[MEGOLDVA] Bemutató beállítása

Bemutatókészítő
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

[MEGOLDVA] Bemutató beállítása

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Készítettem bemutatókat más programmal (Apple: Keynote), ahol első lépésként be tudtam állítani a bemutató diáinak felbontását (800x600, 1024x768, 1900x1200).
Az Impressben Formátum ≫ Oldal beállításánál kerestem, azt gondoltam, talán ott lehet...
Tud valaki segíteni hol lehet megtalálni, a fentebb írt értékek közül valamelyiket beállítani?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fat spider 2015. október 23., péntek 22:28-kor.
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutató beállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha a monitor oldalarányára gondolsz, akkor a
Formátum - Oldal - Oldal (fül) - Papírformátum
menü alatt tudsz választani a különböző előre definiált lehetőségek közül, illetve megadhatsz egyéni arányt és méretet is. Látható, hogy alapvetően a különböző szabványos papírméretek vannak megadva, de van a legáltalánosabb monitor arányú oldalbeállítás is.

Nem felbontás-egységben, hanem hossz-egységben tudod beállítani az oldalt. De mivel a program nem pixelgrafikus eredményt produkál, a pixeles egységben történő beállításnak nincs is túl sok értelme, szerintem.


Ennek ellenére, ha átállítod az
Eszközök - Beállítások - LibreOffice impress - Általános - Beállítások - Mértékegység
menüpont alatt a cm-t Pont-ra, vagy Pica-ra, akkor nagyjából azt az eredményt kapod, amit vártál. (De nem hiszem, hogy valóban szükséged lenne ennek az átállítására.)

A Súgóban megtalálod, hogy a Pont és Pica, mekkora felbontást is jelent valójában:
1 hüvelyk = 2,54 cm
1 hüvelyk = 6 pica = 72 pont


Ha pedig mindenképpen pixeles eredményre van szükséged, akkor a pixelgrafikus formátumokba történő exportnál pedig meg tudod adni a felbontást, és a pixeles méretet.
Fájl - Exportálás - BMP/GIF/PNG/JPEG/...stb: válassz egy pixeles kimenő fájl típust - Exportálás - Állítsd be a kívánt értékeket.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [MEGOLDVA] Bemutató beállítása

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Nem a monitorom beállítására gondoltam, hanem a projektor felbontásával egyező bemutató beállítására!

Köszönöm a minden lényegre kiterjedő válaszodat!

Az iránymutatásod alapján állítom be a bemutatómat!
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [MEGOLDVA] Bemutató beállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem a monitorom beállítására gondoltam, hanem a projektor felbontásával egyező bemutató beállítására!
A leírtakkal nem is a monitorod, vagy a kivetítő oldalarányát, felbontását változtatod; hanem pont ahhoz (a használni kívánt eszköz tulajdonságához) igazítod a bemutatód oldalarányát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése