[Megoldva] Pontok szerkesztése - pozíció megadása

Rajzoló
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

[Megoldva] Pontok szerkesztése - pozíció megadása

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Most ismerkedek a rajzeszközökkel, s próbaképpen épület alaprajzot csinálok.
Arra lennék kíváncsi, van-e lehetőség arra, hogy alakzatoknál a szerkesztési pontok pozícióját billentyűzetről meg tudjam adni?
Mert az egérrel húzni nem minden esetben szerencsés, vagyis jobban mondva nem a legpontosabb...
Viszont én nem találom sajnos :cry:
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pontok szerkesztése - pozíció megadása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Melyik szerkesztési pontokra gondoltál? Milyen alakzatoknál?
Erre?:
HelyzetÉsMéretSzámadattal.png
jobb klikk az alakzaton, "pozíció és méret"...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: Pontok szerkesztése - pozíció megadása

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Igen, erre gondoltam, de ha itt kiválasztom az alakzatot, jobb klikk, s átírom a pozíciót, s nem csak azt a pontot változtatja meg, hanem vagy az egész alakzatot eltolja, vagy a mellette lévő pontot is. Pedig már minden lehetséges beállítást kipróbáltam, vagyis nagyon sokat.
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pontok szerkesztése - pozíció megadása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

de ha itt kiválasztom az alakzatot, jobb klikk, s átírom a pozíciót, s nem csak azt a pontot változtatja meg, hanem vagy az egész alakzatot eltolja,
Ezt vagy nem értem, vagy de...

Mert ha értem, akkor azt kell mondjam, ez így működik!
Az egész alakzatban kell gondolkodnod az átalakítás során, nem külön a sarkait, vagy az oldalait állítgatod (húzogatod, mint az egeres esetben)! Nem a sarokpontra tudsz kattintani, hanem az egész alakzatra.
Nem négy koordináta párt látsz a panelen, hanem csak kettőt. A sarkok külön-külön állítgatásához négy pár kellene, de akkor már nem biztos, hogy téglalapról beszélnénk...
Először is tudod (láthatod), mi az alappontja az alakzatnak. Azt teszed a helyére: megadod a kívánt koordinátáit a "Pozíció" ablakban.
Azután a többi sarkát a két "méret" adattal tudod "mozgatni". Vagyis megadod, hogy az alapponthoz képest hol legyenek a többi pontok (a méret RELATÍV koordinátának is felfogható)
Így az alakzat PONTOSAN oda kerül ahova szeretnéd; és PONTOSAN akkora lesz, amekkorát akarsz.

...vagy: hogy értetted?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: Pontok szerkesztése - pozíció megadása

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Végülis ez a megoldás, csak kicsit furcsa. Bocsi, csak most ismerkedem a vektorgrafikus rajzolással, s a bitképeshez képest más.
De köszönöm a segítséget.
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Válasz küldése