[Megoldva] Font csere

Bemutatókészítő
balacy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. március 12., szerda 21:16

[Megoldva] Font csere

Hozzászólás Szerző: balacy »

Először is, köszi az eddigi segítséget.

Újra egy impress kérdésem van.

Van egy csomó (200+) diasor, amiben sokféle fontot használtak, de sablonokat nem. Így a sablonok átírása nem fog segíteni ezen.

A feladat: az összes diasorban ki kell cserélni a fontokat egy fontra. Ezt eddig úgy csináltam, hogy minden diakockán átállítottam, de ez a diasorok számossága miatt nem fog működni,

A kérdésem az, hogy egy megnyitott diasor összes diáján hogyan tudom egyszerre átállítani a font típust? A kijelölöm az összes diát módszernél nem tudom a fontokat állítani.

Bármelyik linuxos vagy windowos libreoffice-re adott tipp nagy segítség lenne, mert azt teszem fel, amiben ez megy.

Ami fontos: nem nagyon számít, ha ronda lesz a diaképen a szöveg kinézete, azt mindenképp át kell szerkeszteni, de ha már egységes betűkészlet van, az már gyorsan megy :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balacy 2015. október 16., péntek 7:41-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Font csere

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Bármelyik linuxos vagy windowos libreoffice-re adott tipp nagy segítség lenne, mert azt teszem fel, amiben ez megy.
Ha van (a programon belüli) megoldás, az nem fog függeni attól, hogy melyik operációs rendszeren vagy.

De mintafájl nélkül hozzá se tudok kezdeni a segítéshez. Látni kell, hogy milyen objektumok betűiről is van szó valójában...
 Szerkesztett: Meg persze az se mindegy, hogy eredeti, natív, szabványos .odp formátumról, vagy valami sokszor konvertált, MSOffice verziókon átbukdácsolt szörnyedvényről van szó... 
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
balacy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. március 12., szerda 21:16

Re: Font csere

Hozzászólás Szerző: balacy »

" Meg persze az se mindegy, hogy eredeti, natív, szabványos .odp formátumról, vagy valami sokszor konvertált, MSOffice verziókon átbukdácsolt szörnyedvényről van szó... "

Mindegyik volt :)

A probléma megoldódott.

90%-ban jó megoldás, hogy ha megnyitjuk a diasort, majd a "vázlat" nézetbe lépünk és ott kijelöljük a összes szöveget. Így már engedi a összes font tulajdonságot állítani. Így egységessé lehet tenni a fontot és ha kell a többi tulajdonságot is.

Van pár szövegrész, ami nem változik, de azt kézzel lehet majd módosítani.

Nem túl elegáns, de megoldotta a problémát.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Font csere

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

O.K.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése