A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Bemutatókészítő
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

Próbáltam hangobjektumot beszúrni egy bemutatóba, de az mp3 fájlnál és az ogg fájlnál is azt írja ki, hogy a kijelölt fájl formátuma nem támogatott! Mit lehet akkor ide beszúrni neki, ha még az ogg-ot sem?! Magától értetődően a beszúrni kívánt zenéket, hangfájlokat gond nélkül lejátsszák MÁS programok, azaz a megfelelő kodekek fenn vannak. A probléma egyaránt jelentkezik a 2.4.1 és a 3.0.1 -es OOo-nál.
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Hozzászólás Szerző: Kami »

Amennyiben Linux alatt próbáltad, a go-oo-alapú OpenOffice-ok képesek használni a GStreamer keretrendszer. Ebben az esetben szerintem ezek a fajta állományok is beszúrhatóak lesznek. Tehát telepíteni kell a GStreamert a szükséges codec-könyvtárakkal egyetemben (good, bad, ugly).

http://go-oo.org/discover/


Remélem ez segít.
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

Re: A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

Természetesen Linux alatt próbáltam. Telepítettem a Gstreamer 0.10.23 verzióját, de ezután is azt írja ki, hogy a kijelölt fájl formátuma nem támogatott. Fogalmam sincs, miféle kodekeket kéne még telepítenem. Amúgy kész RÖHEJ az egész - Ha egyszer MINDEN MÁS programom a rendszerben képes kezelni az mp3 és ogg fájlokat, hogyhogy épp az OOo nem képes rá, legfeljebb sok kínlódás után, bár én még nem jutottam el a sikerig?! Az ember azt várná el, hogy amit a zenelejátszó progiján le tud játszani, azt az OOo is képes legyen megemészteni. Azaz nem értem az emögött álló koncepciót.

Legalább írná ki a progi a hibaüzenetkor, hogy mit kell tennem hogy a kijelölt fájl formátuma az OOo számára is támogatott legyen! De így csak sötétben tapogatózom.
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Hozzászólás Szerző: Kami »

Szia!

Természetesen kipróbálhatod az OOo újabb verzióit is 3.x... (van már újabb, mint OOo változata: 2.4.X)

Nálam megfelelően van telepítve a GStreamer, így mennek az MP3-ak, viszont az OGG-ot nálam sem játssza le. Ennek majd utánajárok, hogy mi az oka.

Koncepció? Kész röhej? Most komolyan? Miért gondolod, hogy a megfelelő keretrendszer nélkül működne az egész? Persze annyit javítani lehetne a dolgon, hogy az OOo legalább ajánlja a szükséges csomagokat, de mivel hang-keretrendszerből is több van, az OpenOffice.org meg a GStreamert támogatja, nem lenne érdemes azt feltelepítened a GStreamerhez szükséges Kodekekkel? Hidd el, ha segítséget kérsz, jobb nekem, ha azt csinálod amit tanácsolok. Persze, ha nem vagy kíváncsi a megoldásra, akkor miért kérdezel? Amúgy meg nyugodtan írhatsz róla egy rövid "hogyan"-t, ha sikerül beüzemelni a rendszert. Gondolom az írói véna megvan és másoknak is segítséget jelenthet.

Tisztelettel,
KAMI
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

Re: A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

Hogyan kell ezt a GStreamert telepíteni, mert nekem valamiért nem megy! Telepítettem a Gstreamer 0.10.23 verzióját, de ezután is azt írja ki, hogy a kijelölt fájl formátuma nem támogatott. Legalábbis azt hiszem telepítettem. A progi felment, de nem tudom kell-e még hozzá valami kodek, lib, plugin, anyámkínja, vagy hogy kell-e rajta végeznem valami beállítást, egyáltalán, mi a fene ez és hogyan kell kezelni?! Mi célt szolgál? Te hogyan csináltad ezt, Kami?! Kaphatnék erről valami jó szájbarágós tutoriált?
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

Re: A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

A probléma MEGOLDÓDOTT. Telepítettem a gst-plugins-base és a gst-plugins-ugly plugincsomagokat, s most már lejátssza az ogg és az mp3 formátumokat is.
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: A kijelölt (hang)fájl formátuma nem támogatott

Hozzászólás Szerző: Kami »

Poliverzum írta:A probléma MEGOLDÓDOTT. Telepítettem a gst-plugins-base és a gst-plugins-ugly plugincsomagokat, s most már lejátssza az ogg és az mp3 formátumokat is.
\o/
Válasz küldése