Automatikus Slideshow lejátszás kikapcsolása

Bemutatókészítő
haljehen
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. október 2., péntek 9:15

Automatikus Slideshow lejátszás kikapcsolása

Hozzászólás Szerző: haljehen »

A problémám az, hogy az OOo 3.1 már megnyitja automatikusan diavetitésre a .pps fileokat.
Létezik-e bármiféle lehetőség arra, hogy a .pps fileokat úgy kezelje mint a .ppt-ket (elkerülvén az automatikus diavetítést) leszámítva azt a lehetőséget, hogy minden .pps kiterjesztésű file-t átnevezek .ppt-vé?

Bármilyen ötlet jó lenne, mert jelenleg nem találtam erre megoldást, lévén eddig mindenkinek az volt a problémája, hogy nem játszotta le automatikusan.
kukukk
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. szeptember 19., szombat 9:18

Re: Automatikus Slideshow lejátszás kikapcsolása

Hozzászólás Szerző: kukukk »

Segiteni ugyan nem tudok neked, de egy kerdesem lenne:
Milyen verzioju OpenOffice-t hasznalsz es milyen operacios rendszeren? Mert nekem 3.1.1-es OpenOffice (OOO310m19 - Build:9420, Windows XP) nem inditja el automatikusan slideshow modban a .pps file-okat.
Esetleg ha tudsz (vagy akar mas), barmi bovebbet az automatikus slideshow lejatszas megleterol, illetve ki/be kapcsolasi lehetosegerol azt megkoszonnem.
OpenOffice 3.1 Slackware-en / OpenOffice 2.4.1 Ubuntu 8.10-en
haljehen
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. október 2., péntek 9:15

Re: Automatikus Slideshow lejátszás kikapcsolása

Hozzászólás Szerző: haljehen »

Szia Kakukk!

Tökéletesen ugyanaz, mint neked. 3.1.1-es OOo fsf.hu (OOO310m19 Build:9420, Windows XP), a szótárakon kívül mindenféle bővítmény nélkül.
Az egyetlen megoldás amivel sikerrel jártam az az, hogy a registryben a .pps fileokat egy scripttel társítottam, ami átnevezi .ppt-re és így hívom meg az simpress-t. Nagyobb baj talán, hogy más gépen nem tudtam még kipróbálni, hogy ott mit csinál. Mindenesetre az sem befolyásolta a dolgot az átnevezésen kívül, hogy az impressen belül nyitottam meg a file-t, vagy parancssorból. Az összes információ amit találtam az annyi volt, hogy a 2.x sorozatú OOo-hoz létezik egy ImpressRunner nevű modul, ami ahhoz kellett, hogy automatikusan elkezdje a diavetítést, de erről a "problémáról" nagyjából semmi.
OOo 3.1 WinXP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatikus Slideshow lejátszás kikapcsolása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az OOo go-oo forrású változataiba valószínűleg beépítették ezt a modult. A sun forrású OOo nem tartalmazza, azzal meg lehet nyitni szerkesztésre a pps fájlt, nem futtatja megnyitáskor.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Great
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. szeptember 15., szerda 11:06

Re: Automatikus Slideshow lejátszás kikapcsolása

Hozzászólás Szerző: Great »

Sziasztok,

erre azóta sincs megoldás? Mert mind az OOo, mind a Go-oo automatikusan lejátssza a pps-t és én ezt nagyon rühellem.
:)
OOo 3.1 @ W7, Debian, Ubuntu
Válasz küldése