Névjegy Draw-ban

Rajzoló
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Névjegy Draw-ban

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Levélben kaptam a kérdést de igazi hasznos válaszom nincs:
Lenne egy problémám: Csináltam egy 90x50-es névjegyet és azt szeretném, ha ezt úgy tudnám kinyomtatni, hogy egy lapon több legyen.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Névjegy Draw-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Ha a kérdező ezt úgy érti, hogy Draw-ban a lapméretet csökkentette 90x50-esre, akkor a közvetlen megoldás a következő lehet: "Fájl->Nyomtatás->Beállítások->Oldalak mozaikszerű elrendezése" , de nekem először ez "Összecsúszott" névjegyeket eredményezett. Rájöttem, hogy a kis lapok margójának csökkentésével az összecsúszás megszüntethető. Így 6 db-ot tudsz egy lapra nyomtatni. Valamiért nem tudtam rávenni a programot és a printer drájvert, hogy fekvő helyzetű lapra ossza szét a névjegyeket. A mellékelt fájl PDFCreator nyomtatóval készült, de igazi nyomtatóval is hasonló lett.
Névjegy_draw6.pdf
(3.69 KiB) Letöltve 320 alkalommal.

Közvetett megoldás : A4 méretű lapra (rajzfelületre) n példányban fel kell másolni a kész névjegyet. (Kijelölni a teljes névjegy rajzolatot, és Ctrl-C, Ctrl-V: egy sornyit, majd a sort továbbmásolni több sorba. Érdemes egy csoportba összefogni az egy névjegyhez tartozó rajz és szövegelemeket.

Aztán: (miért pont Draw?)
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... jegy#p2783

Vágó jelet egyik megoldásnál sem árt rajzolni rájuk!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése