Vetítés

Bemutatókészítő
balacy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. március 12., szerda 21:16

Vetítés

Hozzászólás Szerző: balacy »

Win 7 és LO 5.0.0.5, de ha ez alatt nem megy a régebbit is felteszem!

Az lenne a cél, hogy az egyik monitoron a vetítés menjen, a másokon a pedig az előadói konzol menjen. Ezt idáig alapból tudja, de nekem az kellene, hogy az előadói konzol ne teljes képernyőn fusson, hanem ablakban. Ha ez nem megoldható, legalább a win7 tálcája látszódjon, mert időnként másik programot is meg szeretnék jeleníteni.

Ha tudtok valami megoldást, akkor nagyon megköszönném!
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vetítés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én ugyan nem nagyon értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy ez egy Windows-szal kapcsolatos kérdés/probléma, nem az Apache Openoffice-hoz, LibreOffice-hoz, azok használatához, vagy hibaállapotához kapcsolódik.

Egyetlen ötletem: próbáld ki!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
balacy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. március 12., szerda 21:16

Re: Vetítés

Hozzászólás Szerző: balacy »

Köszi a választ. Sajnos nem jutottam előbbre. Amire rájöttem, hogy nem a Win-hez tartozó a jelenség, mert linuxos gépen is (Mint, 17,2, xfce) is pont így jár el.

Ha valaki tud valami megoldást, azt megköszönnöm!
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vetítés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az lenne a cél, hogy az egyik monitoron a vetítés menjen, a másokon a pedig az előadói konzol menjen. Ezt idáig alapból tudja, de nekem az kellene, hogy az előadói konzol ne teljes képernyőn fusson, hanem ablakban. Ha ez nem megoldható, legalább a win7 tálcája látszódjon, mert időnként másik programot is meg szeretnék jeleníteni.
Amire rájöttem, hogy nem a Win-hez tartozó a jelenség, mert linuxos gépen is (Mint, 17,2, xfce) is pont így jár el.
Nem értem az "így jár el" kifejezést. Mit csinál? A két kijelzőn egy időben csak egyformán lehet ablakos, vagy teljes képernyős üzemmódú a LibreOffice? (Ha az egyiket átváltod, akkor automatikusan a másik is átváltódik? Két különböző megnyitott Dokumentum, és/vagy két különböző applikáció (Impress, Calc) is ezt csinálja? Vagy már az egyéb programokat is beleértetted az "így..."-be?

(sohase volt két monitorom, vagy monitorom ÉS kivetítőm egyszerre...)

Én azt látom (egyetlen monitoron), hogy az egy időben futó azonos, vagy különböző applikációk is lehetnek akár ablakban megjelenők, akár teljes képernyősek. Tehát egy adott applikáció (pl.: Writer) két különböző dokumentuma is jelenhet meg különbözőképpen a LO 5.0.0.5-ben (portable verzió). Viszont a Diavetítés az Impressben nálam csakis teljes képernyős lehet.
Nem gondolnám, ha ezeket az ablakosan megjelenő dokumentumokat áthúzod a másik monitor területére, akkor megváltoznának az ablakra vonatkozó beállítások. Vagy te ezt tapasztalod?

Egy Office programban csak egy diavetítés indítható el, de az AOO és a LO diavetítése (mindkettő teljes képenyős módban) már hajlandó egyidőban futni - ALT-TAB-bal tudok váltani köztük.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
balacy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. március 12., szerda 21:16

Re: Vetítés

Hozzászólás Szerző: balacy »

Bocs, hogy csak most reagálok.

A célom az, hogy az egyik monitoron teljes képernyővel menjen a vetítés, a másikon az „előadói konzol” pedig ablakban, ami mellett más is látszik. Az nem túl jó, ha a többi ablakot nem látom.

Ha a teljes képernyős „előadói konzolt” ablakká zsugorítom, akkor a másik képernyőn is ablakba megy a vetítés, ami nem túl profi kinézetet ad az előadásnak. És mindenképp ablakká kell ahhoz zsugorítani az előadói konzolt, hogy az általa takart ablakok előkerüljenek.

Nekem fontos, hogy lássam azokat a nyitott ablakokat is, amiket a konzol takar. Forex (deviza tőzsde) oktatással foglalkozom, és sokszor előadások alatt is van élő pozícióm, amit figyelni, menedzselni kell, mert pénzem függ tőle.

Amúgy megoldottam a dolgot, beraktam még egy, harmadik monitort, amin fut a konzol, és így nem okoz gondot már.

Alternatívaként ki lehet próbálni, hogy pld. samsung monitorokhoz adnak olyan programot, ami az azon lévő asztalt megossza több virtuális monitorra. Ez csak tipp, nem volt kedvem ezt kikísérletezni, hogy mennyire kavarja össze a windows monitorkezelést.

„Nem gondolnám, ha ezeket az ablakosan megjelenő dokumentumokat áthúzod a másik monitor területére, akkor megváltoznának az ablakra vonatkozó beállítások. Vagy te ezt tapasztalod?”

Az előadói konzol a másik monitoron követi a diaképes vetítés milyenségét. Ha a vetítés teljes képernyős, akkor önhatalmúan ő is az lesz.

Hozzáteszem, hogy logikus a golog, hogy teljes képernyőn menjen az előadó konzol is, csak nekem nem jó így.

Én nagyon elégedett vagyok az Libre-vel, messze jobb, mint a MS terméke.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vetítés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A célom az, hogy az egyik monitoron teljes képernyővel menjen a vetítés, a másikon az „előadói konzol” pedig ablakban, ami mellett más is látszik. Az nem túl jó, ha a többi ablakot nem látom.
Jól értem? Te egyetlen megnyitott Impress fájl vetítését szeretnéd egy időben különbözőképpen megoldani a két megjelenítőn?

...talán ha valójában két, de azonos tartalmú Impress fájl nyitnál meg, és makróval vezérelnéd az egyikből mindkét dokumentumot - a "szinkron vetítést". De konkrét kódot sajnos nem tudok neked se linkelni más fórumokból, se saját megoldást küldeni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése