Layerek

Rajzoló
kameleon
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008. november 3., hétfő 16:14

Layerek

Hozzászólás Szerző: kameleon »

Sziasztok!

Leggyakrabban az OODraw-t használom - mert nagyon jó programnak tartom - ha nem a legjobbnak a maga kategóriájában.

2 dologban kérnék segítséget.

1.) a Layerek kezelése be van ugyan építve, de nagyon nehézkes a kezelése - pedig tetszik és igazán jól ki lehetne használni - pld egy jó úszómenüvel, az adobe programokhoz hasonlóan.

2.) a layereknek van egy bugja, amit nem sikerül kijavítani - így minden verzióban megvan. Ha nem akarom, hogy pdf-ben vagy printben megjelenjen a layer, akkor is megjelenik.

tipikus példa:

Terveztem OODRAW-ban egy konyhaszekrényt, ahol az ajtófrontokat a valódi ajtófrontok képével helyettesítettem, így látványtervnek is kitűnő. Azonban a gyártáshoz csak zavaró a színes mintázat és több tintát is fogyaszt a nyomtató - feleslegesen. Ki tud ebben segíteni?

3.) Felajánlom a segítségemet az eddigi rajzaimon keresztül. Van több elemkönyvtár, amit én hoztam létre - jellemzően elosztók tervezéséhez (elektromos rajzok) használható szimbólumaim vannak. A cégem nevét azonban nem szívesen keverném bele. Tud valaki segíteni az OO-sításban?
Ezesetben közzétehetnénk. 8-10 A4-es oldalnyi szimbólumról van szó...
Ms Windows XP • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Layerek

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A 2. ponthoz: Most nem próbáltam ki, de úgy emlékszem, NYOMTATÁSNÁL érvényesül és működik a layer "nem nyomtatandó" paramétere és csak azt nyomtatja, amit szeretnék; viszont PDF Exportnál tényleg kirakta a fájlba az összes létező layert. Ezt a problémát úgy kerültem meg, hogy az ingyenes PDFCreator programmal (ami printerként települ fel) "nyomtatom PDF-be" a dokumentumot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Layerek

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A 3. ponthoz:
Felajánlom a segítségemet az eddigi rajzaimon keresztül. Van több elemkönyvtár, amit én hoztam létre - jellemzően elosztók tervezéséhez (elektromos rajzok) használható szimbólumaim vannak. A cégem nevét azonban nem szívesen keverném bele.
Köszönjük a felajánlást!

A szerzői jogok kérdése tisztázott?
Te magad készítetted a rajzokat saját forrásból.
Nem másoltad semmilyen üzleti/zárt kódú program eszköztárából.
Nem volt munkaköri kötelezettség az előállítása.
És még sok kérdés, most csak ezek jutottak eszembe.

El kell dönteni milyen licenc alatt adod ki, zárt kód de szabad felhasználás, CC, LGPL, GPL, stb.
Tud valaki segíteni az OO-sításban?
Kami biztos tud valamit segíteni, ha írsz neki privát üzenetet, vagy ha meglátogatja ezt a témát.

Ha minden kialakult, az eredményt, fel lehet tenni az űrlapok oldalra.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
puho
Önkéntesek
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009. január 24., szombat 17:49
Kapcsolat:

Re: Layerek

Hozzászólás Szerző: puho »

Hol találok a rétegekről kezdők számára készült dokumentációt?
A súgóban nem találtam, és a Google segítségével sem.
Windows 7 - LibreOffice 4
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Layerek

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

OOo wiki Draw Guide, 8 fejezetben sincs sok, másról meg nem tudok.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése