Rajzeszköz inaktívvá válik [Megoldva]

Rajzoló
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Rajzeszköz inaktívvá válik [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdvözlök mindenkit!

A problémám az, hogy egy vonal, vonallánc stb. befejezése után inaktívvá válik az eszköz. Tehát újból rá kell kattintanom a vonal, vonallánc stb. eszközre, hogy rajzolhassak. Ezt rendkívül kényelmetlennek tartom. Nincs valamelyik billentyűhöz rendelve az utoljára használt eszköz használata? (mint autocad-ben az enter) Esetleg valahol át kell állítanom a draw-ot, hogy mindaddig aktív maradjon az eszköz, amíg nem választok ki egy másikat?
Anti
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára antiuhu 2008. április 7., hétfő 10:48-kor.
benoe
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. március 6., csütörtök 14:51

Re: Rajzeszköz inaktívvá válik

Hozzászólás Szerző: benoe »

Nem szeretnélek elkeseríteni (pláne egy hét reménykedés után), de a jelenség nem hiba, hanem az OpenOffice Draw egyik bájos tulajdonsága.
Ha szerencsénk van, akkor a magyar guruk figyelik a fórumot, és ha igen, akkor talán az egyik veszi a fáradságot, és megírja, hogy ezt kb. minden évben kérik (RFF request for feature), de úgy tűnik, hogy nem globális az igény támogatottsága.

Cserébe egy tipp: a múltkor A3-as lapméretet akartam állítani, és nem sikerült, mert a 420 mm-es méretet (az A3 420x297 mm-es) makacsul lecsonkította 300 mm-re (a Formátum -> Oldal -> Papírfromátum csoportban). Miután lecsillapodtam, megnéztem a webet ("page size in OpenOffice" keresőkifejezés, Google), kb. a 15. találat volt egy fórumbejegyzés (!), miszerint igen, a hibát már regisztrálták, nem értenek egyet egy ausztrál ember megoldásával, aki valami obskurus makróval megkerüli, amíg kijavítják, használunk centimétert.
Tehát: A3 oldalméret állítása OpenOffice-ban csak centiméterben lehetséges.

(S ha dühöngeni akarsz még, akkor majd próbáld ki, hogy a csatlakozópontot, amely az egyébként világbajnok "intelligens" összekötő vonal használatához kell, milyen elvarázsolt és bizonytalan és életszerűtlen módon lehet változtatni. Mert lehet: nemcsak az alapértelmezésű oldalközepek lehetnek csatalkozópontok, hanem át lehet ezeket helyezni, és újakat is lehet csinálni. Kúl. Tényleg. De miért így??!!)
Isten Ostora
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. április 7., hétfő 9:17

Re: Rajzeszköz inaktívvá válik

Hozzászólás Szerző: Isten Ostora »

Kedves Antiuhu!

Kattints duplán az eszközre, akkor lehetséges a folyamatos használat.

Nekem is lenne kérdésem: hogyan lehetne rávenni az egér második görgőjét vízszintes képmozgatásra? Sehogy sem sikerül, csak függőlegesen hajlandó.

Isten Ostora
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Rajzeszköz inaktívvá válik

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Köszönöm Isten Ostora!

Az igazat megvallva ilyen megoldásra még nem is gondoltam, de működik. :D

Anti
Válasz küldése