.eps grafika bontása [megoldva - külső eszközzel :( ]

Rajzoló
albi6012
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. január 29., csütörtök 22:24

.eps grafika bontása [megoldva - külső eszközzel :( ]

Hozzászólás Szerző: albi6012 »

.eps formátumban jutottam hozzá egy olyan grafikához, aminek csak egy részletét akarom felhasználni.
A LibreOffice Draw ügyesen meg is nyitja, de nem tudom szétbontani elemeire, hogy ami kell, azt kivegyem belőle, vagy a felesleget töröljem.
SEGÍTSÉG!!!! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára albi6012 2015. szeptember 24., csütörtök 22:21-kor.
LibreOffice 4.3 Ubuntu 14.10-en
;) Linux is like a wigwam: no gates, no windows, and an apache inside! ;)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .eps grafika bontása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

SEGÍTSÉG!!!! ;)
MINTAFÁJLT!!!
(töltsd fel ide az a bizonyos draw fájlt, vagy ha nagyobb, mint 128 KiB, akkor linkeld ide valami fájlmegosztó oldalról (google drive, stb...)
...mert látatlanban semmit nem tudok a dologgal kapcsolatban mondani.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
albi6012
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. január 29., csütörtök 22:24

Re: .eps grafika bontása

Hozzászólás Szerző: albi6012 »

Szia!
Általánosságban kérdeztem, hogy egy .eps fájl részletét hogyan lehet felhasználni a Draw-ban.
Mellékelem a teszt.eps.odg-t, a próba kedvéért.
Talán már ismerős a kép! ;)
Úgy keletkezett, hogy az eredeti (.odg) rajzot .eps-be exportáltam, utána pedig az .eps-t nyitottam meg a Draw-val (LD 4.4.4.3)
Az .eps objektumot ebben sem tudom szétbontani, szerkeszteni.
(Az igazi probléma persze egy vásárolt .eps-ről szól, de ha ezzel működik, akkor valsz azzal is fog. ;) )

Lehetséges egyáltalán?
Csatolmányok
teszt.eps.odg
(43.73 KiB) Letöltve 253 alkalommal.
LibreOffice 4.3 Ubuntu 14.10-en
;) Linux is like a wigwam: no gates, no windows, and an apache inside! ;)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .eps grafika bontása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sajnos nem biztos, hogy egyenértékű a kérdéses szempontból az általad létrehozott .eps fájl, és a netről beszerzett.

Az viszont biztosnak látszik, hogy a tiédet nem csak hogy nem tudja, de 'nem is akarja' részekre bontani a LibreOffice. (Egyáltalán nem látszik olyan opció, hogy "csoport szétbontása" vagy "belépés a csoportba" a lebegő menüben.

Vagyis: vagy az export funkció, vagy az import funkció mossa egybe az alakzatokat. (Egyébként ráadásul az .odg fájlban lévő alakzat eléggé pixel alapúnak tűnik, nem pedig vektorosnak. Ez leginkább a körön látható.)

Ha a te .eps netről beszerzett fájlodat megnyitva is (próbálkozz megnyitott .odg fájlba történő importálással is) ez a helyzet akkor is két eset lehetséges:
...vagy az .eps fájlod szerkezete (esetleg a licence) nem engedi ezt a fajta szerkesztést, vagy pedig a LibreOffice import funkciója működik (egyelőre?) csak részlegesen.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
albi6012
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. január 29., csütörtök 22:24

Re: .eps grafika bontása

Hozzászólás Szerző: albi6012 »

Köszönöm a választ!

Az .eps-t a mellékelt .odg-ből exportáltam.

Úgy látszik a Draw-ban már az .eps export funkció sem áll a helyzet magaslatán, mert bitképet és nem vektoros ábrát generál. Ezt nem is figyeltem. Eszembe sem jutott, hogy egy rajzoló program bitképes .eps-t generál egy vektoros ábrából. :(

Persze az is lehet, hogy én vagyok teljesen eltájolódva, ha azt hiszem, hogy az .eps fájltípus vektoros ábra (is lehet). :crazy:

Nem tudom hogy lehet megállapítani, hogy a kérdéses .eps fájl vektoros-e, vagy az is bitkép. :(

Egy biztos, hogy a GIMP tetszés szerinti felbontású képet tud belőle importálni. :)
Csatolmányok
teszt.odg
(16.7 KiB) Letöltve 260 alkalommal.
LibreOffice 4.3 Ubuntu 14.10-en
;) Linux is like a wigwam: no gates, no windows, and an apache inside! ;)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .eps grafika bontása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudom hogy lehet megállapítani, hogy a kérdéses .eps fájl vektoros-e, vagy az is bitkép.
Ezt én se tudom. De mivel az ".eps" formátum valamiféle leíró nyelven alapszik, ezért ha belekukkantasz a fájl egy másolatába egy egyszerű texteditorral, akkor valószínűleg felismerhetők lesznek a vonalakra vonatkozó utasítások, és vizuálisan elkülöníthetők lesznek a pixeles adathalmazok.

De a fájlod megtekintése nélkül ez is csak találgatás.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .eps grafika bontása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy biztos, hogy a GIMP tetszés szerinti felbontású képet tud belőle importálni.
Akkor a Gimp-pel kellene (pixelesen) leszerkesztened róla a fölösleget, és .png formátumban exportálni az eredményt. Azt gond nélkül tudja a LO importálni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
albi6012
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. január 29., csütörtök 22:24

Re: .eps grafika bontása

Hozzászólás Szerző: albi6012 »

Sajnos csak LO-on kívül sikerült megoldanom a feladatot. :(
Valahol rátaláltam erre az oldalra: http://www.online-convert.com
Itt az .eps fájlt .svg-re konvertáltam.
Azt már megnyitotta a LO Draw, még ha nem is úgy jelentek meg az objektumok, ahogy kellett volna, de minimális beavatkozással sikerült azt a vektoros képet megkapnom, amit vártam. :)
Kár, hogy erre a műveletre nem volt hajlandó a Draw. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára albi6012 2015. szeptember 24., csütörtök 23:03-kor.
LibreOffice 4.3 Ubuntu 14.10-en
;) Linux is like a wigwam: no gates, no windows, and an apache inside! ;)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .eps grafika bontása [megoldva - külső eszközzel :( ]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...Kár, hogy az eredeti problémás .eps fájlt nem láthattuk...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése