Postai feladóvevény + tértivevény

Rajzoló
ballapd
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010. május 6., csütörtök 11:21

Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: ballapd »

Sziasztok,

az Oxygenoffice-ban találtam a "Posta ajánlott feladóvevény" sablont. Ugyanilyet szeretnék csinálni a tértivevényes levél vétívével is csak arra nem tudok rájönni, hogy hogyan elérni, hogy ne nyomtassa ki a héttérben levő beszkennelt képet.
valaki tudna segíteni?

Köszi,

p
Oxygenoffice 3.2.1.20 Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Amint látom, a Draw programot használtad a munkához. Ennek alapvető tulajdonsága, hogy rétegekre (Layer) lehet bontani a teljes rajzot. Ezek a rétegek egyenként vezérelhetők, azaz: megadhatjuk, hogy akarjuk-e látni, módosítani vagy éppen nyomtatni a kérdéses réteget. Tehát, ha a beszkennelt képet az egyik rétegre, a beírandó szövegeket a másik rétegre teszed, akkor elérheted azt amit szeretnél: csak a szöveg nyomtatódik a (gondolom a nyomtatóba befűzött) "tértivevényes levél" lapra. Feltételezem, ezt tintakímélési szempontból akarod így megvalósítani, hiszen egyébként kinyomtathatnád a teljes dokumentumot is.
Új réteg létrehozása:
Alul a réteg fülek egyikén: "jobb egér-katt", "Réteg beszúrása". Mondjuk legyen a neve: "Háttér"
A rétegek kikapcsolása: Már a létrehozáskor beállíthatod, hogy "Látható", "Nyomtatható" és "Zárolt" legyen-e.
Ha zárolt, akkor nem tudod módosítani a tartalmát, így mielőtt ráhelyezed a képet ez ne legyen bepipálva. Később (pont azért, hogy véletlenül nehogy módosítsd a kép tulajdonságait) zárolttá teheted.
Viszont a "Nyomtatható" paramétert ne jelöld be: ekkor ez a réteg nem nyomtatódik ki. Természetesen a nyomtatandó szöveget egy másik rétegre kell helyezned, és annak "Nyomtatható"-nak kell lennie!!
Mindig arra a rétegre kerülnek a rajzlapra helyezett dolgok, amelyiknek a füle aktív! Természetesen egy zárolt rétegre nem tudsz újabb dolgot elhelyezni, amíg fel nem oldod a zárolást.
A réteg tulajdonságainak módosítását később is elvégezheted: Jobb egér-katt a módosítani kívánt réteg alsó fülén, "Réteg módosítása".
A PDF-be exportálásnál van egy kis gond ((volt a 3.1.1 verzióig, az újabbaknál nem tudom)):
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ayer#p2332
...de amint olvashatod: megkerülhető.
Nyomtatásnál ez a gond (nálam) nem jelentkezett
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2010. május 6., csütörtök 13:08-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
ballapd
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010. május 6., csütörtök 11:21

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: ballapd »

Köszönöm szépen.

p
Oxygenoffice 3.2.1.20 Windows XP
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Posta ajánlott feladóvevény sablont az OpenOffice-hoz honnan lehet letölteni?
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Az OxygenOffice csomag eleve tartalmazza, de külön is letölthető:

http://ooop.svn.sourceforge.net/viewvc/ ... e/premium/
http://extensions.services.openoffice.o ... ygenOffice
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Üdv!

Az OxygenOffice csomag eleve tartalmazza, de külön is letölthető:

http://ooop.svn.sourceforge.net/viewvc/ ... e/premium/
http://extensions.services.openoffice.o ... ygenOffice

Köszönöm a választ!

Van már NeoOffice-m, OpenOffice-m, nem szeretném halmozni:-))
A kiegészítés melyik linken, és azon belül hol található?
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Mind a két link alatt több sablont is találsz (átfedésekkel persze). Keresd a Template szót!
Kiegészítésként, vagy közvetlenül sablon formájában, esetleg csomagolt fájlba gyűjtve tudod letölteni. A telepítése és/vagy használatának megkezdése a csomagolás módjától függ.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Üdv!

Mind a két link alatt több sablont is találsz (átfedésekkel persze). Keresd a Template szót!
Kiegészítésként, vagy közvetlenül sablon formájában, esetleg csomagolt fájlba gyűjtve tudod letölteni. A telepítése és/vagy használatának megkezdése a csomagolás módjától függ.

Sajnos semmi használhatót nem találtam...:-(
Kérlek (nekem) egyszerűbben add meg a direkt linkeket, nekem így könnyebb...:-))
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Miután én OxygenOffice-t használok, nem turkáltam végig az összes könyvtárat, mert mint írtam, a Kami által összegyűjtött összes sablon benne van a letöltött OxygenOffice csomagban.
Ezt az egyet kikerestem helyetted:
http://ooop.svn.sourceforge.net/viewvc/ ... g?view=log
...De lehet, hogy a másik ajánlott link alatt több, szebb, újabb van. Fogalmam sincs. Esetleg közvetlenül Kamihoz fordulhatsz. Ha nincs türelmed keresgélni, használd az OxygenOffice-t, vagy készíts saját sablont...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Nagyon köszönöm a segítségedet, ezzel a segítséggel sikerült letöltenem és biztos, hogy használni fogom!
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
tiborg
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008. augusztus 28., csütörtök 13:16

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: tiborg »

Sziasztok!

Ez a sablon használható a writer-ben? (Nekem nem sikerült pedig ezt a sablont szeretném használni, valamint a körlevéltündért, hogy csv-ből írja ki az adatokat).

Alapból nekem a rajzolóhoz társítódott, de ott nem találok körlevéltündért.

Hogyan tudnék a lehető legegyszerűbben csv-ből több ilyen könyvel küldemény feladóvevényt kitölteni?

köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat.

üdv

tiborg
lubuntu 10.04 • LibreOffice
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Hogyan tudnék a lehető legegyszerűbben csv-ből több ilyen könyvel küldemény feladóvevényt kitölteni?
Első kérdésem: Tanulással, munkaidő ráfordítással szeretnéd megvalósítani, vagy anélkül? :D

Mint a kiterjesztésből is látható, ez egy Draw sablon. Ott tudod legegyszerűbben használni, de azt hiszem, csak kézi kitöltéssel.

A háttérképet természetesen be tudod másolni Writerbe is (szintén háttérképként, de nem nyújtva), ott pedig a kitöltendő adatokat Mezőként, vagy egyéb - adatbázishoz kapcsolható - objektumként szúrod be a megfelelő pozícióba. A CSV fájlodat (talán ods-be konvertálás után) regisztrálnod kell adatbázisként. Akkor pedig végig követed a körlevél varázsló utasításait.

Nem régen volt egy hasonló téma:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ?f=6&t=802
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Üdv!
Hogyan tudnék a lehető legegyszerűbben csv-ből több ilyen könyvel küldemény feladóvevényt kitölteni?
Első kérdésem: Tanulással, munkaidő ráfordítással szeretnéd megvalósítani, vagy anélkül? :D

Mint a kiterjesztésből is látható, ez egy Draw sablon. Ott tudod legegyszerűbben használni, de azt hiszem, csak kézi kitöltéssel.

A háttérképet természetesen be tudod másolni Writerbe is (szintén háttérképként, de nem nyújtva), ott pedig a kitöltendő adatokat Mezőként, vagy egyéb - adatbázishoz kapcsolható - objektumként szúrod be a megfelelő pozícióba. A CSV fájlodat (talán ods-be konvertálás után) regisztrálnod kell adatbázisként. Akkor pedig végig követed a körlevél varázsló utasításait.

Nem régen volt egy hasonló téma:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ?f=6&t=802
Most jutottam oda, hogy feladóvevényt (napi 30-40 db) kellene egy listából kinyomtatni.
Adott a lista (odb. xls), letöltöttem a feladóvevényt, a körleveleket már el tudom készíteni. Eddig a borítékokat címkékkel láttam el, de most jött el az az idő, hogy postai feladóvevényt is ki kell állítani, ki kell nyomtatni!
Mivel sok darabról van szó naponta, így a körlevél (körfeladóvevény) lenne a gyors megoldás!

Ennek megvalósításában ki tud segíteni konkrét lépésekkel, leírással?
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

így a körlevél (körfeladóvevény) lenne a gyors megoldás!
Ennek megvalósításában ki tud segíteni konkrét lépésekkel, leírással?
Azt hiszem leginkább magadra számíthatsz.
Én magam még nem csináltam ilyet, annál konkrétabb segítséget, mint amit leírtam, nem tudok adni.
Ha többet próbálnék nyújtani, az már a "helyetted kitalálás/megcsinálás" kategóriája lenne...
Alkalmazd, kombináld az eddig megszerzett tudásodat!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Így is sokat segítettél, köszönöm....azt gondoltam, talán másnak is kellett ilyen megoldás és egyszerűbb, ha a megoldást átadják....Ezért is van a fórum, gondolom...Persze, jobb, ha magam kezdek el gondolkodni és megoldani....De holnapra kell a megoldás, ezért fordultam ide....(is)
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Viszont ha megcsinálod a Writeres, kör-feladóvevényes változatot, köszönettel vesszük, ha megosztod a közösséggel.
Az általad letöltött eredeti sablon is így került fel az ajánlott honlapra! (és az OxygenOffice-ba is, gondolom...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Viszont ha megcsinálod a Writeres, kör-feladóvevényes változatot, köszönettel vesszük, ha megosztod a közösséggel.
Az általad letöltött eredeti sablon is így került fel az ajánlott honlapra! (és az OxygenOffice-ba is, gondolom...)

Természetes, hogy a közösség értesül a megoldásomból, amint elkészül!
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Postai feladóvevény + tértivevény

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Hétfőre esetleg...
Hogy nem maradj leírás nélkül:
- Készítsd el a körlevél alapjául szolgáló táblázatot, adatbázist. Leírás itt: (csv v. txt), és (xls, ods) itt. Én személy szerint szöveges fájlokat részesítem előnyben. Regisztráld az OpenOffice-ben.
- Másold ki a képet a sablonból, vagy szkennelj be egy újat.
- Készíts egy új Writer doksit. Az oldalstílus (pl.:feladoveveny) legyen akkora mint a postai feladóvevény, margók 0mm (ilyenkor szól, hogy nyomtatási tartományon kívül helyezkednek el az objektumok. Nyomj egy OK-t), háttérnek rakd be a képet!
- Készíts az oldalon kereteket (Beszúrás keretek) szegély nélkül a kitöltendő helyekre. A keretet, hozd előre (kereten jobb klikk/Elrendezés/előrehozás)
- Készítsd el a körlevélmezőket (Beszúrás/Mezők/Egyéb mezők... Adatbázis fül/Körlevélmezők típus). Egy keretbe egy mező jusson.
- Mentsd el a kész dokumentumot sablonként.
- Ezek után már lehet körleveleket készíteni (a kép miatt nagyok lesznek a fájlok, így a készítés is lassabb lehet).

Anti

ui.:Hétvégén lehet, hogy elkészítsek egy Writeres változatot ebből, csak így egyik napról a másikra (nekem) nem megy. Azt hiszem itt egyetlen "nehézség" azzal van, hogy kell mellé egy "adatbázis" amit csak külön lehetne elkészíteni.
Adatbázishoz két lehetőséget látok (valószínű, hogy van több és jobb megoldás is)
1. Egy "standard" csv struktúrát adunk ki, amilyet bárhonnan elő lehetne állítani. Így mindenki használhatja az eddigi táblázatát/adatbázisát.
2. Ha kész a Writeres feladóvevény, úgy a mezőket már tudja mindenki módosítani a saját adatbázisához. (Mondjuk ez a lehetőség fennáll akkor is, ha az 1 pontban leírtat használjuk)
Válasz küldése