[Megoldva] Hangfájlok kezelése Impress-ben

Bemutatókészítő
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

[Megoldva] Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Szervusztok!

(Ha hibázok, elnézést kérek, ez az első kérdésem itt.)

LibreOffice-t használok már nagyon rég óta. Windows XP alatt, és a LibreOffice 5.4 verziót, magyar nyelven.
Az Impress is gyakorta előkerül. Jelenleg olyan problémát nem tudok megoldani, amelyet - nem egyedül - igen körbe jártunk. Ez a következő:
1. Hangfájl hozzárendelése a Diaátmenethez. Többszöri próbálkozás után is eltűnik a kiválasztott hangfájl, nem kerül mentésre.
Eljárás: Impress fájl megnyitása szerkesztő módban
Az aktuális diánál az Oldalsávban az Átmenet módosítása területen
A Hang mezőre kattintás
A legördülő listából a hangfájl kiválasztása (beírja a Hang mezőbe)
Mentés
Lejátszás (működik)
Kilépés
Jelenség: Impress fájl megnyitása
F5 billentyű (lejátszás)
A dia átmenetnél - és egyáltalán - nem szólaltatja meg a hangfájlt
Eltűnt a Hang mezőből a korábban kiválasztott hangfájl (üres)
Van-e erre problémára valamilyen megoldás?

2. Hogyan lehet hangfájlokat törölni a Hang mező listájából.
Jelenség: A mező listájában megjelenik az oda újonnan kiválasztott hangfájl.
Ha több mappából, véletlenül, azonos nevű hangfájlok kerülnek be a listába, akkor onnan azokat nem tudom törölni.
Nem találtuk meg a "gyári" illetve az újonnan felvett hangfájlok tárolási helyét.

Segítségetek előre is köszönöm.

Péter
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára be-or 2019. január 1., kedd 10:36-kor.
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Legelső kérdéseim:

- Milyen fájlformátumba mented a bemutató (Impress) dokumentumodat?
- Tudsz feltölteni egy Impress mintafájlt és legalább egy hangfájlt (zip-elve!) ide?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Szervusz!

Nem tudom, olvashattad-e a a "Legelső kérdéseim:" - re írt válaszomat?

Lehet, hogy valamit nem jól csináltam. Konkrétan az "ÚJ HOZZÁSZÓLÁS"
mezőre kattintottam és itt írtam. Azonban, most nem látom az általam
írtakat.

Péter
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Akkor, újra kezdem.

A hangot hozzárendelhetem akár a diaváltáshoz,
akár valamelyik objektum eseményéhez, egyik
esetben sem tárolja el kilépéskor.

Amíg szerkesztem az Impress fájlt, addig ott
van a hangfájl a Hang mezőben és a lejátszás
is megtörténik.
Miután elmentettem és kiléptem, az újbóli
lejátszáskor, de a szerkesztéskor sem képes
lejátszani a hangfájlt. És a Hang mezőből is
eltűnik a kiválasztott hangfájl.

Csak a LO fájlokat és kiterjesztéseket használom.

Csatolok egy egyszerűsített Impress fájlt.

Péter
Csatolmányok
9.MGP Erőgép NT 9.MG EG 01 Fórum.odp
(77.59 KiB) Letöltve 319 alkalommal.
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nekem a beépített hangokkal működik a dolog: mentés, kilépés, újra megnyitás után is. Megháromszoroztam a diáid számát, és minden dia elé beillesztettem egy-egy kiválasztott grafikus átmenetet és egy beépített hangot (taps, kongák, szoft) a LO 6.1.4-es 32 bites verziómmal:
9.MGP Erőgép NT 9.MG EG 01 Fórum.odp
(79.01 KiB) Letöltve 336 alkalommal.
Te az 5.4-es verzión belül melyik al-verzióval próbálod? Ha megadod a pontosszámát, kipróbálom annak a hordozható verziójával is - mert csak hordozható verzióban vannak fenn a gépemen most régebbi verziók.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Tipp fórum használatához:
Nem kell a szerkesztőablak jobb szélénél mindenáron ENTER-t ütni. A sorok automatikusan törnek akkor is, ha folyamatosan írsz; úgy, mint ahogy a LibreOffice Writerben is. Akkor üss ENTER-t, ha új bekezdést akarsz kezdeni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Az LO 5.4.3 verziót használom. Időközben sikerült egy másik gépen (nem nálam) letölteni az LO 6.2. változatát, és kipróbálni. Sajnos/szerencsére ott működik a hangfájl elmentése és lejátszása. Az én LO 5.4.3 verziómat letöröltem és újra telepítettem, de a helyzet nem változott. Az LO 6.2 változat WinXP-re nem tölthető le.
Úgy látszik, át kellene térnem a Win 10-re. A laptopomon Linux van. Komoly gondban vagyok amiatt, hogy az asztali gépen is Linux legyen-e. Én ugyanis (nem túl fiatal) felhasználó vagyok és a Linux installálási eljárása új energiákat igényel az eddigi tapasztalataim szerint. Ha van erről is véleményed, szívesen elolvasnám. Egyébként a WinXP-n írt Impress fájlokat a Linux Impress-ben játszom le. A hang kivételével minden működik. (Sajnos az LO 6.2 változatát a Linuxra még nem tudom letölteni, az ismereteim hiánya miatt.)

Péter
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az LO 6.2 változat WinXP-re nem tölthető le.
Úgy látszik, át kellene térnem a Win 10-re. A laptopomon Linux van. Komoly gondban vagyok amiatt, hogy az asztali gépen is Linux legyen-e.
- Néha a verziószám visszalépés is segíthet. Ha nem használod az 5.x.x verzió újdonságait, akkor meglehet, hogy a 4.4.7 is megfelelő neked. A cégnél még mindig azt használjuk. Sok olyan dolog volt már azóta, ami ABBAN MÉG jól működött. De konkrétan ezt a problémát nem vizsgáltam. A régi verziók letölthetők az alábbi helyről: https://downloadarchive.documentfoundat ... ffice/old/

- A Linuxot én is csak kóstolgatom. Néha letöltök egy-egy verziót és Live-ként betöltöm, hogy megnézzem. Otthon valószínűleg gond nélkül tudnám használni, de a cégnél egész biztosan beleütköznénk néhány - számunkra - megoldhatatlan problémába. De ami késik, az nem múlik...

- A Win10-zel vigyázz. A legújabb frissítések (ami közül vissza is vontak már egyet-kettőt), csúnya dolgokat képesek művelni a gépeddel és az adataiddal. Van aki esküszik rá, van aki utálja. Én még az ingyenes frissítési korszakban raktam fel a Win7 helyett, aztán nagyon gyorsan vissza is csináltam a dolgot. Most, hogy egy év múlva a Win7 kiterjesztett támogatása is véget fog érni, mi is válaszút, tesztelések előtt állunk: muszáj lesz valami másra váltani a cégnél.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Köszönöm a tanácsaidat.

A verzió visszalépést, ha sikerül letöltenem, megpróbálom. Már rég óta használom a LibreOffice-t, de csak most lett igényem a hangok lejátszására. Persze, ha muszáj, megleszek e-nélkül is. A feleségem portfóliójához a Microsoft PowerPoint-ban készítettem prezentációt. Az azért profi program, de egy-két alkalmi felhasználás miatt nem veszem meg. Ráadásul örök rabszolgája lehetnék a Microsoft-nak.
Ha nem terhel nagyon, kérdeznék még valamit. Mostanában tapasztaltam a LO-ban azt, hogy ha Draw fájlt nyitok meg és azon csak rajzokat és némi szöveget helyezek el, akkor a - rajzként történő elmentés és kilépés után - csak Impress fájlként képes megnyitni. Már az elmentés is OpenDocument-bemutató kiterjesztéssel történik. Jelenleg, nincs is OpenDocument-rajz fájlom, pedig ilyeneket is készítek.
Mi a csuda lehet ez?
Segítségedet és türelmedet igen köszönöm.

Péter
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha nem terhel nagyon, kérdeznék még valamit. Mostanában tapasztaltam a LO-ban azt, hogy ha Draw fájlt nyitok meg és azon csak rajzokat és némi szöveget helyezek el, akkor a - rajzként történő elmentés és kilépés után - csak Impress fájlként képes megnyitni. Már az elmentés is OpenDocument-bemutató kiterjesztéssel történik. Jelenleg, nincs is OpenDocument-rajz fájlom, pedig ilyeneket is készítek.
Csak találgatni tudok: lehet, hogy véletlenül kivetted a pipát a mentés párbeszédpanel "automatikus fájlkiterjesztés" opciója mellől?
Nyiss egy új témát a problémának, és töltsél fel egy "hibás" mintafájlt az új topikba.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Köszönöm a gyors válaszod a OpenDocument-rajz fájlra vonatkozóan.

Kipróbáltam. Az "automatikus fájlkiterjesztés" pipa megvan, az elmentés továbbra is OpenDocument-bemutató formátumban történik.
Nyitok egy új témát.

Péter
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Most, hogy megadtad a pontos verziószámot, kipróbáltam az eredeti feltöltött Impress fájlodat a winPenPack-os hordozható LO 5.4.3 verzióval is. Nekem sikerült beépített hangokat hozzáadni a diaátmenetekhez, ugyanazzal a módszerrel, mint amit a fixen telepített 6.1.4 verziónál leírtam: megháromszoroztam az egyetlen diát és mindegyik elé más átmenetet és hangot rendeltem. Mentés, kilépés, és újra betöltés után is működik a lejátszás során.

Lehet, hogy nálad valami megsérült a telepített verzióban. Ilyenkor meg lehet próbálni - ha nincs sok egyéni beállításod, makród, stb. - a Felhasználói profil reset-elését (törlését, vagy átnevezését). Ilyenkor a következő indításkor új profil jön létre, alapbeállításokkal. Ez sok mindent a "helyére tehet". Ha nem akarod elveszteni a beállításokat, akkor az átnevezést válaszd. Akkor lesz lehetőséged a teszt után visszaállítani - ha nem az volt a hibaok.

A felhasználói profilról - annak helyéről és alaphelyzetbe állatásáról - van leírás itt a fórumban és az angolban is.
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=17&t=287
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 74&t=12426
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Élve a tanácsoddal, újból letöröltem és újból installáltam a LO 5.4.3.2-t. Lehet, hogy ez segített, de nem vagyok benne biztos. Minden esetre, ha a diaátmenetre a jobb oldali "Diaátmenet" események közül valamelyiket - a "NINCS" eseményen kívül - kiválasztom, akkor szól a hang a mentés-újraindítás után is. Ugyan a hangfájl nevét nem írja ki a Hang mezőbe, de ez nem is fontos. Most már az objektumokhoz rendelt hangokat is visszaadja.
(Volt nem olyan régen egy olyan áramszünet, amelyik éppen az LO használata közben ért. Utána változásokat vettem észre az LO-ban, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget.)
Azt továbbra sem értem, hogy az uninstall után, hogyan maradtak benn, a "gyári" hangok mellett, az általam beszerkesztett hangok. (Az LO Hang mezőjében mód van ilyesmire.)
De ezzel el leszek egy darabig.

Még egyszer köszönöm a segítségedet és Boldog Új Évet Kívánok.

Péter
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

Re: [Megoldva] Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

be-or írta:Szervusztok!

(Ha hibázok, elnézést kérek, ez az első kérdésem itt.)

LibreOffice-t használok már nagyon rég óta. Windows XP alatt, és a LibreOffice 5.4 verziót, magyar nyelven.
Az Impress is gyakorta előkerül. Jelenleg olyan problémát nem tudok megoldani, amelyet - nem egyedül - igen körbe jártunk. Ez a következő:
1. Hangfájl hozzárendelése a Diaátmenethez. Többszöri próbálkozás után is eltűnik a kiválasztott hangfájl, nem kerül mentésre.
Eljárás: Impress fájl megnyitása szerkesztő módban
Az aktuális diánál az Oldalsávban az Átmenet módosítása területen
A Hang mezőre kattintás
A legördülő listából a hangfájl kiválasztása (beírja a Hang mezőbe)
Mentés
Lejátszás (működik)
Kilépés
Jelenség: Impress fájl megnyitása
F5 billentyű (lejátszás)
A dia átmenetnél - és egyáltalán - nem szólaltatja meg a hangfájlt
Eltűnt a Hang mezőből a korábban kiválasztott hangfájl (üres)
Van-e erre problémára valamilyen megoldás?

2. Hogyan lehet hangfájlokat törölni a Hang mező listájából.
Jelenség: A mező listájában megjelenik az oda újonnan kiválasztott hangfájl.
Ha több mappából, véletlenül, azonos nevű hangfájlok kerülnek be a listába, akkor onnan azokat nem tudom törölni.
Nem találtuk meg a "gyári" illetve az újonnan felvett hangfájlok tárolási helyét.

Segítségetek előre is köszönöm.

Péter
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azt továbbra sem értem, hogy az uninstall után, hogyan maradtak benn, a "gyári" hangok mellett, az általam beszerkesztett hangok. (Az LO Hang mezőjében mód van ilyesmire.)
Azért maradhattak meg, mert nem tiszta telepítést végeztél. Le kellett volna törölnöd az uninstall után kézzel a "maradék fájlokat" a Felhasználói profilból és a programkönyvtárból. Ezeket az uninstall nem törli.

BÚÉK!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
be-or
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018. december 27., csütörtök 19:29

[Megoldva] Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: be-or »

Ígérem, hogy még az új év előtt befejezem. :-)))

Az történt, hogy mindent leszedtem az LO-ra vonatkozóan. Végig kerestettem a könyvtárban minden LO fájlt és kitöröltem őket.
Ezenkívül, a RegEdit-ben is minden LO bejegyzést töröltem. Majd újra installáltam.
Mit ad Isten, eltűntek a bennragadt hangfájlok, megszólalnak a hozzárendelt hangok. (A Diaátmenetnél csak akkor ha valami NEM ÜRES esemény van kiválasztva.)
Ez mind semmi. A Draw-ban is rajzként menti el és nyitja meg a fájlt. Nincs mese, a következetesség unalmas, de eredményes.
(Már csak azt kéne megtudnom, hogy miként lehet a [Megoldva] szöveget az első hozzászólás címébe becsempészni?)
Millió köszönet Neked.

Péter
libreoffice 6.1.5.2; Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangfájlok kezelése Impress-ben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(Már csak azt kéne megtudnom, hogy miként lehet a [Megoldva] szöveget az első hozzászólás címébe becsempészni?)
Szerkesztened kell az első bejegyzést. Annak is leginkább a címét. Van egy "Szerkeszt" gomb erre. Egyszerűen beírod a cím elejére a [Megoldva] szöveget, és "leokézod". Ne csodálkozz, ha a cím végét levágja. Limitálva van a cím karaktereinek a száma. (nem tudok ezen a fórum-tulajdonságon módosítani.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése