Atomatikus kikapcsolás a prezentáció végén: hogyan?

Bemutatókészítő
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Atomatikus kikapcsolás a prezentáció végén: hogyan?

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Annyi volna a megfejtendő, hogy lehet-e OO szintjén ezt beállítani, vagy esetleg win XP-ben valahol, hogy a diashow végére érve lépjen ki a programból és állítsa le a computert is?
(Esetleg időzíteni a kilépést, kikapcsolást?)
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Atomatikus kikapcsolás a prezentáció végén: hogyan?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Annyit tudok, hogy az OOo programot leállítani a:

Kód: Egész kijelölése

Sub Leallit()

      stardesktop.terminate
       
End Sub
makró rutinnal lehet. Ez csak akkor működik kifogástalanul, ha a szerkesztett fájl módosított állapota már mentve lett, illetve, ha a basic szerkesztő nincs nyitva.

...hogy ezt a makrót hogyan lehet automatikusan aktivizálni egy impress fájl lejátszásának a végén, azt már nem tudom.

(itt (is) találtam rá: http://user.services.openoffice.org/en/ ... 13&t=16704 )

A gépet pl. ezzel lehetne leállítani: (nem próbáltam, csak találtam!)
HSLAB Free Force Down 2.7.0
Beállítható a leírás szerint egy alkalmazás fut/nem fut állapota szerinti leállítás.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: Atomatikus kikapcsolás a prezentáció végén: hogyan?

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Köszi a tanácsot. Végülis mások elmondása szerint erre a legalkalmasabb a windowsban lévő shutdown.exe mint megtudtam, ami paraméterezhető, hogy x idő múltán zárjon be minden futó alkalmazást és állítsa le a gépet is. + sok más opciója is van. Kicsit körülményes mert dos felületű, de egy batch fájlt írva ezek megadhatók. Már csak azt kell kitalálni hogy az OO hogyan indítsa el a batch fájlt.
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Atomatikus kikapcsolás a prezentáció végén: hogyan?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A mellékelt fájl megnyitáskor elindítja a „szamologep_indito” makrót, amely (kis módosítással) akár egyéb külső alkalmazást is el tud indítani. Talán batch fájlt is...

Egy éppen megnyitott dokumentum későbbi újabb megnyitáshoz az „Eszközök-Testreszabás-Dokumentum megnyitása...” menüpontban lehet hozzárendelni a makrót.

Ha tudod a lejátszás hozzávetőleges idejét, akkor a külső gépleállító program paraméterezésével, és ily módon történő automatikus elindításával talán eléred azt amit szerettél volna...
Csatolmányok
Megnyitáskor_makró_indul.odp
A fájl makrót tartalmaz.
(15.58 KiB) Letöltve 283 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése