[Megoldva] Dátum alapján adott szöveg kiiratása más cellában

Táblázatkezelő
Avatar
xunil
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. október 22., hétfő 15:34

[Megoldva] Dátum alapján adott szöveg kiiratása más cellában

Hozzászólás Szerző: xunil »

Sziasztok, a segítségeteket kérném!

Adott egy dátum pl. az A2-es cellában, az alábbi formátumban: 2018. XI. 5., hétfő

Azt szeretném megoldani, ha az adott cellákban a dátum számjegyek mellett előfordul a hétfő, kedd, szerda… akkor egy másik cellában a „munkanap” felirat jelenjen meg. Én csak úgy tudtam megcsinálni, ha a cella nem tartalmazott év-hó-nap számértéket csak a nap nevét, de nekem a fenti formátumra kellene alkalmaznom. Előre is köszönöm a választ!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xunil 2018. október 23., kedd 16:32-kor.
LibreOffice: 6.1.2.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dátum alapján adott szöveg kiiratása más cellában

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Létezik WORKDAY(), NETWORKDAYS(), WORKDAY.INTL(), NETWORKDAYS.INTL() nevű függvény.

(Angol függvényneveket használok, de itt a magyar megfelelőjük is: WORKDAY() (a LO 6.1.2-ben nincs lefordítva), ÖSSZ.MUNKANAP(), KALK.MUNKANAP.INTL() ÖSSZ.MUNKANAP.INTL() - Sajnos az Excellel való kompatibilitás miatt ilyen "félfordítások" vannak a programban.)

És mivel - ahogy látom - te nem akarod figyelembe venni a kifejezetten csak Magyarországon érvényes ünnepeket, hanem csak a hét napjait, ezért ezek közül az egyik alkalmazható, szerintem. Próbáld a NETWORKDAYS() függvényt úgy, hogy a kezdő és a vég dátum ugyanarra a cellára hivatkozzon, akkor megmondja hogy azon az egy napon 1 vagy 0 munkanap van-e. Az eredményt már fel tudod használni egy feltétel vizsgálatban ( IF() ), ami aztán kiírhatja a hét napjának nevét, vagy a "munkanap" szöveget" - ahogy szeretnéd.

Fontos, hogy a Dátumértékek valójában számértékek (szöveges dátum alakúra formázott számértékek) legyenek, és ne csak dátum alakú szöveg. Ezt egy mintafájl alapján tudom megvizsgálni, ha töltesz ide fel egyet. A fájlméret limit 128 KiB ezen a fórumon.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dátum alapján adott szöveg kiiratása más cellában

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

H a "dátumaid" csupán egyszerű szövegek, akkor célszerűbb makrót írni a szöveg feldolgozására, hiszen akkor egyenként, ötször meg kell vizsgálni, hogy egy-egy hétköznap neve szerepel-e benne.
(Vagy azt, hogy az utolsó szóköz utáni szövegrész (szó) szerepel-e a hét napjait tartalmazó szövegkonstansban.)

Ez a létező függvényekkel kicsit (nagyon) hosszú képletet eredményezne.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
xunil
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. október 22., hétfő 15:34

Re: Dátum alapján adott szöveg kiiratása más cellában

Hozzászólás Szerző: xunil »

Köszönöm szépen a választ! :)
Csatoltam a kérdéses állományt.
Csatolmányok
minta_jelenleti_iv_001.ods
(19.17 KiB) Letöltve 262 alkalommal.
LibreOffice: 6.1.2.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dátum alapján adott szöveg kiiratása más cellában

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

minta_jelenleti_iv_002.ods
(22.72 KiB) Letöltve 261 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
xunil
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. október 22., hétfő 15:34

Re: Dátum alapján adott szöveg kiiratása más cellában [Megol

Hozzászólás Szerző: xunil »

Ez profi volt! Nagyon szépen köszönöm!
LibreOffice: 6.1.2.1
Válasz küldése