Részösszegek kiemelése

Táblázatkezelő
triodamotor
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018. június 14., csütörtök 12:31

Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: triodamotor »

Sziasztok!

A 6-os verzió előtt a részösszegek értékét vastagon szedte a Calc. Sajnos frissítést követően (6-os verzióra) már nem hozza vastag betűkkel ezeket az értékeket. Valahol be lehet állítani, hogy a részösszegek eredményeit vastagítsa ki? Az is jó, ha színezni lehet csak, mert a lényeg az lenne, hogy az összegeket elkülönüljenek ránézésre a többi értéktől.
Köszönöm a segítséget!
LibreOffice 6.0.4.2 / Windows7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A formázás - általában - a felhasználó dolga. Jómagam sohasem használtam a RÉSZÖSSZEG függvényt, ezért nincs is tudomásom arról, hogy az automatikusan formázódott volna.
Hozz létre egy saját cellastílust (vagy használj egy meglévőt) és egy dupla kattintással a kívánt formátumúra állítható a kérdéses cella.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
triodamotor
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018. június 14., csütörtök 12:31

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: triodamotor »

A cellastílus sajnos nem alkalmazható, mert egy pár ezer sorból álló táblázatról van szó, ahol a részösszegeket több szempontból rendezem.
Eddig alapértelmezett volt, hogy részösszeg alkalmazását követően ezek az összegek és a megnevezések is vastagon voltak szedve.
LibreOffice 6.0.4.2 / Windows7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Eddig alapértelmezett volt, hogy részösszeg alkalmazását követően ezek az összegek és a megnevezések is vastagon voltak szedve.
Hát nem tudom... Most próbáltam a LO 4.4.7-emmel: a SUBTOTAL(9;tartomány) függvény kiszámolja az eredményt, de nem formázza a cellát... (Angol függvényneveket használok...)

Részletesebben kellene leírnod - esetleg egy mintafájllal megtámogatva -, hogy milyen is volt az a funkció régebben szerinted. Hogyan alkalmaztad: menüből, vagy kézzel írtad be a függvényt, vagy esetleg valami report jellegű funkciót alkalmaztál, mint például a Pivot tábla...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
triodamotor
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018. június 14., csütörtök 12:31

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: triodamotor »

Nem függvényt használok, hanem menüpontot.
Adatok->Részösszegek->
Csoportosítás: Cikkszám
Részösszegek számítása ehhez: Mennyiség
Függvény használata: Darab

A Cikkszám és a Mennyiség a táblázat 1-1 oszlopa.

Ennek köszönhetően kiadja, hogy a különböző "tárhelyeken" lévő azonos cikkekből mennyi van.
LibreOffice 6.0.4.2 / Windows7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mondom: sosem használtam, nem tudom, milyen struktúrájú adathalmazra engedted rá. Kell egy mintafájl, amin kísérletezni lehet, hogy esetleg megtaláljam neked, ha van olyan funkció/beállítás a mostani verzióban... Töltsél fel ide egyet. Nem az "éles" adatokat, csak azokkal azonos struktúrájút...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No, látom már, hogy miről van szó. A LO4.4.7 még tényleg formázza az eredményeket (az általad leírt módszer szerint alkalmazva a funkciót) de már a LO5.4.7 hordozható verzióm nem. Nem közvetlen teszi ezt a régebbi verzió formázással persze, hanem alkalmazza a Result (Eredmény) nevű előre definiált cellastílust. Nem igazán tudom, hogy hol lehet beállítani, hogy az újabb is megtegye ugyanezt.

Az 5.x.x - 6.x.x verzióktól kezdve jó néhány beállítási lehetőség "mélyebbre lett ásva". Lásd - más vonatkozásban - ezt a témát:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=4&t=1861

...hátha megtalálod köztük az erre vonatkozó beállítási lehetőséget...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azt hiszem, megvan a hiba oka:

A részösszeg funkció alkalmazása után "semmi" stílusú lesz az eredmény az új verziókban. Ezt a stílusablakban láthatod, ha testreszabással megjeleníted azt az eszköztáron, vagy az oldalsávon láthatod a Cella stílusok lapon. Egész pontosan azt látod, hogy az eredményt tartalmazó cellának nincs semmilyen stílusa. Még Alapértelmezett se! Üres a stílus nevét mutató dobozka. Ez nem normális állapot!

Ezután összehasonlítottam egy-egy új, üres fájlnak a létező, előredefiniált cellastílusait. A LO4.4.7 és a LO6.0.4 verzió két új, üres táblázatkezelő fájlját. A régiben VAN Result (Eredmény) cellastílus létrehozva, az újban NINCS! Tehát az alapértelmezett sablonban NINCS olyan cellastílus az új verzió esetén, ami a régiben még volt, és amit az általad használt funkció alkalmaz, illetve alkalmazni szeretne.

Mivel én angol kezelő felülettel és angol függvénynevekkel használtam éppen a LO 6.0.4-et, gyorsan létrehoztam egy Result nevű cellastílust, és újra kipróbáltam a függvényedet: az új számítás eredményei már Result stílusúak, azaz formázva jelennek meg! (A régi maradt formázatlan ugyanabban a fájlban.)

Megkerülő megoldás lehet tehát azt alapértelmezett sablon lecserélése egy a régi verzióból származóra (ennek is megvannak a veszélyei!), vagy a mostani, új Alapértelmezett sablon módosítása: a hiányzó cellastílusok létrehozása.

Azt nem tudom, hogy hogyan lehet úgy stílust létrehozni, hogy a felhasználói felület nyelvének váltásakor a stílus neve is "lefordítódjon"...

((Mindezekből láthatod, hogy a cellastílusok használatát nem lehet megkerülni.))

A hibát pedig (mert ez szerintem az) be kellene jelentened valamelyik hibabejelentőbe. ott is szükséges mintafájl csatolása, és a probléma részletes leírása.

...
"Általános gyógyírként" szoktam javasolni:
Megpróbálhatod esetleg a felhasználói profilt törölni (átnevezni), hogy egy új jöjjön létre, de nem fűzök hozzá sok reményt, mert a hordozható változatok (amin próbáltam), teljesen tiszta telepítések (nem frissítések), így nem "örökölt" profilt tartalmaznak, mégse működnek. Örökölt profil esetében szoktak fellépni ehhez hasonló problémák...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Rákerestem azóta: Az angol hibabejelentőben létezik már ezzel a hibával kapcsolatos hibajegy. sajnos több verzióban is előjött, valószínűleg hasonló okokból. nem értem, hogy a fejlesztők miéért nem azonos Template-ekkel (dokumentumsablonokkal) dolgoznak a különböző verziókban, miért jön elő újra, meg újra ugyanaz a hiba...

https://bugs.documentfoundation.org/sho ... i?id=88793
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
triodamotor
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018. június 14., csütörtök 12:31

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: triodamotor »

Köszönöm a segítséget.
Megpróbálok új stílust létrehozni rá, de remélem, hogy a következő frissítéseknél már ismét benne lesz.
LibreOffice 6.0.4.2 / Windows7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy adott dokumentumnál elegendő a szükséges stílust létrehozni - még a függvény alkalmazása előtt - de ha azt szeretnéd, hogy a program minden EZUTÁN létrehozandó fájlban jól működjön, akkor az Alapértelmezett sablont kell megváltoztatnod.

Az új programverzióval ezidáig létrehozott fájlokban utólag kell létrehozni a hiányzó stílusokat, és újra alkalmazni a SUBTOTAL függvényt.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
triodamotor
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018. június 14., csütörtök 12:31

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: triodamotor »

Visszaálltam 5.4-es verzióra. Majd ha javítják, akkor frissítek...
LibreOffice 6.0.4.2 / Windows7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Visszaálltam 5.4-es verzióra. Majd ha javítják, akkor frissítek...
LO 5.4.hány-ra váltottál vissza? Nert nálam a mostani Still verzió (a LO 5.4.7) verziómban már nem jól működik ez a funkció (ugyanolyan okok miatt).

Nálam a csak LO 4.4.7-ben találtam működőképesnek. (Hordozható verzióban szinte mind telepítve van, de lehetnek akár a hordozható verziók is különbözően a fixen telepítettől.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
triodamotor
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018. június 14., csütörtök 12:31

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: triodamotor »

Igazad van, nem oldódott meg ezzel sem a probléma :( 5.4.7.2-es verzió van fenn és itt sem hozza vastagon a részösszegeket. Lehet, hogy visszaállok én is 4.5.7-re
LibreOffice 6.0.4.2 / Windows7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Lehet, hogy visszaállok én is 4.5.7-re
Inkább a 4.4.7-re...
(én is összevissza írtam a verziószámokat, most javítottam a saját hozzászólásomban...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Harsányi Zoltán
Önkéntesek
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:35
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Harsányi Zoltán »

triodamotor írta:Sziasztok!

A 6-os verzió előtt a részösszegek értékét vastagon szedte a Calc. Sajnos frissítést követően (6-os verzióra) már nem hozza vastag betűkkel ezeket az értékeket. Valahol be lehet állítani, hogy a részösszegek eredményeit vastagítsa ki? Az is jó, ha színezni lehet csak, mert a lényeg az lenne, hogy az összegeket elkülönüljenek ránézésre a többi értéktől.
Köszönöm a segítséget!
Szia!

A színezést a beállítások>calc>nézet>értékkiemelés bejelölésével tudod megoldani.

Üdv. Zoli
Csatolmányok
Értékkiemelés.jpg
LinuxMint 21.2 (home) • Ms Windows 7 (work) • LibO 7.6.x
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Részösszegek kiemelése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az "Értékkiemelés"/"Value highlighting" funkció nem az eredeti kérdésben felvetett problémára való... Az arra való, hogy gyorsan (és általában csak ideiglenesen) megkülönböztethesd a "Szám", a "Szöveg" és a "Képlet" tartalmú cellákat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése