Memória Beállítások?

Rajzoló
IceCream
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020. március 23., hétfő 13:49

Memória Beállítások?

Hozzászólás Szerző: IceCream »

Hi!

Amióta van LibreOffice (Anno StarOffice-al kezdtem, OpenOffice-al folytattam...), azóta használom a Draw vektoros rajzoló programot.
Az 5.x verziókig elégedett voltam vele. Ugyan a bonyolultabb rajzoknál belassult, de a "Beállítások->Memória" panelen a memóriafoglalások növelésével ez a probléma orvosolható volt.
A 6-os verziótól kezdve ez a beállító panel eltűnt (vagy csak én nem találom), ennek ellenére a dokumentáció továbbra is hivatkozik rá: <https://help.libreoffice.org/Common/Memory/hu>. A probléma platformfüggetlen: Linux és Windows alatt is jelentkezik.
Kérdéseim:
1.: Tudja-e valaki, hogy melyik config file-ban hogyan lehet ezeket a hiányzó paramétereket beállítani?
2.: Tud-e valaki arról, hogy miért tűnt el ill. visszakerül-e valaha ez menüpont?

A segítséget előre is köszönöm!
Linux ??s windows 10 is.
LibreOffice 6.4.1.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Memória Beállítások?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én annyit tudok a dologról, hogy sok egyéb más beállítás is átkerült egy - talán jó rá a szó - Registrybe. De nem a Windows-éba, hanem a LO sajátjába. Azaz ezeknek a beállítási értékeknek nincs már saját grafikus vezérlőeleme (Panel, Checkbox, Rádiógomb, stb.), hanem egy szövegszerkesztő-szerű micsodával tudod átállítani az értékeket egy hosszú listában.

Én csak ezt a példát tudom prezentálni, mert ezt a funkciót kellett beállítanom. A Windows/LO mentés, fájl megnyitás párbeszéd panelek váltása:

Eszközök - Beállítások - Speciális - Szakértői beállítások megnyitása
- a keresőbe írni: "usesys" (az UseSystemFileDialogs rövid változata, ami már jó eredményt hoz)
- A keresés eredményeképpen megjelenő "registry bejegyzés" logikai értékét dupla klikkel (is) lehet váltani.
- False értékre állítva ezt, a LO saját Open/Save párbeszédpaneljei jelennek meg, és nem a rendszeréi (makróprogramozáskor, ha kell használni ezeket, sokkal jobban működnek, mint a Windows párbeszédpaneljai, de én egyébként is jobban szeretem a LO sajátját).

Na, valahogy így kell megkeresned a memóriabeállításra vonatkozó bejegyzést is (már ha valóban ott van, de ezt nem tudom)...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Memória Beállítások?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Aztán szétnézhetsz esetleg a Grafikus gyorsítás, OpenGL beállítások táján is. Meg kell nézned, hogy a videókártyád melyik OpenGL verzióig képes működni, és aszerint beállítani, vagy letiltani azt... (OpenGL: amikor nem a főprocesszor végzi el a vektorgrafikus számításokat a képkimenet számára, hanem a videokártya, egységesített parancsok alapján.)
Esetleg, ha mostanában váltottál Windows 10-re, akkor könnyen lehet, hogy nem a legmegfelelőbb video drájvert rakott fel automatikusan a Win10.

Aztán még sokat segíthet a videokártya OpenCL képessége is. Ez meg ara való, hogy a videókártya még NEM GRAFIKUS jellegű számításokat is átvesz a főprocesszortól, ha éppen ráér.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Memória Beállítások?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Registryben a "memory" szóra keresve ez jön elő:
GraphicsMemory.png
GraphicsMemory.png (11.52 KiB) Megtekintve 3231 alkalommal
LO 6.2.8-ban Win10 prof x64-en tesztelve. Nálam 300000000 (byte) értéken áll alapértelmezettként, és ez elégnek is tűnik.

Tudsz esetleg linkelni egy nagy, bonyolult, problémás fájlt? (Google drive-on keresztül például, mert feltölteni csak 128 KiB-ig lehet ide fájlokat.)
Mitől nagy, bonyolult a fájlod? Pixelgrafikus képek vannak benne beágyazva? Azokat mindig optimalizálni kell a beágyazás előtt.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése