Pontok egyesítése

Rajzoló
albi6012
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. január 29., csütörtök 22:24

Pontok egyesítése

Hozzászólás Szerző: albi6012 »

Ha van két nyitott görbéből álló objektumom, hogyan lehet ezeket a görbéket egyesíteni?
Ha a "Módosítás/Összevonás", vagy a "Módosítás/Alakzat/Egyesítés" funkciót használom, akkor előbb "bezárja" a nyitott görbéket, és a két zárt görbét egyesíti egy objektummá.
Én a két nyitott görbe egy-egy végét szeretném egyesíteni.

Ez a CorelDaw-ban úgy működik, hogy ha nyitott görbék bármelyik két pontját egymásra húzom, akkor azokat egyesíteni lehet.
Ha jól emlékszem beállítástól függően ez automatikusan, vagy külön beavatkozásra is megtörténhet.
Van valami hasonló a Draw-ban?
LibreOffice 4.3 Ubuntu 14.10-en
;) Linux is like a wigwam: no gates, no windows, and an apache inside! ;)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pontok egyesítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kétféle funkciót ismerek a Draw-ban ami hasonló, de - ha jól értem a leírásodat - semmiképpen nem azonos azzal, amit te szeretnél megvalósítani:

1.: Összevonás: ez az a funkció, ami "bezárja", kétdimenzióssá a nyitott (vonal típusú) alakzatokat. Merthogy valójában ez a funkció már eleve a kétdimenziós alakzatok (síkidomok) összevonására szolgál a
Módosítás - Alakzatok - Egyesítés
Módosítás - Alakzatok - Kivonás
Módosítás - Alakzatok - Metszet
funkciókkal együtt, persze a geometriai logikának megfelelően különböző módokon.

2.: Csoportosítás: ezzel a funkcióval két (vagy több) tetszőleges alakzatot tudsz úgy összerendelni, hogy a csoportosítás után bizonyos tulajdonságaikat már "szinkronban", egyszerre tudod módosítani, de a csoportot szétrobbantva, (vagy abba csupán belelépve) a benne foglalt alakzatokat ugyanúgy tudod külön-külön kezelni, mint a csoportosítás végrehajtása előtt.
Azaz: nem lesz egyetlen alakzat a több alakzatból, csak egyszerre jelölődnek ki, és bizonyos tulajdonságokat (például a befoglaló méretüket, illetve a pozíciójukat) egyszerre tudod változtatni.


De például két szabadkézi görbe végeit már összeilleszteni (egy pontba hozni) sem lenne könnyű az Apache OpenOffice/LibreOffice Draw programban, mert a szabadkézi görbék végein nincs "ragasztópont", mint ahogy egyébként a görbe alakú (és egyéb fajta) ÖSSZEKÖTŐ vonalaknak van. Utóbbiak végeinek megfelelő illesztése és Csoportosítása hasonló eredményt ad, mint amire neked (ha jól értem) szükséged lenne.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
albi6012
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. január 29., csütörtök 22:24

Re: Pontok egyesítése

Hozzászólás Szerző: albi6012 »

Nagyon köszönöm a válaszodat! :)
Annak ellenére, hogy egy kicsit lelombozott. :(
Azokat a funkciókat, amiket leírtál, már ismerem, és ahogy írtad, tényleg nem erre van szükségem. :(
A feladat, amihez ez kellene, az hogy több irányban szimmetrikus bitképes alakzatot (kereszt, csillag, stb.) kellene körberajzolni, vektorizálni. Ehhez nagyon jól használható lenne, ha csak az egyik görbét kellene megrajzolni utána pedig ezt az egy görbét sokszorozni, tükrözni, forgatni igény szerint és végül egy zárt görbévé egyesíteni.
Talán érdemes lenne belefejleszteni a LibreOffice Draw-ba ezt is! ;)
Attól félek a feladat megoldásához vissza kell térjek a w$ / Corelhez. Kiráz a hideg a gondolattól.
LibreOffice 4.3 Ubuntu 14.10-en
;) Linux is like a wigwam: no gates, no windows, and an apache inside! ;)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pontok egyesítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Talán érdemes lenne belefejleszteni a LibreOffice Draw-ba ezt is!
Ezt a fejlesztők felé jelezd. Itt a fórumon mi ugyanolyan felhasználók vagyunk, mint te. Fejlesztők csak ritkán járnak erre.


Van néhány kiterjesztés a Draw-hoz is, például a CADoo (másik nevén a CADlo), ami néhány klasszikus CAD funkciót ad hozzá a Draw-hoz, de nekem nem sikerült eddig a "kényelmes használhatóság" szintjéig megbarátkozni vele...
http://gerard.deneux.free.fr/starting.php?lang=en
http://extensions.libreoffice.org/exten ... nter/cadlo


Aztán van lehetőséged a makróvezérlésre is, főleg az efféle szabályos alakzatok rajzolása terén Danny Brewster-nek van jó néhány StarBasic mintapéldája erre, csak sajnos a "másik" (régebbi) angol OOo fórumban rekedt, ami már csak ritkán elérhető...
Most nem is érem el, csak Danny Python példáit:
https://wiki.openoffice.org/wiki/Danny% ... on_Modules

És mindezeken felül a LibreOffice-ban ott a LOGO környezet a Writerben, ami - megfelelő ismerete és használata esetén - akár rekurzív technikával is lehet ilyen alakzatokat rajzoltatni.
www.numbertext.org/logo/logofuzet.pdf
https://help.libreoffice.org/Writer/Lib ... Toolbar/hu
http://info.berzsenyi.hu/logo/elmelet/l ... libre-logo
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pontok egyesítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Annak idején hozzákezdtem Danny egyik makrócsomagjának a magyarításához, de nem fejeztem be. No azt megtaláltam a gépemen:
Danny's Draw PowerTools_hu.odg
(88.28 KiB) Letöltve 150 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
albi6012
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. január 29., csütörtök 22:24

Re: Pontok egyesítése

Hozzászólás Szerző: albi6012 »

Köszönöm a tippeket!
Igen, írtam már néhány egyszerűbb programot Comenius Logo környezetben, amikor a fiaim azzal rajzolgattak az általános iskolában "infó" órán. ;)
Ki fogom próbálni ezt a módszert. :)
Ezen kívül is van néhány ötletem, mivel lehetne a LibreOffice Draw programot, no meg általánosságban az LibreOffice-t javítani. Majd megpróbálom jelezni a fejlesztőknek.
Még egyszer köszönöm!
István
LibreOffice 4.3 Ubuntu 14.10-en
;) Linux is like a wigwam: no gates, no windows, and an apache inside! ;)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pontok egyesítése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azért az általam az előző hozzászólásomhoz feltöltött, Danny B. által készített csomagot mindenképpen nézd meg, szerintem a te mostani problémádhoz hasznos lehet.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése