Hang lejátszása több dián át

Bemutatókészítő
vinczlac
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. június 4., kedd 14:38

Hang lejátszása több dián át

Hozzászólás Szerző: vinczlac »

Sziasztok!
Segítségeteket kérem abban, hogy a powerpoint lejátszás több dián át funkciójának mi a megfelelője az impressben. Hol találom, hogyan működik?
Köszi Lac
ubuntu 12.04 LTS
Libreoffice 4.0.3.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hang lejátszása több dián át

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az angol fórumon találtam erre vonatkozó témát és hozzászólásokat:

http://forum.openoffice.org/en/forum/vi ... hp?t=42491
http://www.answerbag.com/q_view/154239

Az angol nyelvű javaslat szabad fordítása:
Keresd meg a Diaátmenet funkciót jobb oldalán a panelen.
A Diaátmenet - "Átmenet módosítása" - "Hang" - "Egyéb hang ..." alatt válaszd ki a kívánt zenefájlt. Jelöld be a "Lejátaszás ismétlése" jelölőnégyzetet. A következő beszúrt zene sorra kerüléséig ezt a zenét fogja játszani a program..

Tehát ne a "Beszúrás" - "Mozgókép és a hang" menüt használd. Az egyéb hang ikonokat távolítsd el a bemutatóból.

Láthatod, ez kicsit másként működik, mint a PowerPointnál: az átmenet funkciót kell használni a normál zenelejátszás helyett.
Tehát szúrhatsz be többféle zenét is, mondjuk megvalósíthatod ezt például: az első diánál csönd, a második diánál beszúrod az első zenét, majd az ötödiknél egy rövid hangeffektus (vagy egy szinte üres "csendfájl") megszünteti a lejátszást (itt nem kattintod be az ismétlés funkciót), végül pedig - például - a tizedik diánál egy harmadik hangot kezd el lejátszani, amit akár a bemutató végéig ismételhet.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
vinczlac
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. június 4., kedd 14:38

Re: Hang lejátszása több dián át

Hozzászólás Szerző: vinczlac »

Köszönöm, holnap kipróbálom
L
ubuntu 12.04 LTS
Libreoffice 4.0.3.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hang lejátszása több dián át

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Magam is csak most a kedvedért próbáltam ki (nem gyakran használom az Impresst), miután rákerestem a problémára az angol fórumban: Rátaláltam, kipróbáltam és MŰKÖDIK!
(LibreOffice 3.6.4 verzióval)

Ajánlom neked is az interneten történő keresést, az angol fórum böngészését, a súgó olvasgatását, és a "felfedezett", megtalált információk kipróbálását a gyakorlatban.

De azért jelezz vissza, hogy nálad is működik-e.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése