segítséget !!!

Üdv: NEMIS
Open Office 4.1.2 Windows 7
nemis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. december 8., szombat 22:09

Re: [Megoldva] PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: nemis »

Első ránézésre tökéletesen működött ez a megoldás.
A szöveg mezőket. ábrákat tudom mozgatni és másolni, de a szöveg mezők tartalmát (fordítás) nem tudom megváltoztatni.
Erre ez a program is alkalmas a korábbi verzióval átalakított pdf-odg dokumentumoknál, de ez az újabb program a kiterjesztett programmal sem tudja.
Open Office 4.1.2 Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Fel kéne töltened legalább egy oldalnyit a kérdéses PDF dokumentumból, vagy az egészet. (A PDFTK builder programmal tudod például szétszabdalni a nagy fájlodat, mert ide csak 128 KiB méretig tölthetsz fel csatolmányt.)

Mintafájl nélkül nem tudom megmondani, hogy miért nem tudod szerkeszteni. Lehet, hogy írásvédett; lehet, hogy a "szövegeid" mégis kép-ként vannak jelen a fájlban - és ezer más oka lehet.

Vagy próbáld ki a LibreOffice-t: legalább egy hordozható verzióját.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
nemis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. december 8., szombat 22:09

Re: [Megoldva] PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: nemis »

Kedves ZIZI64 !

A LibreOffice-t kipróbáltam és úgy néz ki mindenre tudom használni.
Korábban is a LibreOffice-t használtam és utána váltottunk OpenOffice-ra.

Nem tudtam, hogy LO elérhető.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Üdv: nemis
Open Office 4.1.2 Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] PDF szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Korábban is a LibreOffice-t használtam és utána váltottunk OpenOffice-ra.

Nem tudtam, hogy LO elérhető.
Ezt nem értem... A LO az újabb, a LO-t fejlesztik intenzívebben (azért jár már a "LO 6.1.3 Fresh" verziónál, az "AOO 4.1.6" verzióval szemben). Ha már használtad is régebben, akkor miért váltottatok VISSZA a régebbi verzióra?
És hát már hogyne lenne elérhető...?!

Ez itt ugyan egy OpenOffice fejlécű, de deklaráltan KÖZÖS fórum. Egyszerűen azért van így mert az OO.o/OOO/AOO/ fórum már régebben is létezett, és kár lenne a felgyűlt tudásanyagot eldobni a névváltoztatás, a "kettészakadás", az OpenOffice vonal végzetesnek tűnő lelassulása miatt.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése