draw szövegpox stílus és tabulátor

Rajzoló
Avatar
kameleon2
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. április 29., vasárnap 0:34

draw szövegpox stílus és tabulátor

Hozzászólás Szerző: kameleon2 »

Sziasztok!
Érdekes hibába futottam. Mivel elég sok dokumentációt szerkesztek és igen tudom, hogy OOWriterben kellene, de sok a grafikai anyagom is, emiatt használom inkább a draw-t.
Kellett gyártanom egy tartalomjegyzéket, de fura, hogy ha a stílusok között például a "." -al kitöltött tabulátort választom, akkor szerkesztéskor megjelenik, de amint kilképek a szerkesztlésből, eltűnik a kitöltő pontvonal, pedig nyomtatásban nagyon kellene. Persze még jobb lenne, ha a tartalomjegyzék stílust is tudnám a drawban is használni.
OpenOffice4.1.10 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: draw szövegpox stílus és tabulátor

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem értem, hogyan szekesztesz (hozol létre) TARTALOMJEGYZÉKET a Draw-ban... Legfeljebb egy annak látszó dolgot tudsz azzal csinálni.

Kellene néhány ODF fájltípusú minta, példafájl, hogy egyáltalán megértsük, hogy mit szeretnél megvalósítani.

A Draw alkalmazásban ugyanis egyáltalán nincsenek olyan nagy tudású, cizellált bekezdés stílusok, számozási struktúrák, mint amilyeneket a Writerben tudsz használni például a Tartalomjegyzék automatikus létrehozásához és megformázásához.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
kameleon2
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. április 29., vasárnap 0:34

Re: draw szövegpox stílus és tabulátor

Hozzászólás Szerző: kameleon2 »

Szia!
Kissé elvitt a munka, de próbálom bemutatni, mihez használom az OOdraw-ot:
https://partner.nective.hu/letoltesek/

Ezeket a leírásokat mind OODrawban készítem, mert nem találtam más olyan platformot, ahol vektoros, bitmapes formátumokat és lapokat, layereket tudjak úgy használni - mint itt.
A Visio nagyon silány és drága próbálkozás volt, töredéke eredménnyel.

A végeredmény pdf-be kerül publikálásra, ráadásul nagyon kis méretű, kompakt is lehet a végeredmény.

Egy tipikus rajzos dokumentációnk:
https://partner.nective.hu/wp-content/u ... ap_1_0.pdf

Egyértelmű, hogy kell tartalomjegyzék több lap esetén. Ez még egy kisebb doksi, itt nem gond.

De ennél már megizzadtam, pedig az OOWriter simán tudja a tartalomjegyzéket.
Jobb lett volna abban készíteni, de akkor a draw előnyei vesznek el a rajzokkal:
https://partner.nective.hu/wp-content/u ... ntacio.pdf
OpenOffice4.1.10 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: draw szövegpox stílus és tabulátor

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szép dokumentumok.

Használd vegyesen a Draw-ot és a Writert. A dokumentumot állítsd össze a Writerben, az automatikusan frissülő tartalomjegyzékkel együtt.
A rajzokat meg "csoportosított objektum"-ként, pontosan a szükséges méretükre megrajzolva a Draw-ban, emeld át onnan Copy-Paste-szel. (De NE konvertáld pixelgrafikus formába az átemelés előtt, csak csoportosítsd az objektumokat. Ekkor átemelés után is megtartják a relatív pozíciójukat, és nem foglalnak túl sok memóriát.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése