Draw oldalsáv bővítés és régi eszközök eltűntek

Rajzoló
Avatar
kameleon2
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. április 29., vasárnap 0:34

Draw oldalsáv bővítés és régi eszközök eltűntek

Hozzászólás Szerző: kameleon2 »

Sziasztok!
Ismét pár hiányosságába futottam a draw-nak.
1.) A régebbi verzióknál, ha elneveztem egy lapot, az az elnevezés mindig megjelent. Most csak akkor, ha fölötte tartom az egeret a lapnak, addig írja ki. Emiatt lassabbá vált a szerkesztés és könyebb hibázni, ha elfelejtek elnevezni egy lapot - utólag leginkább a pdf-be konvertálásnál bukik ki, amikor csak Oldal1 stb nevet ír.
2.) Az oldalsávban megjelenő lapnézet nagyon jó.De lehetne még jobb, ha fa szerkezetbe is lehetne szervezni , mint a pdf-eknél.
Ugyanis olyan rajzokhoz használom, ahol a rajzoknál is vannak főcsoportrajzok és ezek alá is kellene szerveznem lapokat.
Megoldható ez?

3.)Van pár OODraw-ban rajzolt szimbólumkönyvtáram, amit teljesen én rajzoltam össze - saját.
Az a kérdés, hogyan tudnám ezeket nyilttá tenni - akár úgy is, hogy többen ránéznének, korrigálnák?

Csak Kami foglalkozik ezzel?
OpenOffice4.1.10 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Draw oldalsáv bővítés és régi eszközök eltűntek

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ismét pár hiányosságába futottam a draw-nak.
OpenOffice3.2 Windows XP-n
...De gondolom, nem az OOo 3.2 verzió használata közben. ...Hanem???
Légy szíves, frissítsd az aláírásodat, vagy legalább a kérdésen belül jelezd, hogy melyik verzióról van szó...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Draw oldalsáv bővítés és régi eszközök eltűntek

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

3.)Van pár OODraw-ban rajzolt szimbólumkönyvtáram, amit teljesen én rajzoltam össze - saját.
Az a kérdés, hogyan tudnám ezeket nyilttá tenni - akár úgy is, hogy többen ránéznének, korrigálnák?
Oszd meg valami normálisan elérhető tárhelyről, aztán biztos akad valaki, aki könnyen telepíthető "kiterjesztés" formába tudja önteni - ha tényleg olyan szimbólumok vannak benne, amelyek sokakat érdekelhetnek.
A megosztási linket elhelyezheted itt is, meg a LibreOffice híroldalon, LO FaceBook lapon, stb...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Draw oldalsáv bővítés és régi eszközök eltűntek

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

1.) A régebbi verzióknál, ha elneveztem egy lapot, az az elnevezés mindig megjelent. Most csak akkor, ha fölötte tartom az egeret a lapnak, addig írja ki. Emiatt lassabbá vált a szerkesztés és könyebb hibázni, ha elfelejtek elnevezni egy lapot - utólag leginkább a pdf-be konvertálásnál bukik ki, amikor csak Oldal1 stb nevet ír.
Miután csak annyit írtál, hogy "most"-ani verzió, én a LO 6.0.1 winPenPack-os hordozható verzióval próbáltam ki.
Nálam a Navigátorban szépen megjelennek az egyedi lapnevek:
Draw_lap_nevek.png

...és a PDF exportban is látszik (Adobe Readerrel):
Draw_lap_nevek_PDF.png


Régebbi LO 4.4.7 verzióval is kipróbáltam: azzal is így működik: a lap egyedi neve a Navigátorban látszik, nem a "lapelőnézet" grafikus listában, ott csak a száma látszik.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Draw oldalsáv bővítés és régi eszközök eltűntek

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

2.) Az oldalsávban megjelenő lapnézet nagyon jó.De lehetne még jobb, ha fa szerkezetbe is lehetne szervezni , mint a pdf-eknél.
Ugyanis olyan rajzokhoz használom, ahol a rajzoknál is vannak főcsoportrajzok és ezek alá is kellene szerveznem lapokat.
Megoldható ez?
Ha jól értem a problémádat...:
A rajzokon szereplő rajzszámokat saját makrókkal és az "Egyéni dokumentum tulajdonságok" felhasználásával talán tudod úgy szervezni és automatikusan frissíteni, hogy az "szintekbe rendeződjön". Ehhez nyilván a makróprogramozás mélyebb ismerete szükséges, meg ötletek, és sok idő.
De a lapok grafikus előnézetét szerintem csak az eredeti lineáris számozással tudod megjeleníteni, hacsak nem nyúlsz hozzá a programcsomag forráskódjához...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése