3D-s kép

Rajzoló
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

3D-s kép

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Van egy képem. A kép 2 felső sarkai árnyékban vannak, mintha egy 3D-s kép lenne. Nagyon tetszik, szeretnék hasonlókat készíteni én is, van-e javaslatotok, hogy és mivel lehet elkészíteni?
A kép innen letölthető http://db.tt/TdRdLmc
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3D-s kép

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Ez a kis mintapélda ennyiből készült Draw-ban, most és csak a kedvedért:

Alakzatok, téglalapok, trapézok, alakzatok összevonása, háttérszínek, színátmenetek létrehozása, alkalmazása, képtár (OxygenOffice!)
Alakzatok_színátmenetek.odg
(16.55 KiB) Letöltve 256 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: 3D-s kép

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Igen, valami ilyenre gondoltam, jó lenne tudni, hogy csináltad...:-)
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3D-s kép

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Azt írtam le abban az egy mondatban...

Téglalapot rajzoltam, aztán bele egy kisebbet, a kettőt egyszerre kijelöltem, lebegő menüből (jobb klikk a kijelölt alakzatokon) "Alakzatok - kivonás" = így létrejött a "kivágott téglalap alakú" háttér. Beállítottam a színét, kikapcsoltam a körvonalat. Ez lett a nagy háttér.

Másik kis téglalapot rajzoltam (Állatok"felhajtott háttere). Megfelelő méretre húztam, keretvonalat fehérre állítottam (Jobb klikk - Vonal), színét "Szín" helyett "Színátmenet"-re állítottam (Jobb klikk - terület). Ugyanazon lapon a "színátmenet fülön lehet a létezőktől eltérő színátmeneteket létrehozni. Meg lehet adni, hogy melyik színből melyik színbe menjen át, milyen alakzat szerint, (pl. az egyenes színátmenet esetén azt is, hogy milyen szögben történik a színátmenet). Ez lett az ovális színátmenetű "felhajtott laprész".

Majd rajzoltam trapézokat, egyedi színátmenetekkel színeztem, körvonalat kikapcsoltam, a kék téglalap "mögé" küldtem (Jobb klikk - Elrendezés - Hátrébb küldés), majd a helyükre húztam. Ez lett a két árnyék. (tehát nem egy intelligens árnyékoló technikát használtam, hanem a legegyszerűbben "megbütyköltem"...)

Az én képtáramban (Eszközök - képtár) benne volt ez a két átlátszó háttérrel megrajzolt állatka. Behúztam a rajzlapra, kicsinyítettem (Shift + a kép sarkának húzása = az arányokat megtartja), majd a helyükre húztam. De betölthetsz bármilyen saját .png, .gif, stb. formátumú saját képet is (azért ezeket emeltem ki, mert ezeknél megadható átlátszó háttér...)

Leírni hosszabb idő, mint megcsinálni. :roll:
Ezek a legalapvetőbb funkciói a Draw programnak...

...Lehet még játszani az alakzatok átlátszóságával, stb...

De igazából a te képed inkább pixeles rajzolóval készülhetett, a Draw meg alapvetően egy vektorgrafikus rajzoló...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: 3D-s kép

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Köszönöm, a leírásod alapján megcsinálom én is! :-)
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Válasz küldése