MS Office prezentáció frissítése Open Office-ban

Bemutatókészítő
Bigyó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. január 19., szerda 17:54

MS Office prezentáció frissítése Open Office-ban

Hozzászólás Szerző: Bigyó »

Sziasztok!

Abban kérném a hozzáértők segítségét, hogy hogyan tudok egy olyan prezentációt tartalommal befrissíteni, ami MS Officeban készült el, viszont most open officeban szeretnék "hozzányúlni". A konkrét problémám, hogy a diagramra ráklikkelve nem adja a mögötte lévő adatokat ki excelben, hanem egy tök üres, ráadásul "csak olvasásra" használható excel nyílik meg.
Hogyan tudom a diagramba előzőleg ms officeban beillesztett adatokat előhozni az open officeban? Hogy tudom kiegészíteni újabb időszakokra vonatkozó eredményekkel, stb. a prezentáció diagramjait?

előre is nagyon köszi mindenkinek!
OpenOffice 3.2.1 Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MS Office prezentáció frissítése Open Office-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
hogyan tudok egy olyan prezentációt tartalommal befrissíteni...
...a diagramra ráklikkelve nem adja a mögötte lévő adatokat ki excelben, hanem egy tök üres, ráadásul "csak olvasásra" használható excel nyílik meg.
Némi tisztázásra szorul a kérdésed:

MSOffice prezentációról van szó: Azaz ".ppt" kiterjesztésű fájlról?
Vagy ".xls" kiterjesztésű táblázat fájlról?
Esetleg olyan .ppt prezentációról, amibe .xls fájl van beágyazva?

Hogy érted azt, hogy "excel nyílik meg"? Van MSExcel (MSOffice) program is a gépeden, és a kattintás hatására az elindul de csak egy üres táblázatot (munkalapot) látsz? Vagy az OpenOffice Calc program indul el, és abban látsz üres táblázatot (munkalapot)

Az az érzésem nem mindig a megfelelő kifejezést használtad a kérdésed felvetésénél...

Tudsz ide mintafájlt feltölteni? (Ha nem túl nagy és nem tartalmaz bizalmas adatokat, az alapján tudnánk a leginkább segíteni...)

Mindenképpen a fájlod egy másolatán kísérletezz, ne az eredeti (és esetleg egyetlen) példányon.

"Csak olvasásra" nekem leginkább az E-mailben kapott csatolmányok szoktak megnyílni, ha a megnyitást közvetlenül a csatolmányon kísérelem meg (mert elfelejtettem előtte valahová a gépemre lementeni). Mentsd le a csatolmányt és a mentés helyéről próbáld megnyitni. De mivel a kérdésed nem volt túl egyértelmű számomra, nem biztos, hogy erről van szó...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Bigyó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. január 19., szerda 17:54

Re: MS Office prezentáció frissítése Open Office-ban

Hozzászólás Szerző: Bigyó »

Szia,

Szuper, hogy ilyen gyorsan válaszoltál,
bocs, ha nem volt érthető, akkor megpróbálom egyértelműbben:
ppt fájlt nyitok meg open office impressben,
a ppt fájlba (sajnos bizalmas ezért nem tudom feltenni) grafikonok, diagramok vannak beszúrva a diákba. 2010 első féléves adatok vannak
a diagramokon, és szeretném "befrissíteni" azaz szeretném felvinni a diagramokra a 2010 második féléves adatait is.
ez az első alkalom, hogy ppt prezentációt (amit MS officeban hoztak létre) open office programból szeretnék szerkeszteni, úgyhogy lehet, hogy nagyon banális a kérdésem és tök egyszerű rá a válasz...
tehát, rákattintok az open office impressben megnyitott dia egyik diagramjára és ilyenkor általában (MS office-nál legalábbis így volt) megnyílik az "adatbank", ami azokat az adatokat tartalmazza, amiket a diagram szemléltet (ez az adatbank egy excel formájában jelenik meg, beágyazva a ppt-be). Ebbe szeretném felvinni a 2010 második féléves adatokat. Viszont, ha ráklikkelek kétszer a diagramra, egy olyan excel nyílik meg most, amiben semmilyen adat nincs...Az excel ugyanakkor szerkesztésre nem is alkalmas, "csak olvasható".

köszi előre is
Ildi
OpenOffice 3.2.1 Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MS Office prezentáció frissítése Open Office-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Soha nem csináltam ilyen összetett bemutatót, úgyhogy egy általad ide feltöltött, vagy privátban nekem elküldött mintapélda nélkül szinte semmit nem tudok segíteni sajnos.

Az "excel" (az adatok, amit keresel) - nevezzük egyébként táblázatnak, (de az is lehet, hogy adatbázis) - az beágyazva volt a fájlba, vagy csak linkelve volt az eredeti .ppt fájlodhoz? Ha utóbbi, akkor esetleg annak az elérésével lehet gond (nem találja valamiért: áthelyezted a fájlokat és nem frissült az URL, stb.).

Így látatlanban nincs sajnos több ötletem...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Bigyó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. január 19., szerda 17:54

Re: MS Office prezentáció frissítése Open Office-ban

Hozzászólás Szerző: Bigyó »

köszi szépen a segítséget, megpróbálom a cég informatikusaival megoldani.
még egyszer köszönöm

Ildi
OpenOffice 3.2.1 Windows XP-n
Válasz küldése