"Lökdösés" beállítása (Draw)

Rajzoló
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

"Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Erről a témáról leválasztott szál:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=6&t=1766

Köszi az információt.

Erről a kérdésedről meg még nem is beszéltünk:
További RFF, hogy a Draw-ban a (Bézier-)csomópont-szerkesztési módban ne az egész rajzobjektum mozogjon, hanem csak a kijelölt csomópont.
Erről is kellene mintafájl, és/vagy képernyőkép, mert ennyiből azt sem tudom, hogy miről van szó...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A sokszög sarokpontjait és a felhasználó által hozzáadott ragasztópontokat lehet billentyűzettel mozgatni az alábbiak szerint:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 11&t=63453

Nehézkes dolog eltalálni a Ctrl-TAB billentyűvel, hogy melyik pont is lesz legközelebb kijelölve a mozgatáshoz, mert vizuálisan nem jelölődik ki az aktív (a mozgatható) pont, de a funkció létezik, és működik. A sarokpontok mozgatását ki is próbáltam, a ragasztópontokét nem.
Persze ez "szilárd alakzatokra" nem vonatkozik, mert azoknak a pontjai az angol fórumon válaszoló önkéntes szerint ebben a programban nem mozgathatók szabadon. Csak a poligonná átalakított alakzattal fog működni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

1.: Kérésednek megfelelően áthelyeztem leválasztottam és áthelyeztem a hozzászólásokat innen:

https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=6&t=1766

Ezt csak akkor tudod megtenni, ha legalább Moderátor státuszod van, egyszerű regisztrált felhasználóként, vagy Önkéntesként nem. Az önkéntes státusz "n" darab hozzászólás után automatikusan jár, mindegy, hogy kérdeztél, vagy válaszoltál...

Ha gondolod, utánanézek, hogy én Globális Moderátorként vehetek-e fel másokat moderátornak. Engem az egyik fő Admin, r4zoli ( https://forum.openoffice.org/hu/forum/m ... ofile&u=53 ) vett fel a Globális Moderátor státuszba. Az ilyesmi nem jár semmi kötelezettséggel, sem pedig díjazással - csak lelkiismeretes hozzáállás és a téma iránti fokozott mértékű érdeklődés szükséges hozzá.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

3. TE hogyan találtad meg egy 2013-as fórumban a megoldást?
Ügyesen. :lol:
Rákerestem az "OpenOffice, poligon, pontok mozgatása" szavakra (angolul). Nem az angol fórum keresőmotorját használtam, hanem a Google-t.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

4. Jelentem, az 5.2.2-ben, az 5.1.5-ben, sőt (vérszemet kaptam) már a 3.6.5-ben is KAPUNK vizuális visszajelzést: a billentyűzettel mozgatható pont lüktet.
(Sejtettem, egyébként, hogy régebb óta megvan: a Bézier-szerkesztési rutincsomag mondhatni szabványos része. Bézier-görbékből állnak a betűk. A unixos NeXT számítógép PostScriptet használt a képernyőn is már 1988-ban, a Unix, mint olyan, hagyományosan PostScripttel nyomtat, tehát a Bézier-görbe a Unix világ egy hagyományos "szervecskéje".)

5. Könnyekig meghatódtam azon, hogy nemcsak a sokszög (görbe) csomópontjait, hanem a a Bézier-vezérlőpontokat is lehet lökdösni. Ezt még a CorelDRAW-ban sem lehet, a featúrát kb, azóta várom, amióta tudom, mi az a Bézier-görbe, és vezérlőpont (több mint 20 éve). Ez lett volna a következő RFF-em, dehát már évek óta megvan, csak kicsit nehéz megtalálni.
Én nem vettem észre a lüktetést, de lehet hogy csak vakulok... :shock:
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kipróbáltam újra:
...És tényleg lüktet, és tényleg lehet mozgatni a felhasználó által felrakott ragasztópontokat is! :)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

[Megoldva] "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Köszönöm az áthelyezést.
Azóta megnéztem, hogy a csatolópontokkal mi van.

Felhasználói csatolópont bárhol lehet az objektum befoglaló téglalapján belül.
A felhasználó által létrehozott csatolópontokat szintén lehet lökdösni (a beépítetteket nem!).
-- ki kell jelölni az objektumot (bármilyet)
-- be kell lépni a csatolópont-szerkesztőbe (Standard eszköztáron a ragasztótubus alakú ikon)
ragtubus.jpg
ragtubus.jpg (3.28 KiB) Megtekintve 4122 alkalommal
-- megjelennek a csatolópontok
-- a Ctrl-Tab kombináció végiglépked az objektum szerkesztőpontjain, köztük csatolópontokon, az aktív mindig villog, azt lehet lökdösni a kurzornyilakkal[/color]

Nos, az objektumok közepén nincs beépített csatolópont (pedig azt hittem, van...)
Pedig hasznos: ha az (intelligens) összekötő vonalakat (az egyik végét) az objektum belsejébe (közepébe) helyezett csatolópontra rögzítjük, és az összekötőt a (nem átlátszó) objektum mögé tesszük (Módosítás - Elrendezés - Hátrébb küldés), akkor az összekötő vonal a legtöbbször "jó" helyen lesz.
Ha ugyanis az összekötő egy, az objektum körvonalán levő csatolóponthoz van csatolva ( :) ), és a másik objektum, amelyhez tartozik, a szerkesztés során átkerül az első objektum átellenes oldalára, akkor az összekötő okosan, 2-3 új sarokpontot képezve megkerüli az első objektumot -- amivel szükségtelenül bonyolulttá teheti az ábrát.
Amikor a kör átkerül a négyzet alá, a körvonalhoz csatolt intelligens összekötővonalat is szerkeszteni kell.<br />Ezt megtakaríthatjuk, ha az intelligens összekötő vonalat az objektumok közepén levő felhasználói csatolóponthoz rögzítjük (és az objektumok mögé helyezzük).
Amikor a kör átkerül a négyzet alá, a körvonalhoz csatolt intelligens összekötővonalat is szerkeszteni kell.
Ezt megtakaríthatjuk, ha az intelligens összekötő vonalat az objektumok közepén levő felhasználói csatolóponthoz rögzítjük (és az objektumok mögé helyezzük).
Egyébként a csatolópontok az egérrel való áthelyezgetés során "ragaszkodnak" a az objektum körvonalához, de leszakíthatók arról.
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha Help-módosítást esetleg nem is szeretnél csinálni, de ide a Fórumra készíthetnél ebből egy "Leírás"-t. Ezeknek van külön fórumterület:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... m.php?f=17

Esetleg mások is tesznek hozzá információkat, és egy jól összeszedett leírást aztán el tudsz juttatni a "magyarítóknak", vagy akár a fejlesztőknek is...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

Re: "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Végtelenül sajnálom, de a részletesebb vizsgálat az alábbiakat derítette ki:
– a lökdösés a LO_Drawban másképpen működik, mint a Writerben;
– a Writerben a rácsosztástól függ (https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... 1766#p9068)
– a Drawban a rajz méretarányától (Eszközök - Beállítások - LibreOffice Draw - Általános -> Skála/Rajz aránya)
https://ask.libreoffice.org/en/question ... rrow-keys/
Kipróbáltam 5.2.2-ben és tényleg.

Ez pedig egy nagy marhaság.
Ha a Writerben lenne logikátlanabb, kicsit megérteném, mégiscsak egy szövegszerkesztő. De pont a Drawban, ahol a pontos pozícionálás nagyon gyakran nagyon fontos...
Nem mellesleg a Writerben is az.
Amúgy pedig az Impressben pedig 0,1 cm, 1 cm és 3 pixel -- és nem függ SEMMITŐL, nem állítható sehogyan.

És akkor most hol kell alázatosan kérelmezni, hogy MINDEN LO alkalmazásban egységes legyen a lökdösés és a rácsosztástól függjön? (Az alaplépés az alosztással legyen egyenlő, alapértelmezésben 0,1 cm)
(És ha már 10-es számrendszert használunk, akkor a Shift 10x az alaplépés, és az Alt alaplépés/10 legyen?)
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Lökdösés" beállítása (Draw)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

És akkor most hol kell alázatosan kérelmezni, hogy MINDEN LO alkalmazásban egységes legyen a lökdösés és a rácsosztástól függjön? (Az alaplépés az alosztással legyen egyenlő, alapértelmezésben 0,1 cm)
(És ha már 10-es számrendszert használunk, akkor a Shift 10x az alaplépés, és az Alt alaplépés/10 legyen?)
Ezt - legalább remélhető eredménnyel - a fejlesztők felé tudod megtenni. A hibabejelentő oldalakon vannak "new feature" kérési/javaslati lehetőségek is.
A másik lehetőség - de véresen komolyan mondom -: ott a forráskód... :-)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése