Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Bemutatókészítő
xsimaster
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. október 29., kedd 19:17

Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: xsimaster »

Kedves fórumlakók!

Frissítettem Open Office 4-re, mert kíváncsi voltam milyen újdonságokat vezetnek be. A Writer nagyon tetszik, az Impress pedig nagyon tetszett egészen addig, amíg 2 nagyon idegesítő hibába nem botlottam.

1. Nem lehet véletlenszerű effektust beállítani. Az összes többi megy, de amikor véletlenszerűt választok, egyszerűen kilép.
2. Diavetítés alatt találomra kiír egy Ismeretlen hibát, ami miatt minden megszakad, jön a helyreállító, majd újrakezdődik. Aztán vagy működik az adott diánál, vagy nem. :knock:

Ha valakinek van ezekre a gondokra megoldása (a szokásos profil-törlés / hardveres gyorsítás törlése / újratelepítés kivételével, mert azokat már próbáltam) akkor szívesen megköszönném.
Open Office 4.0.2 HUN, Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Némi fogódzkodót még adhatnál:

Milyen fájltípusban dolgozol: ppt (pps, pptx, ppsx), vagy natív, szabványos odp?
Open Office 4.0.2 HUN, Windows 7
Hogy-hogy "Open Office 4.0.2"?! Az Apache OpenOffice-ből még csak a 4.0.1 jelent meg, vagy rosszul tudom? Ha kiadásra váró verzióról van szó, akkor legjobb, ha gyorsan jelented a hibát a fejlesztők felé. (Mi itt ugyanolyan felhasználók vagyunk, mint te, javítani a programkódon nem tudunk.)
1. Nem lehet véletlenszerű effektust beállítani. Az összes többi megy, de amikor véletlenszerűt választok, egyszerűen kilép.
A diák közti átmenetre gondolsz?

Példafájlt is tölthetnél fel (ide is), amivel esetleg reprodukálni lehet az általad jelzett 2. hibát.
Meg aztán akkor láthatnánk, hogy milyen jellegű tartalom van a fájlodban ami (aminek a program általi helytelen kezelése) ezt okozhatja.
Meg aztán ki tudnánk próbálni LibreOffice-ban is - bár azt te is megteheted egy párhuzamosan telepített LO4.1.2-vel - (fix, vagy hordozható telepítés is szóba jöhet).

Nálam még nincs fent az AOO 4.0.1 sem - (az AOO 3.4.1 van telepítve, viszont inkább a LO-t használom, de azt se az Impress miatt...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Köszi a hibajelzésért, az elsőt én is reprodukálni tudom AOO 4.0.1-el odp fájl.
Hiba bejelentés itt: https://issues.apache.org/ooo/show_bug.cgi?id=123585

AOO 3.4.1-ben nem jelentkezik a hiba.

A második eset ugyan erre a beállításra vonatkozik?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

r4zoli írta:Köszi a hibajelzésért, az elsőt én is reprodukálni tudom AOO 4.0.1-el odp fájl.
Hiba bejelentés itt: https://issues.apache.org/ooo/show_bug.cgi?id=123585

AOO 3.4.1-ben nem jelentkezik a hiba.

A második eset ugyan erre a beállításra vonatkozik?
Lesz 4.0.2 ahol ki lesz javítva?
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Nem tudom, hogy lesz-e egyáltalán 4.0.2, majd ha több összeomlásos hiba összejön, vagy csak 4.1 lesz. A hibajavítás pedig vagy lesz vagy nem.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
xsimaster
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. október 29., kedd 19:17

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: xsimaster »

Valóban nem 4.0.2-t használok, az elírás volt a részemről. Emiatt elnézést :)

A második pont bármelyik ODP fájlra vonatkozik, amit vetíteni akarok a diákjaimnak. Nem tudom a bemutató mérete okozhat-e gondot, de 3.4.1 alatt azzal se volt semmi gondom (hiába volt az egyik 130 mega).
Open Office 4.0.2 HUN, Windows 7
Zsolt Szi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. augusztus 6., szerda 9:57

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: Zsolt Szi »

Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni.

Az irodában átáltunk a Librére két gépen (windiows 8 illetve 8.1). Minden működik, kivéve az Impress, pedig ezt használnánk a legtöbbet.
Munka közben törlödnek a képek belőle és rendszeresen összeomlik (akár 30-40 perc munka után) , amikor is minden elveszik. Ez mindkét gépre igaz.
Gondolom tud ez stabilan is működni, így viszont teljesen használhatatlan, úgyhogy előkerültek a régi gépek a PowerPoint-al...
Kérlek, ha tudtok erre megoldást, osszátok meg.

Köszönöm
Zsolt
Libre Office 4.3 Windows 8.1-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Bővebb információ hiányában erre nem nagyon lehet mit mondani.

Melyik LO verziót használjátok?
Mekkora méretű fájlt hoztok létre vele?
Natív fájlformátumot használtok-e? (vagy idegen, nem szabványos, nem teljesen kompatibilis fájlformátumba szoktatok menteni?)
A dokumentumok eleve LO-ban keletkeztek, vagy MS örökség?
Milyen fájlformátumú képeket ágyaztatok be a fájlokba? (kerülendő a BMP, javasolt a PNG)
Milyen hardveren (mekkora a memória) futtatjátok a LO-t?
Milyen beállításokkal (pl. pontosan a képekhez használandó memória méret lehet itt a kérdés) használjátok a LO-t?
Esetleg nem külső (USB) eszközre dolgoztok-e? (nem célszerű, sőt erősen ellenjavallt. Az adattárolásra, és -hordozásra való, nem folyamatos munkára...)

...és még sorolhatnám a kérdéseket...


(Igaz, hogy mi alapvetően csupán a Calc-ot, a Writer-t és ritkábban a Draw-ot használjuk, és csak elvétve az Impresst. (A Base-hez pedig senki nem ért a környezetemben, én se.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Zsolt Szi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. augusztus 6., szerda 9:57

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: Zsolt Szi »

Szia,

Libre verzió: 4.2.5.2
áltlaában 2-3 MB közötti slideshowkat szoktunk létrehozni, de ennél sokkal kisebb fájlban is ugyanezek a hibajelenségek.
A PP ben létrehozott fájlokkal próbálunk operálni, és ppt-be mentünk.
JPG fájlokat próbálunk beágyazni, de kipróbáltam mással és azzal is szétesik egy idő után.

A hibajelenségek:

-a betett képek egyszercsak elkezdenek eltűnni
-a táblázatok háttere konstansan visszaáll kékre, hiába változtatom meg zöldre elmentem a következő megnyitásnál kék
-sokszor előfordul, hogy nem menti el az egyéb változásokat sem
-rengetegszer akar helyreállítani fájlokat, amiket utána temethetünk

Hátha van valakinek ötlete, h mit csinálunk rosszul..
Köszi
Zsolt
Libre Office 4.3 Windows 8.1-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A PP ben létrehozott fájlokkal próbálunk operálni, és ppt-be mentünk.
Alapvetően a natív fájlformátumot kellene használnod a munkára és a munkád eredményének a mentésére, tárolására; és az idegen formátumokba csak a munka végén (vagy adott fázisában) MÁSOLATKÉNT ments egy-egy példányt. De ne azokkal folytasd a munkát, hanem az eredeti natív (odp) formátumú fájlokkal.

A *.ppt formátumából dolgozva MINDEN EGYES megnyitáskor ÉS mentéskor formátumok közti konverzió történik. Ez sajnos előbb-utóbb hibához vezet a NEM SZABVÁNYOS bináris ppt (és egyéb idegen) formátumok esetében.

Ettől függetlenül lehet, hogy ez egy csúnya bug, de ezzel kapcsolatban a hibabejelentő oldalakat kell felkeresned, és ott is mindenképpen jól körülírva ÉS mintadokumentumokkal megtámogatva kell bejelentened a hibát. Mi itt - ezen a fórumon - pont olyan felhasználók vagyunk, mint te, így programhibákat javítani nem tudunk, ahogy helyetted (az általad ismert és reprodukált) hibát bejelenteni sem.

De ha ide feltöltesz (max 128 KiB), vagy valamilyen WEB-tárhelyről belinkelsz egy problémás fájlt, akkor szívesen megvizsgáljuk, hogy esetlen nem valamilyen extrém tartalom, formátum, vagy formázás okozza-e a gondot...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Zsolt Szi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. augusztus 6., szerda 9:57

Re: Ismeretlen hibák és hirtelen kilépések

Hozzászólás Szerző: Zsolt Szi »

Köszönöm a válaszod! Megnézzük így, illetve megpróbálok problémás filet linkelni.
Üdv
Zsolt
Libre Office 4.3 Windows 8.1-en
Válasz küldése