Másolt alakzatok igazítása problémája

Rajzoló
Avatar
kameleon2
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. április 29., vasárnap 0:34

Másolt alakzatok igazítása problémája

Hozzászólás Szerző: kameleon2 »

Sziasztok! Fura feature , hogy ami jó volt, az elromlott a fejlesztés során. Ha OO draw-ban az egyik lapról a másikra másolok valamit, régebben, pontosan ugyanabba a pozícióba tette le, mint ahonnnan másoltam. Jó ideje pedig elcsúszással történik mindez. Ha egy alakzattal teszem, van, hogy nem érzékelni elcsúszást, de csoportos pbjektumoknál biztosan.
Az is bosszantó "újdonság", ha egy képet szúrok be egy oldalra, sokszor az ott lévő szövegbox hátterébe akarja beszúrni a képet a lap helyett. Ha önálló, üres lapot nyitok, oda beteszi rendesen és onnan már tudom copy paste módszerrel áttenni egy már megszekesztett oldalba, de ez régen nem így volt. Kit lehet ezekkel a kérdésekkel bombázni?
OpenOffice4.1.10 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Másolt alakzatok igazítása problémája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No, most először is tisztázzuk, hogy milyen programot (OO.o/OOO/AOO/LO/Collabora Office) használsz, és abból melyik verziót, és milyen operációs rendszeren?

Mert az, ami az aláírásodban látszik, az eléggé valószínűtlennek tűnik.

Másodsorban kellene mintafájl: két lapnyi Draw dokumentum, az elsőben azzal az alakzattal, ami rakoncátlankodik a másolás után. És akkor én is megpróbálom átmásolni az én LibreOffice 6.1.6, 6.2.8 verziómmal. Ha kell, még újabb hordozható verzión is ki tudom próbálni.

És máskor új problémának nyiss új témát. A mai hozzászólásodtól le fogom választani, ha majd lesz rá időm.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
kameleon2
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. április 29., vasárnap 0:34

Re: Másolt alakzatok igazítása problémája

Hozzászólás Szerző: kameleon2 »

Windows 10 Apache OpenOffice 4.1.10 verzió.
Tervlapokat készítek. sok - 4-5000 alakzattal. Sajnos párszor már memóriaproblémába is futottam, mert nem lehetett többet adni az OO-nak, maximumban.

Bármilyen alakzatot másoltam a régebbi verziókban - még a StarOffice-ban is, a másolandó objektum, vagy objektumcsoportok, beleértve akár bitmap-es képet is - pontosan ugyanoda került a többi lapon is.
A mellékelt rajzokon jól látszik majd a feladat.
Például tervsablont készítek A4 vagy A3 formátumban. Ez minden lapon ugyanaz. Úgy is elkészíthetem, hogy másolom a lapokat, akkor nincs ilyen gond.
Azonban az elnevezéseket időnként csak részlegesen kell cserélni. Például rajznév stb.
Ha mondjuk 50 tervlap van, akkor mindig fel kell jegyeznem, milyen pozícióban volt a másolandó objektum, mert a másolat már 1-2 tizeddel lefelé vagy felfelé csúszik az eredeti lapon elfoglalt pozíciójához képest.

Egy mintaterv, ami online is elérhető:

https://partner.nective.hu/wp-content/u ... nkciok.odg

Köszönettel:
Csatolmányok
Másolt fájl az új lapon
Másolt fájl az új lapon
Eredeti , másolandó fájl
Eredeti , másolandó fájl
OpenOffice4.1.10 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Másolt alakzatok igazítása problémája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sajnos párszor már memóriaproblémába is futottam, mert nem lehetett többet adni az OO-nak, maximumban.
A LibreOffice memóriakezelése sokkal fejlettebb.

De ennek ellenére a pixelgrafikus képeket MINDIG optimalizálni kell a memóriafelhasználás csökkentése érdekében.
JPG és PNG formátumokat használj, BMP-t soha!
Műszaki rajzoknál a 256 szín bőven elég! harmadrésze lesz a fájlméret, mint ha RGB= 256*256*256 darab színt kellene megkülönböztetni!
A képet mindig méretezd a SZÜKSÉGES méretre egy harmadig féltől származó pixelgrafikus képmanipulátorral. A dpi érték - a monitorok és a nyomtatók tudását figyelembe véve 200dpi érték fölött teljesen felesleges, csak a processzoridőt és a memóriát zabálja. (Ha profi fotós vagy, akkor persze más a helyzet, de műszak rajzoknál NEM KELL a nagy felbontás!)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Másolt alakzatok igazítása problémája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hasonló "műszaki rajzlapot" én is használok, de a keretet és egyéb, a rajzok során át ismétlődő dolgokat (keretek, fejléc, stb.) sose külön-külön másolok át egy új lapra, hanem csinálok egy (tartalom szempontjából) "üres" rajzot, és azt EGYBEN sokszorosítom másolással a bal oldali laplistában.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése