Vonalstílus létrehozása

Rajzoló
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Vonalstílus létrehozása

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Sziasztok!

Azokon a vonalstílusokon kívül, ami a programban van, hogyan lehet újakat létrehozni?
Gondolok arra, hogy pl. egy vonal ami mondjuk kettős vonal jobb és baloldalon tüskékkel, mint a csatolt képen?
Képernyőfotó 2017-02-07 - 15.48.54.png
Képernyőfotó 2017-02-07 - 15.48.54.png (46.1 KiB) Megtekintve 3238 alkalommal
LibreOffice Vanilla 5.2.3.5
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vonalstílus létrehozása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hasonló probléma megoldásáról szól ez a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=5c74aplBVeg
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vonalstílus létrehozása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az én tippem két (vagy három) - pontosan egymás fölött alkalmazott - vonal használatával operál. (Kijelölöd, Ctrl-C, Ctrl-V)

Ugyanis - szerintem - egyszerre nem lehet azt megcsinálni (egyetlen vonalstíluson belül) amit szeretnél. De többször ha önmagára másolod a "vonatsínt" és az egyiket színes, széles, folytonos vonalstílusúra állítod, a másikhoz létrehozol egy újfajta "szaggatott" vonalat tartalmazó vonalstílust a színeshez képes dupla vonalvastagsággal, akkor a mellékelt fájlban ábrázolt hatást tudod elérni. Ezzel a módszerrel még azt is tudod szabályozni, hogy melyik (a "sín", vagy a "talpfa") legyen felül:
VonatVonal.odg
(11.56 KiB) Letöltve 199 alkalommal.
Kettős vonalat VONALSTÍLUSKÉNT (megint csak az én információim szerint) nem lehet csinálni a Draw-ban, de "trükközni" lehet a dologgal (mint a videóban, vagy mint az én tippemben). Itt például 3 darab azonos alakú, de különböző 3 stílussal megformázott vonal adja az eredményt:
VonatVonal_3.odg
(12.36 KiB) Letöltve 219 alkalommal.
...Aztán - amikor kész van - csoportosíthatod a vonalakat, hogy egyszerre mozduljanak, ha mozgatni szükséges azokat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vonalstílus létrehozása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kicsit zavaró lehet az,hogy a kitöltés nélküli objektumok (napi szóhasználattal: "a vonalak") névvel rendelkező tulajdonság-csoportját (stílusát), és a vonalstílusban megadott VONALFAJTÁT is "vonalstílus"-nak nevezi a magyar fordítása a programcsomagnak.

Amikor azt írtam, hogy "létrehozol egy újfajta "szaggatott" vonalat tartalmazó vonalstílust", akkor valójában azt úgy értettem, hogy egy új VONALFAJTÁT hozol létre, amit aztán az objektum tulajdonságai között (a stílusában) alkalmazni fogsz.

A VONALFAJTÁK építőelemei a vonás (szaggatott), a pont (pontok) és a szünet (térköz). Ezeknek a megfelelő arányú megválasztásával és kombinálásával (vagy elhagyásával) hozhatsz létre új vonalfajtát, de csakis "egyvonalasat". Az aktuális szélességét pedig a kitöltés nélküli objektum tulajdonság csoportjában (a vonal stílusában) adhatod meg.
A mintapéldában a frissen létrehozott "Talpfa" vonalfajtában 1 db 10%-os vonáshosszt és 80%-os szünetet használtam, pontot pedig egyáltalán nem (0 darabot). A vonal szélességét pedig már a stílusban adtam meg 0,4 cm értékkel.

A képen a 3 vonal kismértékben eltolva látható:
3vonal.png
A vonalak stílusának (színének, vastagságának, VONALFAJTÁJÁNAK) beállítását a stílustárról éred el:
A stílus beállítása.png
Az új "Talpfa" VONALFAJTÁT" pedig a Formázás - Vonal - Vonalstílusok lapon tudod létrehozni:
Vonalfajták létrehozása.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: Vonalstílus létrehozása

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Üdvözlet!

Ez a legegyszerűbb módja. Egy vonal megrajzolása, majd másolás és beillesztéssel ugyanarra a pozícióra elhelyezve a megfelelő színt és szélességet kell választani.

Köszönöm!

Zizi64 írta:Az én tippem két (vagy három) - pontosan egymás fölött alkalmazott - vonal használatával operál. (Kijelölöd, Ctrl-C, Ctrl-V)

Ugyanis - szerintem - egyszerre nem lehet azt megcsinálni (egyetlen vonalstíluson belül) amit szeretnél. De többször ha önmagára másolod a "vonatsínt" és az egyiket színes, széles, folytonos vonalstílusúra állítod, a másikhoz létrehozol egy újfajta "szaggatott" vonalat tartalmazó vonalstílust a színeshez képes dupla vonalvastagsággal, akkor a mellékelt fájlban ábrázolt hatást tudod elérni. Ezzel a módszerrel még azt is tudod szabályozni, hogy melyik (a "sín", vagy a "talpfa") legyen felül:
VonatVonal.odg
Kettős vonalat VONALSTÍLUSKÉNT (megint csak az én információim szerint) nem lehet csinálni a Draw-ban, de "trükközni" lehet a dologgal (mint a videóban, vagy mint az én tippemben). Itt például 3 darab azonos alakú, de különböző 3 stílussal megformázott vonal adja az eredményt:
VonatVonal_3.odg
...Aztán - amikor kész van - csoportosíthatod a vonalakat, hogy egyszerre mozduljanak, ha mozgatni szükséges azokat.
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vonalstílus létrehozása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

LibreOffice Vanilla 5.2.3.5
...
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Légy szíves frissítsd az aláírásodat a Felhasználói profilodban itt a Fórumban!

És ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címe elejének szerkesztésével - tedd hozzá: [Megoldva].
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése