[Megoldva] Fehérség a vetítés helyett

Bemutatókészítő
IamGabor
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. november 18., csütörtök 15:04

[Megoldva] Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: IamGabor »

Sziasztok!

A problémám az, hogy hogyha elindítok egy pps--t vagy ppt-t, akkor a diák helyett csak fehér a képernyő. Ha kilépek, akkor látni hogy váltott diát, de mindegyik csak fehéren jelenik meg. Mi lehet a gond ?

Köszönettel,
Gábor
OpenOffice 3.2.1 Windows XP
BenJoe
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 26., péntek 14:26

Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: BenJoe »

Jó lenne, ha erre a problémára érkezne valami érdemi, segítő válasz. Én most készítettem egy pofás kis bemutatót, de ugyanúgy az indításkor fehér képernyőt kapok, aztán jó éjszakát. Jó lenne, ha valahogy meg tudnánk oldani ezt a problémát, mert ha én ezzel odaállítok valahová prezentálni, akkor úgy seggberúgnak, mint a huzat, aztán pisloghatok.
Azt meg senki nem szeretné (na jó, az ellenségeim talán), főleg én nem.
Előre is köszi.
OpenOffice 3.2.1 Microsoft Windows XP Professional SP3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha kilépek, akkor látni hogy váltott diát, de mindegyik csak fehéren jelenik meg.
IamGabor: Ezt úgy kell érteni: ha kilépsz a vetítés (lejátszás) állapotból, akkor a szerkesztési nézetben sincs semmi a diákon?
Jó lenne, ha erre a problémára érkezne valami érdemi, segítő válasz. Én most készítettem egy pofás kis bemutatót, de ugyanúgy az indításkor fehér képernyőt kapok, aztán jó éjszakát. Jó lenne, ha valahogy meg tudnánk oldani ezt a problémát, mert ha én ezzel odaállítok valahová prezentálni, akkor úgy seggberúgnak, mint a huzat, aztán pisloghatok.
Azt meg senki nem szeretné (na jó, az ellenségeim talán), főleg én nem.
Előre is köszi.
BenJoe: OOo Impressel készítettél egy bemutatót, amit elmentettél [natív .ODP/ Flash/ MS PPT/ MS-PPS] formátumba. Megpróbálod lejátszani az [Impress/ingyenes PPTViewer/Powerpoint/FlashPlayer] alkalmazással, és akkor csak fehér képeket látsz. Ha újból szerkeszted a [???] típusú fájlt az [Impressel/Powerpointtal], akkor pedig [látod/nem látod] a diák tartalmát.
Vagy mi van???

Ha egy kicsit több részletet írnátok a problémáról, egy csatolt mintafájllal, esetleg képernyőképpel megtámogatva, akkor lehet, hogy határozottabban tudnánk kijelenteni hogy [van/nincs] megoldás. :)



Ha impressel készítetek egy bemutatót, az "éles bemutatás" előtt a bemutatáskor használandó alkalmazással MINDENKÉPPEN ki kell azt próbálni! Mivel általában a Powerpointról van szó ezekben az esetekben, esetleg az ingyenes PPTViewer is megteszi. A szerkesztést mindig natív (ODP) formátumban végezzétek! (Ez igaz a többi OOo alkalmazásra is.) A szerkesztés befejeztével (felfüggesztésekor) csináljatok egy másolatot a kívánt formátumban. Később is a natív (ODP) formátumot szerkesszétek tovább; mindig az legyen a munka alapja, a hordozni kívánt formátumú másolat csak egy "export fájl" legyen a munka befejezése után. Egyéb esetben minden megnyitáskor, minden mentéskor egy-egy konverzió történik, ami nem növeli a biztonságot.

A konkrét fájlt meg tényleg látni kell ahhoz, hogy bármit lehessen mondani. (Mekkora méretű, milyen beágyazott objektumokat, formázásokat tartalmaz, stb). Az általatok megadott kevés információ alapján senki nem tud prompt megoldást javasolni. Én lehet, hogy a fájl alapján se...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
BenJoe
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 26., péntek 14:26

Re: Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: BenJoe »

Tessék, itt egy videó a dologról. Kicsit lassú a gépem, így aztán lassan is sikerült a felvétel, de minden látszik rajta. Ahogy azt lehet észrevenni, a szövegen kívül semmiféle plusz dolog nincs a bemutatóban, sem animáció, sem kép. Csak nyers formázatlan szöveg.
Mégis, mikor elindítom a vetítést, csak fehér képernyőt kapok, ahol kattintok, és lép a dia, de ezt nem látom, csak amikor kijön a fekete képernyő, hogy a vetítés végére értem. Magyarán nem látok az égadta világon semmit, csak fehérséget. Na erre lennék kíváncsi, hogy ezt mivel lehetne megoldani.
OpenOffice 3.2.1 Microsoft Windows XP Professional SP3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Készítettem egy a te példádhoz hasonlóan szellemes bemutatót ;) , amit most csatolok. Nálam gond nélkül megjelenik, lejátszódik. Próbáld ki te is ezt a fájlt. Jó lenne ha te is feltöltenéd a tiédet.
Megjelenik.odp
(10.06 KiB) Letöltve 420 alkalommal.
Magyarul: szeretném tesztelni, hogy a fájl is hordozza a hibát, vagy csak az adott gépen a program...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
BenJoe
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 26., péntek 14:26

Re: Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: BenJoe »

Sajnálom, de itt is produkálja a hibát. A videón látható módon itt is csak fehér képernyőt kapok. Nem tudom megmondani, hogy a régi OpenOffice is így csinált volna, vagy ez az új 3.2-esnek az elmezavara, mivel a régivel nem próbáltam diavetítést készíteni.
OpenOffice 3.2.1 Microsoft Windows XP Professional SP3
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Zizi64 által feltöltött -és egyéb- odp-nél nálam (is) minden rendben. Én valamilyen Overlay hibára gondolok. Amikor itthon szórakoztam a gép tv-re kötésével (most már lehet natívan HDMI-n), akkor volt ilyesmi jelenség nálam. Csak ott minden fekete volt.
- Csak egy monitor van a gépre kötve? A megjelenítőd elsődleges megjelenítő (tehát nem kiterjesztett, klón stb.)
- Esetleg a videokártya rendesen fel van telepítve?
- Megoldás lehet még az eszközök/beállítások openOffice.org/Nézet részen, ha az OpenGL használata, ill. a grafikus kimenet rész hardveres gyorsítás alkalmazása elől kiszeded a pipát,akkor lehet megjavul (ez a fenti kettővel van összefüggésben). A változtatások érvénybeléptetéséhez újra kell indítani az egész OpenOffice-t.

Anti
BenJoe
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 26., péntek 14:26

Re: Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: BenJoe »

Oh, antiuhu megtaláltad a megoldást. Eszközök -> Beállítások -> OpenOffice.org -> Nézeten belül kivettem a pipát a hardveres gyorsításról, és most működik a vetítés. Ezer köszönet.
OpenOffice 3.2.1 Microsoft Windows XP Professional SP3
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Örülök, hogy megoldódott a gond. Csak egy megjegyzés:
Valószínű, hogy nincs jól feltelepítve a videokártya a gépeden, ez lehet a hiba valódi oka. A videokártya gyártó honlapján letölthető a kártyának megfelelő driver (ha van most fent valami, akkor azt szedd le). Ezt telepítsd fel, mert a bemutatóknál jól jöhet a hardveres gyorsítás (áttűnések, effektek alkalmazásánál). Ekkor elvileg már be lehet kapcsolni az előbb említett kapcsolót.
Ha így mégsem működne, akkor más a hibás. (tehát: hardveres gyorsítás ki)

Anti
IamGabor
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. november 18., csütörtök 15:04

Re: [Megoldva] Fehérség a vetítés helyett

Hozzászólás Szerző: IamGabor »

Én is köszönöm szépen! Nekem is működik a dolog. Csakhát szaggat a vetítés. De persze ez érthető. Nézek másik VGA drivert.

Köszönettel,
Gábor
OpenOffice 3.2.1 Windows XP
Válasz küldése