[Megoldva] Nagy kép hogyan húzódjon a helyére

Bemutatókészítő
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

[Megoldva] Nagy kép hogyan húzódjon a helyére

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

A "Cím, 4 tartalom" diát ismételgetem, de minden diánál a képeket egyenként először kinagyítva szeretném látni, aztán következő kattintásra kisebbedjen és foglalja el a helyét. Így egyenként töltöm meg a diát, és amikor fent van a négy kép, jöhet a következő dia, amelyik ugyanígy működik.
Hogyan lehet animálni a képet úgy, hogy először teljes képernyős legyen, aztán húzódjon be a helyére?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábriel 2016. május 5., csütörtök 15:13-kor.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy kép hogyan húzódjon a helyére?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Úgy érted, hogy a LEJÁTSZÁSNÁL jelenjen meg egy dián négy kép egymás után az általad leírt módon
"először teljes képernyős méretben jelenjen meg, aztán az előre megadott thumbnail méretre kicsinyítődve, egy konkrét pozícióba csúszva" foglalja el a helyét?

Fogalmam sincs, hogyan is kellene ezt megvalósítani, de biztos úgy fognék hozzá, hogy az egy csoportot képező négy kép nem egyetlen dián lenne, hanem az elsőn egy jelenne meg (az valahogy animálódna), aztán a másodikon már fixen ott lenne az első kép, és a második animálódna, a harmadik dián fix lenne az első két kép thumbnail-je, és a harmadik kép animálódna valami módon; folytatva a negyedikkel ugyanígy - majd a következő négy kép esetében ismételném a folyamatot a következő négy dián. Természetesen a fix kis képek már eleve kis méretben kerülnek ebben az esetben a 2.-3.-4. diára. Így egy dián csak egy animációt kell megvalósítani.

Az egyetlen objektum talán megvalósítható, de élesben még sosem csináltam ilyet.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy kép hogyan húzódjon a helyére?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Valami ilyesmire gondolok:
Animáció.odp
(84.5 KiB) Letöltve 269 alkalommal.
Már az első kép animálását is több dián végeztem el. A megjelenés (nagyítás), a hangsúlyozás (megdobbantás) került az első diára.
A méret lecsökkentése egy kis turpisságot igényelt. Eltüntető (negatív nagyítás) hatás ugyan van a listában a "Kilépés" fülön az egyéni animációk között, de az teljesen eltünteti az objektumot. Ezért még a kicsinyítés előtt a nagy mögé csempésztem a kis méretű változatát a képnek. Ez fog látszani az eltűnő kép helyett. Ezen a dián tehát két kép van tulajdonképpen.
A harmadik diára már csak a kicsi képet másoltam át, ugyanabba a pozícióba. Itt csináltam meg a kézi vonal mentén történő mozgatást.
A negyedik dián kézzel kell pozicionálnod a kis képedet a harmadik dia mozgatási útvonalának a végére, mert a mozgatási útvonal megrajzolása nem jelenti egyben a mozgatandó objektum pozíciójának a megváltozását is. Oda kell a fix épet tenned, ahová a harmadik dián a mozgatás után került. És ezen a negyedi dián már be lehet úsztatni a következő képet az első diához hasonlóan.

A hatásokat nem finomítottam. Néhol meghagytam a kattintásra történő váltást, hogy jobban lásd, hogy mi történik.
A diák közti váltás sem automatikus, ezt is meg kell változtatnod.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy kép hogyan húzódjon a helyére?

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Kösz, Zizi64, az első javaslat egyszerűbbnek tünik. De azért egy kis csalódás, hogy egy ilyen egyszerű animáció nincs a repertoáron. Kicsinyítés és kinagyítás, szerintem elég fontos lenne egy reprezentációban.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy kép hogyan húzódjon a helyére?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem biztos, hogy nincs, de én - igencsak zöldfülű bemutató-editorként - nem találtam. Igen ritkán használom az Impresst...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy kép hogyan húzódjon a helyére?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyébként makrókat rendelhetsz a hatásokhoz, amiben "könnyedén" meg tudsz írni egy nagyítást, vagy kicsinyítést és a mozgatást is. (Makrórögzítő nincs az impressben). Persze ekkor már szóba sem jöhet az idegen fájlformátumba történő mentés.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése