Azok a fránya ű betűk...

Bemutatókészítő
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Sziasztok!
Nem tudom feltűnt-e már valakinek, hogy az Impressben előállított és az MS PowerPoint Viewer-ben megnyitott bemutatókban az ű betűkkel (bár lehet az ő-kel is, ezt nem próbáltam) van némi megjelenítési probléma? Ez kisebb szövegben nem is annyira feltűnő, de címekben szinte ordít a hiba. Tudom, ez lehet a PowerPoint hibája is, de amíg OOO-nak nincs külön diavetítő nézőkéje, addig ez mégiscsak csúnyácska, tehát valahogy alkalmazkodni kellene hozzá.
Azt terveztem, hogy ebben az évben Impressel oldom meg az előadást, de így mégiscsak teszek fel egy PowerPoint-ot (kénytelen vagyok). Ott, ahol bemutatásra kerül, egyenlőre nincs lehetőség OOO telepítésére.
Ha azonban mégis lenne valami áthidaló ötlet, megoldás azt szívesen venném!
Üdvözlettel: Bendegúz
Csatolmányok
02.jpg
02.jpg (7.62 KiB) Megtekintve 21606 alkalommal
01.jpg
01.jpg (38.41 KiB) Megtekintve 21606 alkalommal
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Bendegúz 2010. február 26., péntek 10:23-kor.
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

De mégiscsak kipróbáltam. Eredmény alant:
Csatolmányok
03.jpg
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Milyen betűtípusnál fordul ez elő?
Valószínűleg nem tartalmazza az ŐŰ-t és megpróbálja helyettesíteni a hozzá közeleső betűkészletből.
Ha olyan fontot használsz ami nincs azon a gépen telepítve ahol tartod a bemutatódat hasonló eredményt kaphatsz.

Kikerülhető mindez a PDF-be mentéssel, ott viszont a multimédia betétekkel van gond és a speciális átmenetekkel.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Itt van egy makró, ami megmutatja, hogy a nálad feltelepített betűtípusok közül melyik tartalmazza egyáltalán a teljes magyar ékezetes betű készletet:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... f=22&t=617
A makróban található minta szöveg Poliverzum-nak készült, egyéb karaktereket is tartalmaz, írd át a makrón belül "csak magyar" ékezetes betűkre.
Természetesen, ahogy r4zoli is írta: az, hogy nálad jól (tényleg a kívánt betűtípussal) jelenik meg a szöveg ékezetes része, az még nem garancia arra, hogy egy másik gépen is úgy jelenik meg. Ez nem OOo specifikus "hiba", hanem a telepített karakterkészletek különbözőségéből adódik. Ez fennáll Powerpoint-Powerpoint között is! Pont emiatt nem nagyon érdemes más gépre hordozott dokumentumban a néhány alap betűkészleten túl mást is használni, "csicsázni" a dokumentumot, mert "így jár az ember".
A pdf-be beágyazódik (beágyazódhat) a használt karakterkészlet is, az azért tud a másik gépen helyesen megjelenni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Szaisztok!
A WindowsXP-hez alapból adott betűtípusokat használom 99%-ban. Azok tartalmazzák az ékezetes magyar karaktereket!
Egyébként teljesen mindegy melyik betűtípussal készítem el, mindenáron kicseréli az ű és ő-ket másikra! Mondjuk a logikát nem értem, mert a ThimesNewRoman CE-t Arial CE-re cseréli, az Arial-hoz hasonlót (mondjuk az Impact-et) meg nemtommire! A betűtípust meg ami nem talpas, ott zokszó nélkül berakja a Thimes talpas ű betűjét. Ez a mellékelt képeken is látszik!
Ez a hiba csak akkor jelentkezik, ha PPV-vel nézem meg, Impressben rendben van!
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Most már rémlik, hogy ezzel én is találkoztam meglehetősen régen és be is jelentettem 2008-ban, még a 3.0 alatt jött elő issue 96660, a ppt export szűrő hibája, még nem javították ki, majd kivárjuk.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

...na igen, de Kami ugyanazon az oldalon ezt fűzte hozzá:
I have NO problem with this file.
Akkor ilyenkor foglalkoznak egyáltalán a problémával? Meg aztán: Kaminak miért működött?
Bár én csak teszteltem, nekem ez nem okozott konkrét problémát, de OxygenOffice 3.1.1-ből elmentett, PPT2007 Viewerrel megnézett fájl esetén ugyanaz a probléma látszik. Windows XP prof. SP3-on
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A hiba eredetileg XP alatt jött elő, de most win7 alatt 3.2-vel és Office 2007-el nincs nálam probléma, de ezek szerint xp-n továbbra is fenn áll régebbi ms office esetében. Az idő megoldja, de ettől nem változnak a régi dolgok.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Itthon van PowerPoint 2003 programom (legális), azzal is teszteltem a dolgot, és furcsa dolgot tapasztaltam:
A mellékelt képen látható fájlba Arial, TimesNewRoman, és Impact betűkkel írtam. Tehát nem OOo-ban készült a fájl, hanem közvetlenül MS-ben! Már bármiféle konvertálás előtt is fennáll a probléma!
Persze nem tudom, hogy a gépemen fenn lévő karakterkészletek a Windows részeként települtek, vagy a később felrakott OOo tette fel, vagy a még később telepített MSOffice 2003-ból kerültek gépemre. Természetesen azt tudom, hogy a Windows telepítésétől vannak fenn ilyen néven karakterkészletek, csak azt nem, hogy valamelyik program lecserélte-e, frissítette-e? Azt se tudom, hogy Unikód, vagy nem Unikód, de mindenesetre az MS önmagában is megbuggyant!
PPT2003.png
Azóta azt is megnéztem, hogy TrueType és OpenType fajtájú betűtípusok vannak a gépemen. (nem tudom, mi a különbség.) Mindkét fajtával hibásan jelenik meg az MS PPT-ben, az ott beírt (nem OOo-ból származó) őűŐŰ!
Ja, és nem 2003-as PPt, hanem csak 2002-es! (XP Office)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Sziasztok!
Köszönöm, hogy foglalkoztatok vele! Végül is úgy döntöttem, hogy a kényes helyeken - ű-ket, és ő-ket tartalmazó címekben - képként mentett feliratokkal helyettesítem a szövegeset. Remélem bemutató előtt három perccel nem kell majd megváltoztatni semmit... :D !
Linux Mint
LibreOffice
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Nagyon érdekes dolgot tapasztaltam ezzel kapcsolatban. Az Impress prezentációt .pps fájlba mentettem, majd később pentdrive-ról megnéztem egy másik (mint később kiderült, trójaival fertőzött) számítógépen. Ugyanezt láttam, az Ő és az Ű más betűtípusból jelent meg, a Félkövér szövegben ezek a betűk normálak voltak. Ugyanakkor a vetitésnél ugyanez a fájl az Asztalról inditva, a laptopon tökéletesen működött, a kivetitett képnél sem jelentkezett ez a hiba. Itthon a saját gépemen az ESET Smart Security azonnal megtisztitotta a pentdrive-ot és a trójait (Win32/PWS.OnlineGames.NYM) karanténba tette. Talán egy trójai fertőzés okozhatta?
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Elnézést, még egy kiegészítés: a számitógépemen nincs már MS Office (97-es volt), a vetitett prezentáció már egy az egyben az Impress-szel készült.
Ha nem fertőzés okozza (az én gépemre nem jutott be trójai, nálam ez a hiba nem jelentkezett, nekem nincs és soha nem is volt Office 2003 vagy
Office 2007 rajta), akkor viszont ezt annak a gépnek az Office 2003-a okozta, ahol megnéztem. Ez utóbbi Office-ra utalt a kérdés irója is.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Sziasztok!
Jó rég nem voltam és köszönöm az eddigi válaszokat!
Nos a helyzet az, hogy vírusvédelem az működik, gyanítom nem is ezzel volt a gond! Eredetileg Impressben kezdtem készíteni a prezentációt, és Impressben megjelenítve nem is volt vele probléma. Viszont mielőtt kiadtam a kezemből, előtte ellenőriztem MS OfficeXP segítségével (régi-régi, de ez van!). És itt jelentkezett ez a jelenség.
A megoldás sajnos az lett, hogy feltettem egy MS Office-t :( és ebben alkottam meg. Sajnos sietnem kellett és még a kép-felirat sem lett volna jó ötlet az utólagos módosítások miatt...
Na, talán majd jövőre, az újabb prezi már az OOO 10.5-tel elkészítve hasít mint az állat! :D
Linux Mint
LibreOffice
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Ugyanez a komoly hiba a LibreOffice-ban is megvan. Impress-ben készült, .ppt (97-2000-XP)-ben lett lementve, vetítésnél jelentkezett! Nagy égés, száz ember előtt. Nagyon kösz, hogy ezt a kutya se hajlandó kijavítani. Semmiféle vírus nincs a számítógépen, a vetítő laptopon sem volt. Constantia betűtípusba Ariel Ő Ű jelenik meg, logikátlanul (kis betűs szövegben nagy Ő, Ű). A Libre nyelvi fájlt letöltöttem, a Windows XP pedig magyar.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Semmiféle vírus nincs a számítógépen, a vetítő laptopon sem volt.
Ezt nem vírus okozza.

Csak azt tudom javasolni, hogy azzal a számítógéppel vetíts, amivel készítetted a bemutatót, vagy olyannal, amivel ki tudod a vetítés előtt próbálni. Mindig próbáld ki az éles vetítés előtt (bármilyen bemutató szerkesztővel készített) bemutatóidat egy másik gépen is, ne csak azon, amelyiken szerkeszted. Legjobb, ha azon próbálod ki, amelyiken vetíteni fogsz. (Tudom, hogy az gyakran nehézségekbe ütközik.)
De legalábbis - ha már ragaszkodsz az MS formátumokhoz - akkor legalább telepíts a szerkesztő gépedre egy ingyenes MS PPT Viewert. Azzal - persze a gépeden meglévő betűkészletekkel, tehát a jelzett hiba nem fog "kijönni" valószínűleg - meg tudod nézni, hogy is fog kinézni a bemutatód MS környezetben.

Ha az adott betűtípus nincs telepítve a "vetítő" gépre, vagy másik verziója van fent (Unikód-nem Unikód, vagy mit tudom én miben különböznek) akkor nincs az a program, ami normálisan képes lenne megjeleníteni (a betűkészleteknek a dokumentumba való beágyazása nélkül)

Másik javaslat: Próbálj pendrájvon hordozható Open/LibreOffice-szel vetíteni! (Lehet, hogy az is a "vetítő" gépen lévő betűkészleteket használja, úgyhogy lehet, hogy az se oldja meg a dolgot!)

A biztosan működő megoldás: saját laptoppal, előre kipróbált módon, azzal a programmal, betűkészletekkel és operációs rendszerrel történő vetítés, amivel a szerkesztést végezted!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Szevasztok!

Már lassan a LibO 3.4-nél tartunk, de a hiba változatlanul megvan és nem oldja meg az ingyenes PPT Viewer használata sem.
A Portable változattal csupán csak annyi a probléma, hogy kín kivárni mire elindul - ha egyáltalán sikerül neki...

Jó lenne a LibO-hoz is valami PPT Viewer-hez hasonló pici alkalmazás, ami csak a vetítésért felel és gyorsan betölt (vagy egy karakterkészlet beágyazás funkció legalább).
Kár, hogy a fejlesztők energiáik nagy részét rengeteg felesleges fejlesztésre fordítják, az alapvető hibák meg ott figyelnek javítatlanul és nem csak az Impress modulban. Nem panaszképpen - mert ugye ingyé van, meg alapjában véve nem rossz azért -, de jó lenne már megérni azt az időt, hogy na most akkor nem fejlesztünk semmi új marhaságot - a felhasználók nagy része úgysem használja a tizedét sem a meglévőknek -, hanem kigyomláljuk az összes ismert hiba 90%-át. Ha sokáig tartana sem bánná szerintem senki és a végeredmény egy kevés hibát tartalmazó irodai programcsomag lenne. Miért lenne ez rossz?

A magam részéről én szeretem ezt a csomagot, de nem tudom nem észrevenni, hogy itt-ott gyengélkedik szegény... Pedig átkozottul jó megoldások is vannak benne...
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hát... Azon túl, hogy igazat adok neked, nem nagyon tudok (tudunk itt a fórumon) tenni az ügyért...
Talán az új LibreOffice magyar nyelvű hibabejelentőjével próbálkozhatsz még...
http://libreoffice.hu/hibabejelentes/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

"A Portable változattal csupán csak annyi a probléma, hogy kín kivárni mire elindul - ha egyáltalán sikerül neki..."

Ezzel az is mondod egyben, hogy (ha elindul) ott nem jelentkezik az ékezetes probléma?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Szia!

A probléma Impressel indított prezivel nem jelentkezik, tehát a portable változatnál sem jön elő természetesen.
A gond akkor van, ha MS féle powerpoint-ba mented - mert ugye sajnos sok helyen csak az van, vagy a PPTviewer.
A portable megoldás lehetne, ha sokkal gyorsabban indulna, ami sajnos nem mondható el róla...
Erre mondtam - meg már mások is felvetették -, hogy jó lenne egy lejátszó mint a powerpoint-hoz. De mivel nincs, így alkalmazkodni kell a többséghez - MS PowerPoint.

Mondjuk áthidaló megoldásként épp tegnap Scribusban raktam össze egy bemutatót, amit képként exportálva IrfanView-val összerakva jó kis anyag lett belőle - és egy exe az egész. Ez viszont többek között azért nem tökéletes, mert többmonitoros rendszeren nem, vagy csak nehézkesen lehet kiküldeni másik monitorra a vetítést és az effektek 99%-ról is le kell így mondani.

Hibajelentő:
Van már egy pár, általam bejelentett hiba (észrevétel), de gondolom a magyar fejlesztőknek sem feltétlenül ez a fő tevékenységi körük, úgyhogy csak várom a fejleményeket.
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem teljesen értelek:

Ha nem tudod rávenni a bemutató rendezőit - akik a gépet és a szoftvereket biztosítják az előadáshoz - hogy telepítsék már az a fránya teljesen ingyenes Open/Libre Office-t, vagy nem egyetlen helyen adsz elő és így erre nincs mód, de ilyen gyakran kerülsz ebbe a helyzetbe, akkor miért nem költesz némi pénzt:
1.: egy MS Office-ra? vagy
2.: egy laptopra, amivel te magad teszed a bemutatód alá a neked tetsző HW-t és a SW-t. Még a távvezérlést is biztos meg lehet saját hatáskörben oldani... (...Akkor már csak a kivetítő csatlakoztatásával lehet gond...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Egyszerűen nem értem, mitől függ, hogy ez a címekben különösen kínos hiba jelentkezzen. Múltkor készítettem egy Impress prezentációt, a szöveget a Writerből másoltam be. Látszólag nem volt semmi gond, lementettem 2003-ra, a font Times New Roman volt. Az én gépemen nem volt vele gond, de a vetítő laptopon az Ő és az Ű két nagysággal nagyobb és Ariel(!!) lett. Kész gutaütés. Ma szintén volt egy előadásom, ezt is 2003-ra mentettem, de a világon semmi gond nem volt vele a vetítésnél. Rejtély. Egy tippem azért lenne: ha előbb .odt-be mentem, aztán .ppt-be, akkor nincs vele semmi gond a vetítésnél, ez a megoldás?
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Egyébként ez már LibreOffice.3.3 Impress.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy tippem azért lenne: ha előbb .odt-be mentem, aztán .ppt-be,
odt-be (Writer) - a lapokat?, vagy odp-be (Impress)az egész bemutatót?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Csurika »

A LibreOffice3 Impress-ben elkészített bemutatót először .odt-be mentem, aztán .ppt-be. Vagyis előbb saját formátum, aztán MS Office 2003. Eddig ez a megoldás bevált. A Writerből bemásolt szövegnél ugyanezt a módszert alkalmazom.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Azok a fránya ű betűk...

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

.odt-be mentem,
odp-be??

Egyébként köszi a visszajelzést.

(a 2003 már xml formátum - ellentétben a régi "97-2002" bináris MS formátumokkal: lehet, hogy ezen is múlik a dolog... /UNICODE kezelés, meg hasonlók miatt/)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése